Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Příspěvek od Janeš Petr »

já neříkám ne. je to známka, že lamely jsou ještě dobré a maj ještě schopnost brzdit. že jsou blbě mazané a koušou se, je klidně tím olejem
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Příspěvek od Žanek »

farmář píše:Petře on má pravdu, já tohle měl na černém, i na červeném-když to chtělo vyměnit olej v difu.Na černém hádám tomu je trochu víc proto jsem z něj nechtěl nechat Lupovi nápravu.To škubalo při rozjezdu rovně a někdy jak kopnuté oslem.
To myslíš takový ten pocit , že někdo auto jakoby žduchne a v zápětí ho zase podrží za nárazník ?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Příspěvek od farmář »

no u mne něco jako když tě chytně za pásek a trhne tebou....asi tak? několikrát krátce po sobě. Takové jako když tě nakope. My vymýšlíme jak to přirovnat,ale jde o škubavý trhavý pocit v sérii a nepravidelně i pravidelně....je to x let, chceš po mě moc.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
syro
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 18 lis 2007 13:23

Re: Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Příspěvek od syro »

Uz dlho ziadny prispevok tak dufam ze tu niekto poradi. Ja som to pekne vymedzil. Ziadna vola hrusky ani kosa dif. Problem je v tom ze som tie vymedzovacky na kosi dif. dal naopak. Skratka velka medzera medzi hruskou a tanierom. Su lam nove loziska davane za tepla a ked mam pravdu povedat stare som musel rozflexovat, sekacom prasknut a az tak sklepat dolu. BOLI AKO PRIVARENE.
Je nejaka finta ako by som stiahol tie nove loziska bez toho aby som ich poskodil??? Neaky specialny stahovak- kedze pod klietkou loziska je fakt malo miesta.
A co tak vymedzit volu medzi hruskou a tanierom tak ze by som hodil pod tanier vymedzovacku??? -Bol by problem s diletaciou pri roztaznosti kovou pri roznych teplotach? Skratka nepovoli sa to vplivom opatovneho nahriatia a ochladenia?
2.2 DTI ESTATE r.v.2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Příspěvek od Janeš Petr »

mám obavu, že jsi dobře nepochopil, co se tam vymezuje. ta vůle, co tam ty honíš je vcelku nepodstatná věc. to, co se tam doopravdy seřizuje je místo , ve kterém se ti vzájemně budou zuby v záběru dotýkat. sežeň si tušírovací barvu , obrázky správného sezazení bych někde vyhrabal a můžeš začít znova :wink:
syro
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 18 lis 2007 13:23

Re: Vymezení vůlí diferenciálu, rozkres zadního difu Frontery B

Příspěvek od syro »

Ved zub hrusky sa musi dotykat co najvacsiou plochou zubu taniera. Viem ze podlozenim hrusky sa tym vysumie a kedze je to kuzel tak sa automaticky prisunie blizsie k tanieru. Ja tu medzeru mam prilis velku. Ved v skrute hriadela robim viac nez 10 stupnou ked nie 15
Tu sa to vymedzuje posunutim celeho kosa pomocou podloziek pod loziskami, no ja tie loziska nechcem stahovat a riskovat tak ich poskodenie.
Budem musiet menit celu napravu kedze mam zjazdenu hrusku, no potrebujem to vyriesit docasne tak len ci to nahodou niekto uz takto neskusal (DAT POD TANIER DIF. VYMEDZOVACI PLECH)
2.2 DTI ESTATE r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“