Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lukas.musial
Začínající diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: 25 bře 2011 20:05
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od lukas.musial »

Jo jo odmastit se to odmastilo,jen jsem to hned dotáhl.použil jsem na to kaučuk v tubě.Mám ho na motoře skoro všude a ani kapka.Tak to nechám zaschnout a pak až dotáhnu.Díky
EX-Frontera A 2.2i, 5dv, r.v.96, zvednuto + 5cm, Bodylift 40mm, mangels 10x15 pneu MT 31´´,samosvor, NEW LPG, vyvařeno, přestříkáno, dale zatím bez uprav ale určo nějaké budou :-D Tel:733341467
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od palo frontera »

Ked to natries a hned capnes a dotiahnes tak tmel len povytlaca do stran spomedzi dosadacich plôch a potom to tecie. V robote ked lepim dokopy prevodovku traktora s rozvodovkou, tak to vzdy poobede odmastim a natriem tesniacim tmelom. Cez noc to necham, tak a spajam to dokopy az na druhy den rano. Drzi to festa tam su v tahu ine tlaky a sily. Toho tmelu netreba zase niejak vela davat. Primnežene :grin:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od vlado007 »

Ten tmel ked stvrdne tak potom sa naozaj bude uzasne dotahovat ten plechovy dekel. Akurat sa cely pokrivy a bude zhanat druhy.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od palo frontera »

Zase neni tmel ako tmel. On lepi len dekel a nemusi to nechat zaschnut pol dna. U velkych prirub je to ine.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
whizzbang
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 11 říj 2014 11:57

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od whizzbang »

Zdravim pánové, stalo se mi, že potom co mi v servisu měnily gufero na unašeči, asi po 3000km začalo vzadu něco hučet takovym táhlym zvukem. Zvednul jsem to a roztočil. Zjistil jsem, že je to od zadu. Když jsem si lehnul pod diferenciál, zjistil jsem, že mezi prachovkou a diferenciálem je mezera, je tam bordel a všude okolo je to mastný. Ptal jsem se kamaráda a říkal, že to bude ložisko na unašeči. Když měl v háji ozubení, tak to prý mělo zvuk jak cirkulárka. Ložisko jsem našel někde už nevím ani kde, ZA 350USD!!! Tak se chci zeptat, jestli neexistuje nějaká náhrada. Nerad bych to celé rozebíral a zjistil,že to stejně můžu akorát vyhodit. Mám 2.3td rv. 94/95
2.3td rv95

Okres Teplice
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od vlado007 »

Za tu cenu loziska zozenes 2 kompletne napravy.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Janeš Petr »

whizzbang píše:Zdravim pánové, stalo se mi, že potom co mi v servisu měnily gufero na unašeči
kolego, pokud ti v servisu měnili gufero, pak zvol následující postup. najdi fakturu ze servisu a podívej se, co tam máš za položky. pokud tam najdeš gufero a práci, auto seber, a mazej zpátky do servisu s reklamací. Pokud ten servis totiž fronteru zná, musí na faktuře být i distanční trubka, což neni zrovna malá položka, že by sis ji nevšiml. TA TRUBKA JE POUZE NA JEDNO POUŽITÍ ! Jestli to tam nenajdeš, je to jednoznačně zpackaná oprava. ta trubka se totiž utahovacím momentem při dotahování unašeče zbortí a tím dělá předpětí ložisek. pokud použili starou, lehla dřív ložiska na doraz, než se vůbec dotkla trubky a normálně se zadřela... :!: pokud to budeš dělat svépomocí, lze trubku vyrobit a pak ji po setinách zkracovat na soustruhu, až budou ložiska mít správnou vůli. to ti ale v servisu asi dělat nebudou. ještě neznám tvoji odpověď, ale jak znám servisy, myslím, že to bylo přesně tak, jak jsem psal
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od farmář »

někdy ti bejku dojedu vyleštit tvoji věšteckou kouli :)))) (určo máš recht). Dnes jsem propagoval tvoje pluhy. Ale je skoro škoda přijít o ten co tam máš.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Janeš Petr »

pluhy ?
whizzbang
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 11 říj 2014 11:57

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od whizzbang »

Pane Janeš, vy jste génius. V servisu jsem byl hodinu po převzetí auta s jakýmsi hučivým/syčivým zvukem. Bylo mi řečeno, že na tom hledam vady a nejspíš je to aerodynamickym odporem. S konstatovánim, že jsem za nimi byl, jsem odjel 150km daleko, kde mi odešlo ložisko v náboji(měnily kotouče). Reklamaci přijali a opravili, ale zvuk nezmizel. Už sem si myslel že jsem opravdu paranoidní. Krátce potom se to zhoršilo. Bylo mi řečeno, že to teče dál, protože bylo v háji ložisko :grin: Můžu se zeptat na rozměry tý trubky ? Jenom abych měl nabito, kdyby mi chtěli tvrdit, že ji vyráběli...
2.3td rv95

Okres Teplice
rejno123
Začínající diskutér
Příspěvky: 460
Registrován: 15 říj 2012 19:32
Skype: rejno11
Bydliště: Spišské Vlachy

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od rejno123 »

Holt tak je to zo servismi kde nepoznaju fronteri
Frontera A 2.5 TDS - EX
NISSAN Patrol GR Y60 2.8 TD - EX
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Goauld_cz »

Jenomže to není jenom o fronterách. Různy auta mají různy špeky a mechanik i když není vševědoucí, musí vědět předem jak se co dělá, než to zkurví. Podle chyb se pozná dobrej a špatnej mechanik. Poslat zákazníka pryč s tím, že na tom hledá vady ukazuje jenom to, že mechanik věděl, že to zkurvil, ale nepřiznal to. Tím hůř, že tě poslal do hajzlu, protože si akorát zavařil. Rozhodně bych mu to omlátil o hlavu, protože když něco hučí hned po opravě tak to buď není opraveny, nebo je něco nadrbany.
Slýchávám to pořád dokola a asi nejlepší hláška byla z autorizovanyho servisu Peugot, kde po výměně rozvodů a Lambda sondy, kdy svítila kontrolka motoru a motor padal do nouzovyho režimu, řekli zákazníkovi, že je to v pořádku, že si to zvykne. Zákazník vyplázl prachy za práci a díly, což nebyla zrovna malá částka a odjel. No to ať mě někdo vysvětlí co je tohle za dementa, kterej vypustí z huby takovou neskutečnou blbost a zákazníka akorát obere o prachy.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od farmář »

to Janeš: jojo, sněžný, poctivý :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Janeš Petr »

whizzbang píše: Můžu se zeptat na rozměry tý trubky ? Jenom abych měl nabito, kdyby mi chtěli tvrdit, že ji vyráběli...
Kolego, páč nejsem farář, nebudu tu omílát to, co už se tu probralo. Zkus nahlédnout třeba sem - viewtopic.php?f=20&t=1146#p78688 . Kdyby ji vyráběli, myslím, že by se pochlubili a určitě bys částku našel na faktuře - soustružnické práce se většinou motaji kolem 350,- kč/hod. Pokud to chceš vyrobit bez demontáže a doměření ložisek, opravdu postupně vyrobenou trubku zkracuješ, až je vůle v ložiskách taková, jaká má být. Bez přehánění, vyndaval a zkracoval jsem to asi 10x , než to bylo tip/ťop, takže přepočteno, soustružnické práce za 1000,- kč + materiál. to bys asi nepřehlédl
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Janeš Petr »

.........mimochodem, to gufero ti možná měnili hošani zbytečně. v 90% bývá jen ucpané odvzdušnění nápravy zaschlým mazutem z oleje a dalším bordelem. Většinou přímo v tom koleni, co jde z víka ven, nebo plastový ventilek na ukončení hadičky.... ale to už se to probíralo též nesčetněkrát. Prostě než dáš příště auto do ,, servisu ,, je dobré tady chvilku číst
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“