Nefunguje připojení přední nápravy při 4x4 u Frontery A

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
standys

Nefunguje připojení přední nápravy při 4x4 u Frontery A

Příspěvek od standys »

Dobrý den milí ofrouďáci Fronteráci.
Tento týden jsem si koupil Fronteru. Je to skvělé svezení :wink: a auto je ve skvělé kondici. Má ale jen jedinou chybu. Bohužel se nám nepodařilo, aby vůz jel na pohon 4x4, i když jsme postupně zařadili oba stupně pohonu 4x4 a na palubní desce svítila kontrolka, pořád zabírala jen zadní náprava.
Předchozí majitelka mi řekla, že jí pohon 4x4 minulou zimu fungovalo. Je fakt, že auto několik měsíců stálo.
Díky za tipy, kde je asi zakopaný pes
Standys
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník

Příspěvek od Franta44 »

Vítej mezi námi,asi bude potřeba napsat aspoň jaký máš vůz. Třeba Áčko nebo Béčko atd.Nejaký bližší popis. :wink:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
standys

Re: začátečník

Příspěvek od standys »

No jo, to jsem trouba, to víte začátečník...
Mám Fronteru benzín 2.0, r.v. 1993, krátká (hard top)

díky
frontera01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: začátečník

Příspěvek od Slaava »

standys píše:Dobrý den milí ofrouďáci Fronteráci.
Tento týden jsem si koupil Fronteru. Je to skvělé svezení :wink: a auto je ve skvělé kondici. Má ale jen jedinou chybu. Bohužel se nám nepodařilo, aby vůz jel na pohon 4x4, i když jsme postupně zařadili oba stupně pohonu 4x4 a na palubní desce svítila kontrolka, pořád zabírala jen zadní náprava.
Předchozí majitelka mi řekla, že jí pohon 4x4 minulou zimu fungovalo. Je fakt, že auto několik měsíců stálo.
Díky za tipy, kde je asi zakopaný pes
Standys
Vítej, kolego. No u tohodle problému toho moc nevymyslíš. Prakticky jsou dvě varianty:

a) Hoď tam 4x4 a koukni, jestli se ti točí přední kardan a homokineťáky. Pokud jo, tak jsou nějakou shodou okolností (pravděpodobně za to může "značková" vazelína z Opelservisu - pokud tam rok nikdo nezařadil 4x4 tak je to dost dobře možný) zatuhlý obě zubový spojky v nábojích kol (tzv. "volnoběžky").
b) Dáš tam 4x4 a homokineťáky ani kardan se netočí. Pak je v piči převodovka.

Nepředpokládám, že tam chybí přední kardan. Kdyby byl kardan, dif nebo něco na přední nápravě tak v prdeli, že by to nepřenášelo krouťák, tak by to po přiřazení předku dělalo hroznej kravál.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník

Příspěvek od Milda »

Zdravím tě Fronterfando , další fajnšmekr s bílou krasavicí - ale doplň si své osobní info dle :
viewtopic.php?t=1355
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: začátečník

Příspěvek od Žanek »

Ahoj!
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: začátečník

Příspěvek od farmář »

Budiž ti ahoj,nemáš na předku manuální zámky,bratře? :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
standys

Re: začátečník

Příspěvek od standys »

Ahoj. Díky za příspěvky. Byl jsem s tím dnes ve 2 autoservisech a oba mi řekli, že frontery moc neznají a že na to půjdou vylučovací metodou a budou rádi, když jim dám rady od Vás. Ani bych nečekal, že frontery jsou tak exotická vozidla v ČR, nebo nejsou poruchová :wink:
Myslím si, že převodovka špatná nebude, protože když zařadím pomalou 4x4, tak auto skutečně pomalu jede. (nevím, jen co mám zkušenosti ze subaru forestr)
také si myslím, že to pude jen nějak zatuhlé.
Zítra jedu do servisu, tak jim Vaše příspěvky vytisknu.
Díky
PS: co jsou manuální zámky? Nejsem technický tip.... :roll:
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník

Příspěvek od premek_k »

Koukni sem:
http://www.offroad-frontera.com/html/ra ... redek.html

..ale podle fotky bych řekl, že máš právě ty manuály...
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: začátečník

Příspěvek od Slaava »

farmář píše:Budiž ti ahoj,nemáš na předku manuální zámky,bratře? :mrgreen:
Aha, to mě ani nenapadlo ale podle tý fotky to tak fakt vypadá. Větší pakárna by byla snad už jenom vyřazená páka převodovky. Tak to jsme to asi vyřešili. Servisy nemusíš rušit - stějně by na to nepřišly, sraly by se v tom dva tejdny, stálo to patnáct litrů a dokurvili by ti spoustu věcí, co s tím nesouvisí. Servisy sou na hovno.

Hele, Standys, v nábojích kol jsou takový přepínače - manuální volnoběžky. Když chceš zapnout přední náhon, tak je musíš přepnout na "LOCK". Gratuluji k manuálům, lepší volba než automatika... pokud nemáš manuály, tak se omlouvám, že z tebe děláme debila.
frontera01.jpg
farmář píše:Ani bych nečekal, že frontery jsou tak exotická vozidla v ČR
To ne. Ale slušný servsy jsou v ČR hodně velká exotika. Já jsem zatím žádnej slušnej servis neviděl.
standys píše:No jo, to jsem trouba, to víte začátečník... Mám Fronteru benzín 2.0, r.v. 1993, krátká (hard top)
Hele, Standys, ten tvůj Vitín - to je Vitín u Ševětína nebo Vitín u Sedlčan? Pokud by si byl od Ševětína, tak o víkendu zajeď a já ti ukážu taje Fronter. A zároveň ti můžu říct, že v ČB a okolí nejsou vůbec žádný servisy na auta. Jenom samý čurýny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník

Příspěvek od Milda »

Já jsem si tu tvoji fotku předního náboje zvětšil a mám za to, že to jsou AUTOLOCKY. 100% ale jistý nejsem neboť je to braný z dálky a z úhlu. Ale je tam vidět kolem dokola 6červených šroubů a dva červený nápisy. takže ....... asi problém jinde :roll:
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník

Příspěvek od premek_k »

Milda píše:Já jsem si tu tvoji fotku předního náboje zvětšil a mám za to, že to jsou AUTOLOCKY. 100% ale jistý nejsem neboť je to braný z dálky a z úhlu. Ale je tam vidět kolem dokola 6červených šroubů a dva červený nápisy. takže ....... asi problém jinde :roll:
No možný to je, pokud tedy Standys nedávno někoho nepřejel ... :wink:
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: začátečník

Příspěvek od farmář »

třeba nějakýho šulína čurína ze servisu nebo z Oplovic rodinky :mrgreen: průser bývá ještě jeden, a to že na páce převodovky ti to nedrží v poloze,ale pak nejedeš vůbec.Na Sportu mi to dělá u rychlé 4x4 a na Crew u pomalé....prý za to můžou pružinky nahoře ale nepovedlo se, pomalou držím a na Sportu rychlou kurtuji k panelu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Právě že to cos popsal vypadsalo jako neuzamčená kola....jinak jaké hledání??dej 4x4, na zvedáku, dej rychlost, zatoč zadním kolem aby se ti hnul kardan a někdo držel přední poloosy jestli některá zabere...jestli jo je to přenos mezi kolem a poloosama...manuály zacvakneš, to jo a automaty...nutno seřídit, nejsem jejich kámoš.Ale vše je zde popsané, detailně.Kašli na servisy, jak říkal Slaava, dlouho bez auta a prd najdou, ještě ti něco chytře rozeberou, budeš mít z toho kačera na provázek.Ne všechny servisy, jasně,ale procento magorů je vysoké, ono spousta se vyučila na škodovce a ladě,dodnes odmítají si připustit, že ne vše je takové, jako s tím olejem do převodovky.Jestli jsi to nečetl, tak motorák!!!polosynt.Dify také nezkousnou každou GL5, tak pozor.Toť jako ántré.Neboj, není to špatné auto, jen nejezdi na suchu se 4x4 a když máš 4x4 zaplé ne plné rejdy, měj rád své poloosy.To že nemáš mezinápravovej dif, není taková hrůza, chová se to zkrátka neustále jako s uzavřeným mezinápravákem...čili drsná 4x4, spousta lidí Fronteru podceňuje,ale je to podvozkem ISUZU a to vyrábí čtyřkoly dooost dlouho a má je docela dobře zmáklé.Jinak rada poslední-jezdi tam, odkud vyjedeš...jinak tě bude tahat traktor.TOhle nevytlačíš,no sporta snad,ale zapadneš tam,kam se normální auta jen tak nekouknou... :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
standys

Re: začátečník

Příspěvek od standys »

Chlapi moc Vám děkuju. Byly to ty zámky :roll: Teď to jezdí jedna báseň. Díky moc.

Slaava : bydlím ve Vitíně u Sedlčan
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: začátečník

Příspěvek od Slaava »

standys píše:Chlapi moc Vám děkuju. Byly to ty zámky :roll: Teď to jezdí jedna báseň. Díky moc.

Slaava : bydlím ve Vitíně u Sedlčan
OK - když to máš nově, tak rychle vyměň oleje v diferenciálech a převodovce (do převodovky se dává motorovej olej!). Koukni na viewtopic.php?f=8&t=1422
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“