Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: podlozky pod kola

Příspěvek od Janeš Petr »

gackom píše:No jooo, já si řikám, že ty podložky něco váží :( :( , ale když by auto vypadalo dost dobře, tak bych do toho šel :wink: :wink: . Při nejhorším, je přece můžu mít namontovány každý lichý týden a sudý je sundám :grin: :grin: .
nebo dopoledne - odpoledne :mrgreen:
Uživatelský avatar
gackom
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 23 bře 2008 13:27
Bydliště: Moravský Písek okr. Hodonín

Re: podlozky pod kola

Příspěvek od gackom »

jj, bude záležet, jestli budu mít noční, nebo denní :grin: :lol: důležité, že se budu mít čím bavit :mrgreen:
Toyota LC 95, 3,0TD, rv.96, Ironman +2", 5cm body lift, pevnostní nárazníky, naviják, šnorchl, pneu 285/75 R16 BFGoodrich KM2
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od upirek »

zdarec , neví někdo , kde seženu šrouby mezi rozšiřovací podližky ?? podložky mám ale šrouby jaksi ne , je pakárna to měnit , nebo se to dáá ??myslím ty šrouby dík :roll:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od Slaava »

Čau Upírku. Tvůj dotaz mi hlava trochu nebere. Jestli to máš na Fronteru, tak tam koukaj z nápravy štefty, na ně nasadíš kolo a dotáhneš ho maticema. Takže rozšiřovací podložka je dělaná tak, že v sobě má šrouby (viz. foto). Pokud tam šrouby nemáš, tak záleží jak je to udělaný a musíš podle toho koupit něco v železářství. Někde sem ale už viděl i podložku, která se na nápravu přidělala maticema a měla v sobě díry pro šrouby, takže kolo se pak přišroubovalo šroubama. Zkrátka upřesní dotaz ale stejně ti nezbejvá nic jinýho, než krám se spojovacím materiálem nebo krám s autodílama (nebo tuningšop) pro šrouby/matice na kola.
podlozky01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od Janeš Petr »

v Pětidomí po levé straně než přijedeš k Maškové je prodejna, tam seženeš všechny možné kolové šrouby a matky. před vchodem maj sochy psů svařené z autovýfuků
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od Slaava »

Jo vidíš, Upírek je z ČB, tak to sme se mohli fakt rovnou bavit o konkrétních krámech. S těma ze Sucháče (tuším se to jmenuje Auto VP) mám taky dobrý zkušenosti.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od upirek »

já nemám origo podložky , já potřebuju akorát delší štefty ,ale jestli je pakárna je měnit tak na to kašlu
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od Slaava »

Jo tak, teď už rozumím. Ty máš jenom podložky s dírama pro štefty ale štefy na nápravách sou tím pádem krátký a ty bys tam rád dal delší. Hele, dá se to ale je to pakárna. Já bych to nedělal - když si vezmeš tu práci (vytáhnout zadní nápravy, rozebrat přední náboje, urazit nebo odbrousit štefty, navařit nový), tak vyjde levněji koupit takový, co sou na tom obrázku co sem sem vložil včera. Sral bych na to.

Kdyby ty tvoje podložky byly dost vysoký, tak by se na stávající štefty dala natočit prodlužovací matice a do ní by se natočila závitová tyč a měl bys delší štefty v mžiku ale to je už krapítek prasárnička.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od upirek »

ted jsem se na to koukal předek by nebyl zas až takovej problém , štefty jsem zkoušel jen tak vyrazit a jdou kráaně , ale na zadek jsem nekoukal , s tou nápravou jsi mě zarazil to se musí vyndavat ?????
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od Janeš Petr »

...vy tu zas vymejšlíte picoviny :shock: :roll: :lol:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od Slaava »

Jo, píčoviny.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od D@ve »

malinky dotazek.. proc jsu zachovane stefty a neni pouzito sroubu, ktere by byly uchyceny v podlozce ?? ( jakoze v podlozce vyrezany zavit )
A 2,2 long
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od robert.kvita »

Běžně (nejčastěji) se podložky dělají tak aby uchycení kola bylo jako původní bez nich, ale udělat si můžeš co se Ti zlíbí, ale pokud netrčí z nápravy střed nebo osazení na podložce, pak se kolo jen na díry blbě nasazuje a uhejbá, nedrží tam a musíš si pomáhat třeba pákou. já tam u Omegy vždy musel dát napřed šroub bez hlavy a na něj pověsit kolo , jinak jsem se nemohl trefit do díry :lol: :lol: , u předku který nezabrzdíš se ani otáčením kola nejde dostat do díry :lol: :lol: ) tak snad proto
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od D@ve »

jj to beru, ale preci jen ... vysku si nastavim heverem, takze zadny problem
- a natoceni?? s tim sroubem dobry napad :mrgreen: ja to vzdy honil srubovakem :twisted:
Naposledy upravil(a) D@ve dne 25 čer 2011 04:44, celkem upraveno 1 x.
A 2,2 long
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Rozšiřovací podložky pod kola (pro změnu ET)

Příspěvek od robert.kvita »

Kluci a holky, jak se změní chování auta s podložkama na předních kolech?
U osobáku to bylo méně citlivé na pohyb volantu (víc plavací) a naopak se strašně přenásely rázy od kol do volantu i přes posilovač. A brzo odešly ložiska.
Tak trochu váhám, mám je zatím jen vzadu.
Díky za zkušenosti.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“