Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Čau mládeži,tak jak se tak hrabu v tý svý vobludě, tak co jsem dneska zjistil :cry: , přizvednu auto,schodím přední kolo, a vzal jsem za náboj,přesně za volnoběžku a celý se mi to tak nějak podivně mele,dopředu,dozadu,volnoběžka je přišroubovaná dobře,mele se to celý i s nábojem, copak to je??? Mám volný ložisko v kole?????? Bych asi tipoval,že ano,nebo je v tom jinej špek????
Hoďte radu umělci,všeumělci,koumáci kutilové,lupiči a loupežníci :D :D :D
Žanek

Příspěvek od Žanek »

To by se snad mlelo i :oops: s kolem nebo né ?
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

No,jasný,když tam dám kolo,tak se mele i kolo
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Tak se pokus dotáhnout ty ložiska ty kluku šikovná, jde to bez problémů pokud nejsou ve pryč. :P
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Vojto nevím jak moc se to mele ale nechybí ti tam ten pojistnej kroužek? :lol:
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Myslíš segrovku na zajištění poloosy??? No nevím,to uvidím až to sundám :cry:
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

4éče,ale víš,že mě teď tak napadá,že by ta segrovka mohla bejt možná pryč,páč jsem dával AVMka, a rval tam novou,tak že bych jí tam nacpal blbě a že by sjela?!? Ha to by mohlo být ono,páč předtím vpohodě a teď je to z ničeho nic :shock:
Žanek

Příspěvek od Žanek »

NE nad ložiskem je matka a ji zajišťuje kroužek s třema šroubkama proti povolení. :twisted:
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Tak to jedině že by se povolily ty 3 šroubky, ten kroužek tam je
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Ta segrovka by měla zajišťovat jen poloosu proti vyjetí ale vaklání kola je na ložiskách.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Jasný,to ano,leda že by možná ta segrovka sjela,tím měla poloosa pohyb a vyvaklala ty 3 šroubky? No uvidím,v každým případě by tam ten kroužek měl být, pokud se nevypařil :D ,a myslím si (selskej rozum),ještě jsem lož kola nedotahoval,ale že by to po dotažení mělo bejt zase v ou keji :D :D :D
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Dej vědět jak to dopadlo :P :P :P
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

zkus jeste chytit zezadu za kloub a zamel s tim.Podle me loziska v kolech budes mit v pohode ale bude v haji jehlove lozisko v kloubu rizeni(takovej ten velkej monolit jak sou na nem cepy)
V pondeli sem poslal nimrodovi komplet clanek s popisem vymeny vcetne obrazku a rozkresleni tak ho zkus vohnout at ti to posle nebo mi do SZ dej mail a ja ti to poslu soukrome
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Myslíš těhlici?
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

kdyz sundas volnobezku a chytis za ten tisicihran tak s nim nesmos skoro ani pohnout.Nejlip to testnes kdyz zezadu chytis za klou a skusis s nim mlet nahoru dolu a do stran jestli bude chodit tak bych to osobne raci zkontroloval.Ja sem mel rozsypany jehlovy lozisko a zacalo me to vibrovat pri 80 jak kdy nekdy jo nekdy ne:-) A v terenu pri 4x4 se z toho lezly sileny rany jak kdyby neco preskakovalo. Bylo to cejtit i kdyz sem projel nejakou diru a vetsinou do zatacky.Ta hridel vypadala fakt jedle mam to v tom navodu nafoceny je to krasne poznat rozdil mezi dobrou a spatnou hrideli :-)
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“