Typy samosvorných diferenciálů, vč. Aussie "Koňařík" Locker

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Typy samosvorných diferenciálů, vč. Aussie "Koňařík" Locker

Příspěvek od Milda »

Žádám tímto místní odborné konsorcium techniků všeznalců, zda by mi pomohli objasnit rozdíl a identifikaci SAMOSVORNÉHO diferenciálu a "toho druhého" (nesamosvorného?). Pokud to tu je někde už popsáno, písněte prosím jen odkaz. Je tu toho opravdu mnoho, ale hlavně o problematice olejů.
Už jsem se tu s tím pojmem několikrát setkal a zajímalo by mě, jaký typ mám asi já na Froně A long 94. Čeká mě výměna Fšech náplní ( ve voze ! ) a rád bych se ponaučil. Pozná se to nějak z venčí nebo se musí dovnitř. Dá se to poznat i při jízdě v terénu? A jak?
Za případnou odpověď děkuji naprosto Fšem předem, dále děkuji i těm, kteří mi za tento příspěvek poděkují. :D Jste supr :!: Váš Milda
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Rozdíl poznáš tak, že zvedneš celej zadek,ať jsou obě zadní kola ve vzduchu. Zatočíš s kolem a když máš samosvor tak se druhé kolo otáčí tím samým směrem.Pokud se točí naopak , tak to samosvor není je to obyč dif.Myslím, že to tady už někdo někde popisoval.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Rosta

Příspěvek od Rosta »

...jo, to jsem psal a tak to je.

A co se oleju tyka, tak do samosvoru patri stejny olej jako do normalniho, ale jeste se tam dava jakasi prisada. Chce to chvili hledat na netu ... ale tady to taky kdysi bylo. Teda nejake pojednani o olejich. Zkus to tu trochu prolizt
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

....jsem říkal, že to tady už někdo psal.Tak to jsi byl ty? Jsem to zkoušel a je to tak. Mě se točí obě kola stejně,tak mám samosvor.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

DIFERENCIÁL

Příspěvek od Milda »

Jsem rád, že nezdechnu jako nevzdělanec. Teď už vím, jak na to. Jen jsem ještě škemral o info, jaké mají ty dva druhy v terénu či na asfaltu výhody, jestli se to montovalo jen do některejch modelů nebo na zakázku. Se navotravuju furt, co?
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Na asfaltu se to chová jako normální dif a v terénu když ti hrabe zadek, tak by měly zabírat obě kola :roll: si myslím já.Nevím jak to je konstrukčně vevnitř, ještě jsem to nerozebíral. :roll:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

Milda píše:Jsem rád, že nezdechnu jako nevzdělanec. Teď už vím, jak na to. Jen jsem ještě škemral o info, jaké mají ty dva druhy v terénu či na asfaltu výhody, jestli se to montovalo jen do některejch modelů nebo na zakázku. Se navotravuju furt, co?
U modelu A se to dávalo pouzwe na zakázku od B to patřilo ke standartní výbavě. Jo u A-čka to bylo standartně taky v některých limitovaných seriích.
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

test dif. se zvýšenou svorností

Příspěvek od vesmir »

Rozdíl poznáš tak, že zvedneš celej zadek,ať jsou obě zadní kola ve vzduchu. Zatočíš s kolem a když máš samosvor tak se druhé kolo otáčí tím samým směrem.Pokud se točí naopak , tak to samosvor není je to obyč dif.Myslím, že to tady už někdo někde popisoval.
Bacha - to ale funguje jenom při zařazeném kvaltu, jinak se protáčí kardan a nic neuvidíš. Na viewtopic.php?p=12346#12346 jsou fotky.
Pepe
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 28 čer 2006 11:35
Bydliště: Brno, Frontera A long, 2,5 TDS, r.v. 1997

Dotaz na automatickou uzávěrku?

Příspěvek od Pepe »

Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi samosvorným diferenciálem a automatickou uzávěrkou difu. Je tady popsán do podrobna samsvor, obyčejnej, stoprocentní uzávěrka, ale nikde jsem nenašel něco o automatické uzávěře. Nebo samosvor rovná se automatická uzávěra?
Mazel 97' 2,5 TDS
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Dotaz na automatickou uzávěrku?

Příspěvek od farmář »

Asi takhle. Prázdnej dif-samosvor(lamely,není 100% uzávěra)-automatická uzávěra typu AUSSIE(super věc, 100% uzávěra při prokluzu druhého kola-100% uzávěry uzavírané "natvrdo" bere stále a furt , uzavírání elektrodynamickou cívkou nebo vzduchem(kompresor) )

Na normální provoz po čr v zimě atd stačí lamelák, když máš dobrý olej a lamely nejsou hin funguje dost statečně :)
Aussie má obrovskou výhodu.....to je 4x4 pořád ale bez takového toho bejčení - přetlačování náprav.Mluvím o vpředu i vzadu namontované uzávěře. Ty přemýšlíš o čem?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Dotaz na automatickou uzávěrku?

Příspěvek od Slaava »

Systémů jak škrtit diferák je strašně moc a tím, jak se špatně používá jejich označení se tyhle systémy ještě množí.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Dotaz na automatickou uzávěrku?

Příspěvek od farmář »

tos mu pomohl :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Dotaz na automatickou uzávěrku?

Příspěvek od Janeš Petr »

samosvor tu popsanej neni. samosvornej diferenciál má možnost částečného rozdílu otáček. pokud se jejich rozdíl překročí nad nějakou mez, dojde k 100% -nímu uzavření. je to třeba kolíková uzávěra u známejch KDF , dokonce i rus to dával do gazů( asi to někde opajcnul )
se zvýšenou svorností je to, co maj béčkaři. jsou tam trvale přibržďovaná centrální kola. efekt asi stejnej, jako když si pomůžeš ruční brzdou jen s tím rozdílem, že ruční brzda ti ubírá z přenášeného výkonu, lamely co brzděj už jen centrální kola o koš ne.
do automatickejch bych asi dal všechny ty novinky, co se dnes do aut pletou. něco tam něčemu poví, že se děje něco, co se dít nemá a to něco dá povel něčemu jinému, aby se tak nedělo. spousta drátů a hydrauliky, to není nic pro mně
klasickou uzávěrkou spojíš na pevno koš diferenciálu s jedním centrálním kolem
aussii by osobně neřadil do žádné z těch skupin. její princip je jinej v tom, že nechá do zatáček předbíhat vnější kolo. pokud by se jednalo o stoprocentní uzávěru, muselo by být přenos na kola 50/50%. samosvor to neni, zvýšená svornost taky ne, je to spíš něco do kategorie volnoběžek
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Dotaz na automatickou uzávěrku?

Příspěvek od farmář »

ty novinky nekomentuju, co není mechanické v offu nemá co dělat,ani ve strojích. To je rovnou špatně.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Dotaz na automatickou uzávěrku?

Příspěvek od Slaava »

farmář píše:tos mu pomohl :mrgreen:
No jenom sem si ulevil. Jako perličku mezi samosvory přidávám oblíbenou Janešovo divočinu:
uzávěrka z traktoru.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“