Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Martas69

Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Martas69 »

Mám Opela Fronteru 2,4i 93, hodně často se mi stává, že se mi zablokuje diferenciál - zapojí se mi náhon na obě kola. Je to dost nepříjemný, drhne to do zatáček. Dá se to nějak odstranit nebo musím vyměnit celej diferenciál? Díky za rady.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od Slaava »

Martas69 píše:Mám Opela Fronteru 2,4i 93, hodně často se mi stává, že se mi zablokuje diferenciál - zapojí se mi náhon na obě kola. Je to dost nepříjemný, drhne to do zatáček. Dá se to nějak odstranit nebo musím vyměnit celej diferenciál? Díky za rady.
Nevíš, jestli máš normální nebo samosvor? Olej je tam v jakým stavu? Pokud fakt dochází k tomu co píšeš, tak to může bejt nějakej bordel u planet nebo v případě samosvoru i u škrtících lamel. Nejsnazší bude asi doferák oddeklovat a alespoň tak jak je ho odtud zkouknout a provizorně vyčistit.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Diferenciál

Příspěvek od Nimrod »

Nepíše o jaký difernciál se jedná zda přední či zadní. Pokud je to přednáí tak je problém s automatickými náboj. dále by možná neuškodilo napsat podrobněji třeba jaký to vydává zvuk.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Diferenciál

Příspěvek od Slaava »

Nimrod píše:Nepíše o jaký difernciál se jedná zda přední či zadní. Pokud je to přednáí tak je problém s automatickými náboj. dále by možná neuškodilo napsat podrobněji třeba jaký to vydává zvuk.
Je fakt, že vlastně vím hovno. Předpokládal sem automaticky zadek při nezapojeným 4x4.
Martas69

Příspěvek od Martas69 »

Je to zadní samosvor. Žádný zvuky to nevydává, aspoň jsem to při jízdě neslyšel, jen při průjezdu prudčí zatáčkou strašně dře pneu. Většinou, když po delší době jedu autem, ze začátku je to OK, po pár kilometrech už ale slyším i cítím (vibrace auta od drhnoucí pneu) v zatáčkách spojenej diferenciál.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Uf, dif

Příspěvek od Slaava »

Martas69 píše:Je to zadní samosvor. Žádný zvuky to nevydává, aspoň jsem to při jízdě neslyšel, jen při průjezdu prudčí zatáčkou strašně dře pneu. Většinou, když po delší době jedu autem, ze začátku je to OK, po pár kilometrech už ale slyším i cítím (vibrace auta od drhnoucí pneu) v zatáčkách spojenej diferenciál.
Seš klikař - normálně se za uzávěrku diferáku platí hrozný prachy a ty to máš zadarmo. :!:

Ne, teďka vážně: tohle smrdí generálkou difu. Zkus zadek vyheverovat a chvíli s tím točit aby si vypozoroval, kdy a jak to začne dělat. U tohodle výměna oleje nejspíš nepomůže, takže to vidím na minimálně oddeklování difu a kontrolu vnitřku. Tipoval bych problém k lamelama, možná tam bude něco vylomenýho.
Martas69

Příspěvek od Martas69 »

Tak dík za rady, rozdělám diferák a kouknu dovnitř. Pokud bych měl nějakej dotaz, zas bych se ozval.
Rosta

Příspěvek od Rosta »

... taky bych to videl na rozsypany lamely. Se tam nejaky kousky z nich sprajcujou. Jestli se ty kola uvnitr jeste moc nedomrdaly, tak aspon vsechen bordel vytahat a doufat, ze to jeste neco najezdi.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Diferák

Příspěvek od Slaava »

Rosta píše:... taky bych to videl na rozsypany lamely. Se tam nejaky kousky z nich sprajcujou. Jestli se ty kola uvnitr jeste moc nedomrdaly, tak aspon vsechen bordel vytahat a doufat, ze to jeste neco najezdi.
Jo, taky bych s tim raději nejezdil, dokavaď to nevošéfuješ.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

V případě,že by byl vysypanej,existuje nějaká generálka difů? Navařování zubů, frézováním nebo něco takovýho,nebo pokud je KO, tak vyhodit a koupit novej???
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Los difos

Příspěvek od Slaava »

Do některejch difů se dá koupit nová sestava talíř-pastorek, třeba i s jiným převodovým poměrem. Pokud jsou v prdeli satelity a planetový kola, tak de do kopřiv většinou celej dif nebo se koupí celej koš se špérou. Kola sou kalený, na to žádnej zub spátky nenavaříš.

Tady v ČB je v Chelčickýho firma, která dělá ozzyho kola, jenže kusová výroba bude natolik nezajímavá, že je lepší se poohlýdnout po vrakáčích po funkční nápravě.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Hm,mě se zas stává že třeba při rozjezdu se v určitých otáčkách auto celý rozvibruje,ale je to 1-2 vteřinky a je klid,je to v rozmezí určitejch otáček tak mezi 1800 - 2000 ot/min, a taky nevím co to je,ale možná bych tipoval na špatnou geometrii nebo blbě vyvážený kola :roll:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

...ložisko

Příspěvek od Slaava »

...nebo nějaký ložisko či kardan.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Myslím,že to budou přední kola,občas ve wostřejší wotáčce jsem je už wobčas zaslechnul :(
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Ložiska

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:Myslím,že to budou přední kola,občas ve wostřejší wotáčce jsem je už wobčas zaslechnul :(
Neříkal si něco, že máš nový ložiska?
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“