Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Příspěvek od farmář »

leda ohřátá. Jinak bys na pomoc potřeboval dědu, bábu psa kočku i myš nebo jak to bylo.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Příspěvek od Janeš Petr »

tak ona existuje i plnička na doplňování tuku do zakrytých ložisek, přes tu ucpávku ale né každej ji doma má
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Příspěvek od Slaava »

Kdy se ten vývoj zastaví?!
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Příspěvek od Janeš Petr »

tak ono to není zas žádné převratné řešení. sevřeš ložsko do takových plastových platlí a lisem tam naženeš vazelínu přes ucpávku
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Příspěvek od David.hub »

zdravím
no jak se říká, když se sere , tak se sere! juknu pod oplika a na zadní nápravě obě strany od oleje - vypadá to na gufera u poloos. Je toho tady popsáno mraky a tak se v tom trochu ztrácím. Pochopil jsem to dobře, že pokud mám A sport bez ABS a nejsou vůle v kolech, tak stačí vyměnit simering (popřípadě jen zkrátit pružinku)? Pokud bych se rozhodl pro výměnu aj ložisem, tak ten kontakt na to slovensko je i na A sport? a pak už by tak žádný vymezovací kroužek nemusel být, jen ložisko a nový gufero.
Pro rekapitulaci jaké rozměry označení) má gufero do "víčka" a jaké má to prapodivné ložisko? V Pardubicích je speciálka na ložiska za dobré ceny. poptalbych se tam.
Předem diky
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Příspěvek od Janeš Petr »

už jsem tohle vlákno několikrát promazával, takže tomu co tu zůstalo můžeš klidně věřit.
a) samotné gufero neseženeš
b) jestli ti teče olej zkrz ložisko, můžeš se klidně vsadit, že dřív nebo později ložisko odejde, takže ho stejně budeš měnit
c) jiná ložisko v náhradě než ta co jsou tu už vypsaná zatím nikdo nesehnal
d)rozměry ložisek i gufer jsou tu vypsané už několikrát a jsou stejná pro long i sport
zpodaril
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2011 12:11
Bydliště: VARNSDORF

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od zpodaril »

Ložiska nahrazena dle navodu .Najeto asi 15000km vse zatim v poradku.Supr rada.Za loziska na obe strany utraceno350kc*150 kc za podlozky.Diky
OPEL FRONTERA 2.8
Zbrojovák
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 05 pro 2011 12:20

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Zbrojovák »

PM píše:V tomto vlákně je zmiňovaná ložisková sada z druhovýroby, výrobce Optimal. Nabizí ji třeba MJ auto za nějakých 3240,- Kč, tam jsem to kupoval já a teď řeším reklamaci. http://cat.apm.cz/vyrobek_obrazky.aspx?apm_id=772931
Je to nejspíš ta samá sada, co si nechávají kluci posílat ze Slovenska, tak bych rád věděl, jestli s ní má taky někdo problém, nebo byla chyba v montáži.
Zdravím. Toto vlákno jsem prošel celé. Jak to dopadlo s reklamací a včem teda byla chyba???
Vzhledem k tomu, že mi prosakuje olej z difu a teče na brzdový kotouč zadního levého kola, budu muset dřív nebo později řešit výměnu ložiska. Předpokládám asi teda rovnou na obou zadních kolech...ne?

1) Co byste mi poradili, protože doba od předešlých příspěvků pokročila, předpokládám, že zkušeností je víc. Řešit výměnu nákupem Optimal viz citace, nebo vyměnit ložiska se soustruženými mezikroužky?
Je někdo kdo by to zvládl, nebo kdo to už dělal? Jsem ze Vsetína. Ta nabídka cca 5tis kč z Opavy viz výše platí?
2) Je možné aby moje frontera z roku 1996 měla ABS, případně kde to spolehlivě zjistit? Viz řešení nákupu typu ložiska.
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne 07 pro 2011 14:04, celkem upraveno 1 x.
Frontera A, 5ti dvéř. 2,2i,r.v.1996, LPG
Výbava: sekera, zápalky...spacák :-)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Slaava »

ABS by to mít mělo. Ty soustružený mezikroužky a tak tu někdo dokonce prodával (nevím, jestli už neprodal).
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Zbrojovák
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 05 pro 2011 12:20

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Zbrojovák »

Čili lze měnit ložiska náhradní metodou (mezikroužky) i ve verzi ABS?
Frontera A, 5ti dvéř. 2,2i,r.v.1996, LPG
Výbava: sekera, zápalky...spacák :-)
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od robert.kvita »

Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Janeš Petr »

Zbrojovák píše:Čili lze měnit ložiska náhradní metodou (mezikroužky) i ve verzi ABS?
no, mám pocit, že ložisko pro verzi s ABS i bez ABS je naprosto stejné, takže řešení s použitím kroužků a normálního ložiska musí být proveditelné i u verze s ABS. ty kroužky jen vyplňují prostor, o který je nové ložisko užší
Zbrojovák
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 05 pro 2011 12:20

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Zbrojovák »

Děkuji moc všem za pomoc.
Frontera A, 5ti dvéř. 2,2i,r.v.1996, LPG
Výbava: sekera, zápalky...spacák :-)
Zbrojovák
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 05 pro 2011 12:20

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Zbrojovák »

Měl by někdo ty dystační kroužky k prodeji?
Nebo měl by někdo alespoň čitelný nákres vč. čísla matroše a tepelné úpravy? Nechal bych to udělat v práci.
Frontera A, 5ti dvéř. 2,2i,r.v.1996, LPG
Výbava: sekera, zápalky...spacák :-)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Slaava »

Čitelnej je podle mě dobře: viewtopic.php?f=21&t=149&p=52170&#p52170
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“