Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:nějak mám ve zvyku ,věci který jsem schopnej udělat,schovávat na příště ,jako mustr... snáž se to pak vyrábí :grin: jo šrajtofli mám kamaráde teď tak prázdnou ,že nevím,z čeho zejtra zaplatím ten hilift,co už je někde na cestě. dělám střechu :(
"Hajlift", to chápu. Kdyžtak tu dobírku zaplatíš taškama ze střechy. :grin:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od Janeš Petr »

leda těma perníkovejma,co šli dolu...... hochu,zlatej panelák
tibis2
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 25 pro 2008 12:48
Bydliště: piestany

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od tibis2 »

zdravim mne to drhne tak isto ale kolesa sa tocia rovnako teda mam samosvor je to normalne to drhnutiee pri rozbiehani??je to problem??vola tam neni aky olej tam davate??ja som tam dal mineral 80w90 gl5 valvoline
vologa
Příspěvky: 14
Registrován: 09 bře 2008 08:46

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od vologa »

u mňa žiadne otrasy ani hučanie v diferenciále, jedine pri zatáčaní vŕzgavý zvuk od pneumatík
vypustený olej s difu bol čistý,nebol tam ani rok,vo vnútri žiadne nečistoty
ozubenia ok,na foto.
budú to teda podla vás tie lamely?
a ak áno, oplatí sa do toho vôbec púšťať? rv.2000, 2,2 B ,91t KM.
vďaka za info
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od Janeš Petr »

vologa píše:u mňa žiadne otrasy ani hučanie v diferenciále, jedine pri zatáčaní vŕzgavý zvuk od pneumatík
vypustený olej s difu bol čistý,nebol tam ani rok,vo vnútri žiadne nečistoty
ozubenia ok,na foto.
budú to teda podla vás tie lamely?
a ak áno, oplatí sa do toho vôbec púšťať? rv.2000, 2,2 B ,91t KM.
vďaka za info
hoši, muj starej dopravák říkával ,, míň poslouchat - víc jezdit ,, . pokud máš dif. se zvýšenou svorností , je to tvoje vrzgání důkazem toho, že jsou lamely ještě funkční a do zatáček se snažej udržet stejnej počet otáček kol na obou stranách nápravy. další věc je šířka pneumatik. ta guma má nějakejch +/- 25 cm šířku, takže v rejdech ti venek gumy jede po uplně jiné délce dráhy než vnitřek gumy. prostě něco musí povolit a asfalt to určitě nebude. jestli tomu nevěříš, zkus si kutálet sud a zatočit s nim. taky se bude smejkat. prostě nic nerozebírej a jezdi :wink:
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od kresta »

stačí volume doprava :mrgreen: a je po problému :wink:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od Janeš Petr »

jo, nebo za 2,50- Kč špunty do uší. na rozdíl od rádia ti je nikdo z auta neukradne
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od kresta »

Janeš Petr píše:jo, nebo za 2,50- Kč špunty do uší. na rozdíl od rádia ti je nikdo z auta neukradne
tak to bych nesnesl :evil: nedávno jsme koupili další nákladáček do baráku 8) a tam v kasliku měl původní šofér špunty do uší :!: přitom to je iveco 8) a ne tatra,kde se člověk neslyší :lol:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Milan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007 19:16

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od Milan »

Tak se mi zdá, že zvuk se poslední rok mírně změnil-jde již o takové kovové řinčení, jakoby něco bouchalo do bubnů ručky, ale asi to jde z dïfu. Ovšem opakuji, jen pokud je auto v tahu a v zatáčení, pokud zatáčím málo, musím zvýšit tah, aby se projevilo, pak to neřinčí a jen škubá, při rovné jízdě anebo malém tahu do zatáčky to nedělá. Naučil jsem se s tím jezdit, že nedávám při zatáčení tolik plynu, ale někdy to nejde a lidi koukají, když se někde otáčím a zezadu auta se mi line nezdravý zvuk. Někdo psal o vyběhaném samosvoru, že to snad za čas přejde. To by mohla být příčina, mám samosvor a zdá se mi, že prakticky nefunguje. Kolik by stála výměna lamel? A kolik jen jejich odstranění? Je tu někdo z Prahy a okolí, co by to zvládl či se jen na to podíval co to teda může být?
A long, 2.2i 16V, 1996
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáč

Příspěvek od D@ve »

dokaze ten diferak se zvysenou svornosti na suche trave, zarazenym 4x4 + redukce , predek odpojeny , plny rejd , vnitrnim kolem vytrhat travu ??? -
A 2,2 long
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáč

Příspěvek od midnight_man »

Uz dlhsie pozorujem ze pri rozbiehaní sa do strán zadné kolesa maju tendenciu "poskakovat" ako keby bola v zadu uzavierka...Robi to samozrejme len do stran, rovno nie je problem. Zeby bol v zadu este funkcny samosvor po skoro 20tich rokoch? :D :D
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáč

Příspěvek od palo frontera »

Ak bol ten samosvor pocas tych rokov udrziavany (pravidelna vymena oleja) tak je dost mozne ze je este v funkcny. Aj mne to robi pri pohynani s miesta do zakruty (napr. na krizovatke) take mierne drhnutie. Na nespevnenom povrchu to necitit. Robilo a robi mi to aj pred vymenou aj po vymene oleja a auto ma 16 rôčkov. V zime na snehu a lade to spoznas :mrgreen: . A olej si uz menil :?: :wink:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
radek583
Příspěvky: 16
Registrován: 11 lis 2014 21:13

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáč

Příspěvek od radek583 »

Mám stejný problém s tím škubáním.Dělá to ale až tak po ujetí 6km dřív ne.Auto jsem koupil minulý týden a v difu chyběl litr oleje. Protože hodně teče simerink u kardanu tak jsem to dolil olejem jen převodovým.Je mi jasný že je to špatně.Je chyba v oleji nebo to bude dělat ten čep jak tu píšete.Kde bych ho sehnal pokud to tak bude?
isuzu amigo 2,3- frontera
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od Janeš Petr »

řeš to, až budeš vědět, že je špatnej. koupíš slučnější železo, soustružník, frézař, kalírna , brusič a máš po problému. doplň si podpis :!:
radek583
Příspěvky: 16
Registrován: 11 lis 2014 21:13

Re: Zadní dif: škubání při malých rychlostech a rozdílu otáček

Příspěvek od radek583 »

Otevřel jsem dif. kvůli škubání a podle toho obrázku nahoře si myslím že tam mám něco jiného.Ten obrázek co tu je to asi není samosvor nebo se pletu.Je v samosvoru taky ten čep nebo co to může jiného škubat.Byl tam špatnej olej.Zuby jsou v pořádku.
isuzu amigo 2,3- frontera
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“