Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
J.J offroudak
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 15 kvě 2011 10:44
Bydliště: Vitkov okres Opava

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od J.J offroudak »

jak jsem to menil poprve tak jsem to tam nabyl na doraz a musel jsem to taky dotahnout tak ze se kotouc netocil potom jsem to povolil a tak tak se to tam vlezlo a ted jsem to delal po treti a je to tam na doraz uz jsem to mel tak 20x venku uz jsem to projizdel dratkem amyslim ze to je dane dobre ale asi to sundam,vycistim a skusim jeste trochu poklepat
frontera B 2.2DTi zatm v zakladu
frontera A 2.3td(predelana na 2.8td)zvisena o 10cm
horarikRS
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2013 20:31
Bydliště: Rimavská Sobota, SR

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od horarikRS »

Ahojte chlapci. Tak som dospel aj ja do toho štadia že musím meniť ložiská v predných kolesách. Ten hukot sa už nedá počúvať. Chcem sa Vás ešte raz opýtať ten rozmer gufera je 75x58x10? Už sa Vám podarilo niekde kúpiť? Ďakujem za typ.
Opel Frontera, 2,2 DTi (Y22DTH) Limited, dlhá, r.v. 2003, naj.175 000 km, pneu BFG A/T 235/70 R 16, zatiaľ bez úprav.
Citroen Saxo 1,5 D, 5 dv., r. v. 2001.
tatra805
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 24 črc 2012 21:03

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od tatra805 »

měním ložiska a značení 32009xj je špatne ,protože radius na vnitřním kroužku je asi 2mm kdežto na froně je ohadem 6mm.Dokonce ložiska od dealerů nepasovala. Dneska jsem to konzutoval s prodejcem a snad zítra by měla byt ložiska NSK ale jine značení. Dam na forum nove značení když to bude vpořadku.
Frontera 2.8 krátka r.v.1995 bez úprav
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od vlado007 »

Uz som tych 32009 a 32008 pomenil dost a vzdy to pasovalo. Doteraz tie loziska jazdia a no problem.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
tatra805
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 24 črc 2012 21:03

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od tatra805 »

upravu jsem zvažoval,ale ložiska jsem domu ani nebral protože jednoduší je koupit origo.Takže ložisko je doma . Ale ložisko je značena 32009xj ,32008xj ale pod kodem VKBA1985(EK78659). přišlo to v sadě i s guferem. je to TMKEN, cena 1800.takže ložiska SKF+gufero 1100 bez daně plus uprava na soustruhu=nerentabilní a to mam soustruh doma
Frontera 2.8 krátka r.v.1995 bez úprav
Designer
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2010 16:32

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od Designer »

ohledne tech ložisek 32 ... do předních nábojů, ještě se mi nestalo, že by to ložisko mělo rádius, který by tam pasoval, Kupoval jsem standardní ložiska z katalogu SKF a rádius jsem pižlal na soustruhu. Pak jsem si říkal, že vyzkouším origo sadu ložisek FAG, nicméně rádius byl stejně malý jako na katalogovém ložisku, akorat sena sady cca 2500, a cena ložisek dle katalogu SKF cca 700. Tak asi tak
tatra805
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 24 črc 2012 21:03

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od tatra805 »

Ložiska ze stardantních katalogu nepasujou.Musí to byt pod kodem ktery jsem už psal. Pak už by neměl byt žadný problem
Frontera 2.8 krátka r.v.1995 bez úprav
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Ahoj.Chtel bych poprosit nejakeho dobraka, co ma doma to udelatko na dotahnuti loziska, jestli by mi neomeril vnitrni a vnejsi prumer toho krouzku co se to nim utahuje.Nemam moznost si auto rozdelat v garazi a nechat si to udelat.Chtel bych byt pripraven a rovnou na to vlitnout.Kdyby bylo hezky tak mi to nevadi, ale tohle neni doba na vysedavani u oprav na aute.A jeszdit se musi.Predem moc dekuji.Hezky den.Petr
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od Janeš Petr »

utahneš to normálně špičkou šroubováku a pak povoluješ tak dlouho, dokud neucítíš malou vůli na náboji a nepotkaj se ti díry pro zajištění.
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Diky za informace.Cekal jsem tam neco slozityho, skrz ten nahon predku.Takze dotazeno a kolo je v pohode.Ale zjistil jsem, ze na ty poloose zacina bejt cejtit vule.Nemuzu najit, co je za lozisko tamZatim to jeste neni altualni, ale budu premejslet o vymene.A taky mi zacalo neco pri vytoceni volantu na obe strany a prejeti nejake nerovnosti otyvat takovy skripnuti jakoby kov na kov.Nemuzu ale odhalit zdroj toho pazvuku.Nejdriv jsem myslel, ze treba lozisko, ale tim to nebude.Pak jsem se docetl o nejakym pomocnym cepu rizeni.Tak se chystam zkontrolovat to.Uvidime.Frontera je takova velika skladacka, co nejde slozit.Ale aspon se clovek nenudi.Dik vsem za infomace, jak si pomoci sam.Hezky den
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od vlado007 »

Frontera B pomocny cap nema. To skripanie by mohol byt cap na naprave. Povecsine skripe cap spodneho ramena.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Tak lozisko jsem dotahl.Poradne napatlal vazelinou a vse je jak ma byt.A to vrzani asi zpusobuje jedem z cepu.Zkousel jsem tam striknout silikonovej olej a prozatim to ztichlo.Diky za rady.
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Nota-ota
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 12 úno 2015 22:21
Bydliště: Budějovice

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Příspěvek od Nota-ota »

Zdravím všechny,
mám asi podobnej problém - jelikož se mi mlel celej náboj tak jsem dotáhl ložisko a je vše ok, ale nezdá se mi ta vůle na ose je celkem velká a nevím jestli tam bejt má nebo ne popřípadě čím to může být. Dík za každou radu.
Frontera A 1994, 2.3TD
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Příspěvek od Janeš Petr »

jestli jsi dotahl náboj a nenechal mu nepatrnou vůli, zadřeš ložiska jako všichni před tebou. Vůle na poloose se zkouší na straně u manžety... když trošku pohledáš, je to tu popsáno už mockrát
Nota-ota
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 12 úno 2015 22:21
Bydliště: Budějovice

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Příspěvek od Nota-ota »

Kdepak jsem poučenej z bubnů z Béčkové Corsy tam to bylo podobný:) Takže to je na sundání manžety? no moc se mi to nezdá ta vůle je docela velká.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 1994, 2.3TD
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“