Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od Janeš Petr »

nee,ale mněl jsi na mysli satelit?? ...ale i na planetových kolech je asi málo masa na nějakou dodatečnou zubovou spojku.vlastně maš zuby až skoro do konce kola
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:nee,ale mněl jsi na mysli satelit?? ...ale i na planetových kolech je asi málo masa na nějakou dodatečnou zubovou spojku.vlastně maš zuby až skoro do konce kola
No nemyslel jsem unašeče, co jsou chycený na koši ale ty kuželový ozubený kola, co jsou na začátku poloos. Satelity, planety, unašeče, pastorky, každej tomu říká jinak, koza aby se v tom vyznala... :roll:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
RYKIMARU
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2011 21:02

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od RYKIMARU »

aka,kda a za kolko?nieco nove?rad si necham poradit :) :wink: vdaka
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od robert.kvita »

Aussie ze Vsetína mě nabídli za 12t. montáž 2t. olej si dodáš jaký chceš Odkazy tady už jsou, hledej.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Tankan
Začínající diskutér
Příspěvky: 443
Registrován: 20 dub 2008 20:23
Bydliště: Lysovice, Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od Tankan »

Skus se podívat na téma v diferákách "CZ Replika AUSSIE...."
Mazda B 2,5D ,udělá spoustu práce, a terénu se nebojíme. Neustálou údržbou k dalším kilometrům. Motorová pila a další udělátka. (fšecko enem na prácu)"Pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta!"
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od farmář »

....a nějakej člen příjmením Koňařík.....proto jí říkámě Ausie " Koňařík" locker :idea: :!: a až budeš´přemýšlet a hledat , a najdeš, že chorche od vedle ji umí asi za devět tisíc originál, tak pak si taky dočti zbytek a zjistíš, ž ejen Koňařík ti ji umí do tvého track-lock koše. Takže zjistíš, že není volby. Pak zjistíš, že i K už má konkurenta... a zase budeš špekulovat jak blázen..... :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od Vokoun »

No pánové, tak se přiznávám otevřeně, že jsem z toho ťumpachovej :oops: Dokážete to někdo se sumarizovat a udělat závěr :?:
Myslím něco ve smyslu " Pan Koňařík to umí, cena je dobrá, hodí se to na přední bo na zadku by to dělalo takovou a takovou neplechu, je tu ještě jiná volba ta a ta konkurence" a podobně :?
Předem děkuji :wink:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od sherpa »

Vokoun píše:No pánové, tak se přiznávám otevřeně, že jsem z toho ťumpachovej :oops: Dokážete to někdo se sumarizovat a udělat závěr :?:
Myslím něco ve smyslu " Pan Koňařík to umí, cena je dobrá, hodí se to na přední bo na zadku by to dělalo takovou a takovou neplechu, je tu ještě jiná volba ta a ta konkurence" a podobně :?
Předem děkuji :wink:
myslis jako prehlednou excell tabulku :P :?: tak to bude fuska.....vsechno je na internetu i tady, napsany, ale logicka vizualizace pokulhava :| , no jo, dan za objem informaci.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od robert.kvita »

Vokoun píše: Pan Koňařík to umí, cena je dobrá, hodí se to na přední bo na zadku by to dělalo takovou a takovou neplechu,
:wink:
Mám dojem že jsem toho tady napsal už dost, ale dost teorie a v různých tématech. To je moje chyba. Příští týden budu mít hotový předek a pak napíšu zkušenosti z provozu a udělám tomu řádný marketing. Trpělivost. A že to má, nebo mají, zmáklé o tom jsem přesvědčen. Kdybys neměl tu nehodu tak bys to viděl na vlastní oči už v listopadu v Brankách. Až se někde sejdem, pujčím Ti auto do ruky a uvidíš sám.
:twisted: Ale poprosím jen jezdit, neobracet ...:twisted:
Predek nebo zadek--- je to spíš o rychlosti jízdy, Aussie to z principu není úplně spojitý přenos síly a proto nevhodný na normální provoz po asfaltu. Na Froňu do lesa nebo na trial to můžeš mít všude.
Cenu nemůžu komentovat je to otázka mých priorit, dostupnosti a přístupu k věci. Ale je to kus práce.

PS: Proto jsem se zakousl postrčit do konce vývoj manuálně řazené špéry na zadek. To je moje gusto. Ale to nebude ze dne na den. Drž mi palce.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od Vokoun »

Palce rozhodně držím :!:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
porubcan
Příspěvky: 1
Registrován: 12 led 2011 18:34
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od porubcan »

Moje zkušenost s automatickou uzávěrkou přední nápravy značky ,,p.Koňařík" je vesměs pozitivní. Hodnotím po ujetí cca 5000 km v težším terénu Strážovských hor, Malé Fatry a Bílích Karpat.
Podstatně se zvýšila průjezdnost v mokrém terénu, vůz jede jako malý tank a mírně se snížila spotřeba, jelikož není nutné motor držet ve vysokých otáčkách.
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od robert.kvita »

Ano, mohu potrvrdit. Vůbec o ní nevím a pracuje spolehlivě. Jenom trošku nápor na řízení při plném tahu.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
MARCEL
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 14 kvě 2007 21:00
Bydliště: OLOMOUC, Suzuki Grand Vitara 1,6 zelenej lahváč

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od MARCEL »

Mám ji taky, ve předu od p. Koňaříka už asi rok a půl a musím říct, že je to fakt rozdíl. Dost se zvýšila průjezdnost, mám z toho radost. Ani nic moc hlasitě necvaká, jak tvrdí někteří na jiných fórech. No a tento týden se mi podařilo sehnat řaditelnou uzávěrku dozadu ovládanou podtlakem ze sání, je to OffroTec. Borec mi dovezl až do garáže celou nápravu i s ovládáním, tak jsem jenom přehodil zadní diferák, naštěstí má i stejný převodový poměr, takže odpadlo štelování vůlí apod. Chtěl za to 7,5tis. no nekupte to! Ještě jsem to v terénu nevyzkoušel, ale řadí to, a už jsem natěšenej. Konečně mám plnohodnotnou 4x4. :grin:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od Slaava »

Tos to pořídil za dobrý peníze.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“