únik oleje z přepadu

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

únik oleje z přepadu

Příspěvek od David.hub »

zdravím.mám takový problémek.z přepadu zadního difu mi uniký olej.přitom je ho tam správné mnořství. co by mohlo být příčinou???
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od Slaava »

Jak máš udělanej "přepad" (odvzdušnění skříně)? Je to hadička vyvedená ze skříně rozvodovky (popř. nápravnice) do vyššího místa na rámu nebo tam máš jenom to koleno a hadičku si nechal v lese?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od David.hub »

zdravím-mám tam hadičku cca 30cm dlouhou vyvedenou do vyššího místa na rámu + mám tam vsazenej ještě filtr.
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od Vokoun »

Filtr :?: :shock:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od robert.kvita »

Kolik je toho úniku?. Není voda v oleji? Prošpárej to drátem jestli není malý průměr od usazenin.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od David.hub »

celá jsem to vyčistil, hadičky dal nový. joo je tam něco jako palivovej filtr těsně před zakončením u karoserie-profukoval jsem ho a je průchozí. Únik oleje - no když zastavím, tak to kape a kalužka z toho je
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
BUFU 2,3 Č.Krumlov
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 522
Registrován: 04 lis 2008 19:43
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od BUFU 2,3 Č.Krumlov »

David.hub píše:celá jsem to vyčistil, hadičky dal nový. joo je tam něco jako palivovej filtr těsně před zakončením u karoserie-profukoval jsem ho a je průchozí. Únik oleje - no když zastavím, tak to kape a kalužka z toho je
ty nejezdíš po střeše :grin: :grin:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od Slaava »

Nevim. Tohle mi hlava nebere. Nenapadá mě jak může olej vzlínat takhle do vejšky ani jestli na to mě nějakej vliv ten palivovej filtr. Fakt to kape z toho přepadu, ne z gufera nebo víka?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od David.hub »

jo fakt z přepadu, nějakým způsobem to tam hrne olej. ted jak je to čistý, je vidět, jak se tam ten olej hromadí (postupně stoupá), když dojedu, tak zas klesá, takže jak jedu delší dibu, tak potom to jde vrchem a kape to z tojo ještě chvilku co zastavím. taky mi to hlava nebere, přitom oleje je tam předepsané množství.
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od Slaava »

Dej sem prosím foto jak to tam máš udělaný, třeba mě něco napadne. Já to mám na zadní nápravě tak, že někde v půlce nápravnice (nevím, jestli to pojmenovávám správně) mám plastový koleno a na něj je nasazená gumová hadička, která vede nahoru na rám, kde je zakončená takový plastovým špuntíkem, kterej propouští vzduch ale brání bordelu aby lez do hadičky. Jedinej rozdíl u tebe je ten filtr - co tak ho pokusně zkusit vyhodit (i když mě nenapadá, jak by dokázal pumpovat nahoru olej)?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od Janeš Petr »

osobně sy myslím, že celej problém bude v tom ,, filtru,, - pokud funguje gravitace jak má, pořád poteče olej dolů, leda bys měl tu hadičku někde prověšenou a dělal se ti tam syfon. troško je to zblité od oleje pokaždé ale rozhodně tudy nemůže olej téct. ještě mne napadlo, jestli ti nechybí na víků krycí plech té trubičky a neháže ti do té trubičky olej rovnou koš diferáku ? nevím ale, jestli, jestli u tvého typu víka ten plech má být, nebo ne
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od David.hub »

Tak problém je vyřešen!!! Dal jsem pryč ten filtr a už he to ok. no nechápu to le hlavně že je to oki
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Doktor
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 20 srp 2007 10:42
Bydliště: Highlands/ B 2,2 dti 85kW
Kontaktovat uživatele:

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od Doktor »

Moje zkušenost s touhle če_pičkou je, že se časem zasere bordelem a přestane chodit. Asi je tam k ochraně před nasátím vody do difu, ale když se ten klobouček zacpe, nedojde ani k ufukování tlaku po zahřátí nápravy a taky mi slintal olej horem dolem. Ucpalo se mi to prachem v Chorvatsku a v těch vedrech mi šel olej ven i přes čidlo ABS :lol: . Vyčistit rozchodit a je klid.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: únik oleje z přepadu

Příspěvek od Slaava »

U převodovky sem tyhle čepičky ukousnul, nasadil tam hadice a vyved je do motorovýho prostoru do vejšky sání.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“