Diferenciál se samosvorem-drhne do zatáček

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
JARDA77

Diferenciál se samosvorem-drhne do zatáček

Příspěvek od JARDA77 »

Ahoj borci, jsem tu nováček - na foru o difu proběhlo mnoho příspěvků ale všechny se mi nechce pročítat.
Potřeboval bych poradit-mám probleb ze zadním díferenciálem u F. 2,8TDI. Při rozjezdu popř. při průjezdu zatáčkou je slišet takové drhnutí od odlehčeného kola. Vyměnil jsem olej a na radu tam přidal nějaké silikon přísadu. Bezprostředně po víměně a cca. 5 měsíců byl jak tak klid a poté se problém opět objevil :evil: .
Co je za problém. Kámoš mi poradil zkntrolovat ložiska v nábojích-ty se mi zdají vpohodě.
Prosím poraďte.
Díky moc a přeji všem mnoho najetých km :grin:
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Diferenciál se samosvorem-drhne do zatáček

Příspěvek od RAV9 »

JARDA77 píše: ... je slišet takové drhnutí od odlehčeného kola...
si si isty ze je to od diffu? skusal si s nim krutit pri zdvihnutom aute?

inak prisady by som tam moc nedaval a uz urcite nie silikonove, ale to je len moj nazor...
Land Rover Discovery 2
JARDA77

Re: Diferenciál se samosvorem-drhne do zatáček

Příspěvek od JARDA77 »

Při zvednutým autě jsem kolama neotáčel. Ten silik-tak se jmenovala ta přísada mi doporučily dát přímo v Opelu v Ústí n/L. Tak nevím. Ale je pravda že jak jsem psal to na nějakou dobu přestalo.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Diferenciál se samosvorem-drhne do zatáček

Příspěvek od farmář »

to čumím na tu přísadu. Jo a zrovna v Oplu bych jim nevěřil, když do převodovky lejou převoďák.Většinou je zkušenost taková, že jim dosud neprozradili, že podvozek je ISUZU.

Přísad bych se sakra bál. Ale jedna věc...lamely nejsou věčné. Třeba jsi jen ve stádiu výměny samosvor. lamel.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
JARDA77

Re: Diferenciál se samosvorem-drhne do zatáček

Příspěvek od JARDA77 »

Čus, tak to mě tedy netěší. Dá se to doma vyměnít "na koleně". Je možné ty lameli někde koupit krom OPELU?
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Diferenciál se samosvorem-drhne do zatáček

Příspěvek od Janeš Petr »

čau kolego. škubání je normální. je to daň za to, že máš dif. se zvýšenou svorností. až se ti jednou sjedou ty lamely v něm, škubat to přestané ale taky přestane fungovat , tzn. udržovat stejný počet otáček obou kol. diferenciál nepozná, jestli jedeš do zatáčky, nebo jestli ti jedno kolo hrabe.jináč se to tu řeší již docela pravidelně, takže stačí se začíst víc do příspěvků v sekci ,, diferenciál,,. není třeba se na to ptát ve více vláknech, vesměs tu čtou všichni všechno :wink:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Diferenciál se samosvorem-drhne do zatáček

Příspěvek od farmář »

vše koupíš mimo Opel, mnohem levněji a od stejných dodavatelů jako má Opel.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“