Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
frontas

Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Příspěvek od frontas »

dá se nějak opravit zadní diferák u frontery B 2.2dti dlouhá, a kolik by to tak stálo? hučí když je auto v tahu, najeto 117tis. dík. Jo tak mě napadlo, nemáte náhodou někdo rádio na CD orig. opel?
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Dif

Příspěvek od Slaava »

No minimálně ho můžeš zkusit seřídit. Neměli by tam bejt snad žádný speciality, takže pokud ho rozebereš a uděláš si obtisky dosedání zubů pastorku na talíř a ještě změříš házení, tak to můžeš zkusit poladit. Jestli to má podložky nebo stavicí matice ti ale neřeknu. Tohle je taková obecná rada. Pokud ale hučí i po výměně náplně, tak už sou zuby spíš ohoblovaný a to pak seřizování nemá smysl. Může to bejt ale i vodkurvený ložisko, i když na to bych nevsázel. Podle mě maj ložiska výrazně vyšší životnost, než ozubení. Za pokus ale nic nedáš, takže to teda otevři a dej vědět, co si tam našel.

Na některý auta se dělaj i repliky talíře a pastorku, u Froncka bych to ale viděl jenom na origoš Opel... a to ještě se štěstím - možná budou prodávat už jenom celej diferák. Podle Opelu je už i Frontera B veterán a už je pomalu za jejich postservisním limitem šest let. :cry: Pokud chceš Opla, tak si kup novou Corsu - copak nekoukáš na reklamy?

Prubni ještě tohle: http://firmy.seznam.cz/?w=diferenci%E1l&mod=c-p-1-s-y - při nejhorším u pana Kratochvíla prodáš padaný švestky!

Obrázek
frontas

díky

Příspěvek od frontas »

díky mocccc. No, ještě jsem olej neměnil, doufám že to pomůže.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: díky

Příspěvek od Slaava »

frontas píše:díky mocccc. No, ještě jsem olej neměnil, doufám že to pomůže.
Tak to je v poho, to možná zjistíš, že tam žádnej olej nemáš. Alespoň nebudeš potřebovat odsávačku. 8)
frontas

olej

Příspěvek od frontas »

Tak jsem dnes konečně, vyměnil olej v difu, sundal jsem zadní kryt, protože odsávačku nemám. Olej byl černej jak boty, ale bylo ho tam dost, žádný piliny jsem v oleji nenašel, zuby jsou taky jak nový(na talíři a šnek), tak jsem to vymyl a dal spátky a dal novej olej. nápln je necelé 2 litry a jel to projet. výsledek je malé stišení, ale stejně hučí. začínám to slyšet kolem 80Km na 5 rychlest, když pustím plyn hned to přestane. Asi je to normální a nebudu tořešit, ale jestli někdo víte co s tím tak poradte, dík
Rosta

Příspěvek od Rosta »

...a nejsou to treba loziska?
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Ložiska

Příspěvek od Slaava »

Rosta píše:...a nejsou to treba loziska?
V difu bych to netipoval, myslíš jako na nápravách u kol?
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

taky to budu resit.Uz sem objednanej do servisu.Me se to zase chova tak ze kdyz chytnu za zadni kolo a taham ho k sobe tak v tom cvaka a normalne cejtim ze hejbu z celou poloosou.Tak sem zadostiv co me ta sranda bude stat :-( A nikdo mi neni schopnej rict co tomu teda vubec je.
frontas

Frontas

Příspěvek od frontas »

Nevím čím to je, ale myslím si že kdyby to bylo ložiskama tak by to hučelo pořád a né když uberu plyn. Asi se stavím v truhlárně a budu to řešit dubovejma pilinama.nebo tam nasypu grafit. já vím, je to prasárna, ale lepší než poslouchat hučení.
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Hučení

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahojda, vůbec si stím nelam hlavu mám to taky je to nemoc Bček. Myslím že ti to dělá to samé hučí to jen při záběru a to zhruba od 80ky je jedno jestli na 4ku nebo na 5ku a kolem 120 se to zase utiší. Hučení je bodobný jako když hučej gumy. Dif jsme taky rozdělal a taky je čistej, já si myslím že je to spíš opravdu nějakým ložiskem nebo kardankou. Něco se prostě dostane v těhle otáčkách do resonance a pak to hučí. Holt musíme čekat až to bude hučet natolik nahlas aby jsme rozeznali odkud to jde hehe :o) Jinak já stím takhle jezdím už rok, a jen tak jsme se byl svíst ve 2 autech v AAA obě kolem 100000 najeto a hučely obě. V oplu mi na to řekli Info od vírobce nemáme, bude to kardanka nebo nějaké ložisko takhle se nedá říct co a měnit jen tak díly by vás vyšlo draho. No poznáme až to dohučí hehe :o)
Tom
frontas

hmmmm

Příspěvek od frontas »

Tak dík, docela jsi mě uklidnil, ale stejně mě to štve, nevím jestli dojde na ty piliny,ale ted zkouším dávat takový gumy mezi žebra na tom diferáku z venku, zatím sem je dal jen na spodek a řekl bych že se to zlepšilo, tak je dám ještě ze zhora. Podle mě by to měli utlumit. Jinak mi začal foukat vejfuk- střední díl 2.2DTi 85Kw kombi v oplu za něj chtěj 12300Kč!!!!více pod sekce podvozek
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Hučanie v dife

Příspěvek od fronterman »

1. Chyť kardan pri dife, pokývaj s ním priečne i pozdľžne pri vyradenej rýchlosti. Zistíš vôľu ložiska na tzv. hruške.
2. Kardanový kríž je namazaný?
3. Bolo menené vnútro difu? /hruška a veniec/ Pokiaľ áno a len jedno z toho, môže byť problém. Nie je to lícované. Takisto časti súkolia v dife,pokiaľ tam niečo bolo menené.
Až sa mne prederaví stredový tlmič výfuku, pôjde do prdele a nahradi ho len rúra. Ak bude zlý zvuk, pôjde do prdele aj zadný tlmič a nahradí ho nový, športový, ladený. Skúsenosti s tým mám, žiaden iný problém nehrozí. Tiež dôjde k výmene sania.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: hmmmm

Příspěvek od Slaava »

frontas píše:...ale ted zkouším dávat takový gumy mezi žebra na tom diferáku z venku, zatím sem je dal jen na spodek a řekl bych že se to zlepšilo, tak je dám ještě ze zhora. Podle mě by to měli utlumit...
Hmmm... ať žije chlazení! Raději zkus někdy rukou šáhnout po delší jízdě na dif, jestli se ti nepřehřívá. Pokuď máš lamelovej samosvor, tak bych to ani nedělal.
fronterman píše:...až sa mne prederaví stredový tlmič výfuku, pôjde do prdele a nahradi ho len rúra. Ak bude zlý zvuk, pôjde do prdele aj zadný tlmič a nahradí ho nový, športový, ladený....
A ty pičo, to bude zvuk.

Dneska sou tu vůbec samý tuningový příspěvky. Někdo chce dělat díru do kastle, druhej zase bude jezdit bez vejfuku. Kam to ten svět spěje. :roll:
Naposledy upravil(a) Slaava dne 22 lis 2006 18:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Příspěvek od fronterman »

Hm. Ide mi skôr o to, ako to poriešiť a nevysoliť za to majlant. Športový výfuk nemusí byť remus za 10l Sk, keď stačí napr. powerful za 5l Sk.
Stredový tlmič na Bčku je riadna krabica dosť nízko položená a v teréne ľahko zraniteľná. Zdvih o 5-6cm tiež všetko nevyrieši. Takže hľadáme cesty. Však o nič nejde.
A čo hovoríš Slaavo na podsvietenie podvozku? :wink:
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Tunění

Příspěvek od Slaava »

fronterman píše:A čo hovoríš Slaavo na podsvietenie podvozku? :wink:
:cry: :roll: :shock: Ty mi dáváš!!! :lol:
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“