Repase a generálka diferenciálu

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Repase a generálka diferenciálu

Příspěvek od Nimrod »

Generálka

Gejza

Už jste mněl někdo rozebranej zad. diferák?


Nimrod

Příjde na to co potřebuješ vědět. Vypadá vcelku jako všechny ostatní.


Gejza

Mám vůly na planetovejch kolech,co s tim? To sou ty třecí plechy co?


Nimrod

Hučí v tom diferáku zajízdy a nebo se ozývají zvuky?


Gejza

Hučelo to v něm ,ozívaly se zvuky,ale už jsem to rozebral.Vytáhl jsem ty třecí lamely,ty sou sjetý.Ptaljsem se u Opla na cenu a vod tamtud mně málem odvezly,jedna 2500 kč.Tu vůly jsem vyřešil že jsem ty třecí plechy uděla z tluščího plechu asi 2,2 mm.Doufám že bude po vůly.Celkově diferák frontery je šmejd.trašně pracný na vymezení všech vůlí.


Gejza

A ještě, hamrovaly jste už někdo listová péra?Já je teď nechal vyhamrovat a mám problémy to teď nacpat v zádu do vahadel.forku pošlu. K těm přednim nábojům, v Říši je maj za 199 éček obě.


Nimrod

Pokud ti je nahamrovali moc tak se zkrátily a pak je nenecpeš do původního uchycení. Rešení je jedno. Hodně zatížit auto a dostaneš to tam. Problém hamrování je ten, že péra časem zase povolí. K toému diferáku. K oplu už nechdím kupovat vůbec nic. Viz přední náboje za ně chtěj ökolo 13.500,- za kus a na to se jim můžu vyprdnout. Takže co se týká diferáku tak bych to u opelu ani nezkoušel. Mě nepříde, že ten diferák je sračka. Docela to myslím ujde. Pravda blbě se skládá, ale řekni mi kterej ne. A navíc, Frontera má samosvorný diferenciál. O to je to horší.


Gejza

Dělal jsem diferák u sportage a super. Tadfy u toho jsem rval poloosy ven 10 tunama na rámu.Ale jo snat to bude dobrý a ty pružiny zmáknu.


Nimrod

Souhlasím, že to šlo asi ztuha, ale zase na druhé straně je menší a trochu jinak řešená.


Macarát
U mé F. se taky ozývá za jízdy hučení v zadním diferenciálu, v rychlosti cca 70-90 km/hod. Máte někdo radu co se s tím dá dělat ? Nepomohl by hustší olej ?


Macarát

Ještě dodatek k cenám dílů u OPELu : je to úplně absurdní. Zajímal jsem se o pár položek, např.kryt rezervy - 4.000,- až 6.000,-Kč, tachometr a otáčkoměr 4.000,- až 7.000,-Kč, a tak podobně. Plastové pokličky na AGILU 900,-Kč ... je to k smíchu. Jediný, kdo na tom vydělá, jsou pajcovači nounejmů z šufánkové ocele.


Nimrod

Ceny dílů u Opelu jsou drastycké. Co se týká hučen v zadním diferenciálu. Toto je způsobeno většinou velkou vůl v diferenciálu. Toto hučení ještě umí způsobovat kardan, ale ten vězšinou otřásá i celým autem.


Gejza

No a vůle v diferáku to znamená ho celej rozhodit a vypodložit ložiska.S tim hutšim olejem,já tam liju pp 90 normálně.A když to chceš fakt hustý tak tam nasip moliku (práškovej grafit) to ti ho na ňákej čac stišší,ale oprava je nevyhnutelná!!!!! Jo a ceny jsou v Říši až o polovinu nižší než u nás!


Nimrod

Co se týká cen u nás je to katastrofa. Ale jelikož už jsme členský stát EU, tak už na internetu hledám obchod s ND umístěný někde v EU. Nejlépe DE, AT, GB. A proč? Protože odpadají celní formality a lze to poslat rovnou do baráku.


Macarát

Pánové, díky za Vaše rady. Kardanem to není, nic se netřese, jenom to hučí. A protože se to dá vydržet (případně tomu lze čelit zesílením rádia), ještě to chvilku vydržím.


Gejza

Jo že mluvíš o tom kardanu tak to se mi rozlítlo ložisko na kardanu a u nás na vrakáči mi ho laskavě nechali za 1500kč a to kještě než rozpůlil kardan tak se málem zmrzačil!!! Já to teda vzal. Nato jsem jel do říše tam sem se zeptal náhodou u opla na cenu toho ložiska a tam jsem se kupodivu dozvěděl cenu 70éček. Když dáte v říši u autorizovaného dílera živnosťák tak máte ještě slevu a vrátili vám mervera ,ale nevim jak to bude teď když jsme v tý evropě!!


Nimrod

Teď už je nákup v říši bezproblémů. Ovšem merverk ti už nevrátí.


Gejza

tak Pánové oprava se blíží ke konci, froncka dostala novej kabát, nový tlumiče,maličko se zvedla, motor už zase vrčí, už jen geometrie a vyzvednout značky z úschovny a můžu jí otestovat. Pošlu zase ňaký to foto! čau


NIMROD

Už se těším na nové Fotky a zajímá mě jak bude vypadat.


Gejza

tak jsem se dneska poprvé svezl. Je to nezvyk jak je to vysoký i když jsem dal 30 podložky , tak si sem trochu nejistej v zatáčkách.Ještě musim udělat geometrii, neznáte někdo úhly?Na kolik maj bejt nafoukaný pneu
30x10,5x15 MT ?


Nimrod

Tak jsem to teď zkompletoval a skoro jsem nechtěl věřit, že je tohle možné. Ale holt zlatý český ručičky dokážou všechno. Moc Pěkná.


Gejza

Dík. Ale ještě je na tom moooc dodělávek.


kuniksicht

Teda sem koukal Gejza na tu Tvoju "Frajarku" a je fakt pěkná. Jen sem si říkal, jestli by nebylo lepší , dát tám větší balouny třeba jen širší. Já na zvedání poráte čekám a snad už ve čtvrtek se dočkám. Ale práce je na ní taky ještě hafo. Je vidět na http://fronterasportcz.sweb.cz/


Gejza

Pneu by tomu slušelo širší,ale nemám dobrý ráfky,mám J6 potřeboval bych aspoň J8.Vono by to hned mělo lepší jízdní vlastnosti na selnici i když teď je to v celku dobrý ,mněl jsem z Toho obavy ,ale za dva dny jsem si zvykl. Jo ,,,,a dneska jsem udělal technickou,tak sem v klydu zýas dva roky.


kuniksicht

Aha .. tož to jo ............ já dneska konečně dovezl Fronteru taky na zvedání ......... měla by být asi 30-35cm nad zemí (světlost) tak jsem na to natěšenej a zvědavej jak to bude vypadat. Časem tam chci dát plecháče, ale ještě nevím jestli ty chromovaný nebo bílý (ty spíš) a gumy taky asi 31-ky náký širší. Až to bude, tak budou fotky na netu. Zatím mám jen nynější stav na http://www.fronterasportcz.sweb.cz


kuniksicht

Oprava www adresy : http://fronterasportcz.sweb.cz


Nimrod

Zdravím Vás pánové. Opět jsem šel z Opelu do vývrtky. Sháněl jsem sadu gumiček do předních Brzd. Jen tak pro zajímavost jsem se byl zeptat co to stojí. Velice ochotně a nadšeně mě zdělili že sada na 1 kolo stojí a těď pozor, raději si sedněte 1526,- Kč. Poděkoval jsem a odešel. Na internetu jsem tuto sadu sehnal za 180,- Kč. To je hotový neštěstí. Pak se divěj velké firmy, že krachují. Při těch cenách to ani jinak nejde. Źatím se mějte


Gejza

Za 1526kč si koupim pěknou škodověnku stováčka i s gumičkama!!!!!!


-M2-

A nebyla by prosím k mání ta adresa, kde jsi našel takovou cenu?


Nimrod

Ta adresa je http://www.autoshop2000.cz
Pozdě, ale přece


Nimrod

Mám jeden dotaz. ty tam máš pneu 31x10,5 R15. Dělal jsi nějá¨ké specielní upravy na podvozku. A jak se dívali na STK na tyto gumy?
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“