Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od Kondor »

frontera.wz.cz
Zdravím všechny co sem chodí. Potřeboval bych vědět na jakém principu pracuje vzduchocá uzávěrka diferenciálu a na jaký tlak je to tlakováno kompresorem? Popřípadě bych potřeboval vyvést z omylu. Děkuji

dj.tom
Taky bych se přidal k otázce + co je zvýčená svornost u diferáku mám ho ale o moc víc svornej mi nepříjde jak to funguje ?

Nimrod
Co se týká samosvornosti zadního diferenciálu, tak to hodně zjednodušeně znamená, že jakmile začne klouzat jedno kolo tak to druhé do vyšší míry stále zabírá než u normálního diferáku. Ovšem když vězíš v bahně tak je to stejně naprd.

Kodl
Mám taky samosvornej diferák,buď nefunguje nebo je naprd,v nejhorším jsem si pomohl ruční brzdou to funguje bezpečně a nestojí ani floka.

Gejza
já tady mám někde rozkreslenej diferák frontery ,já to najdu a pošlu to.

dj.tom
ty jo to stou ručkou to mě nenapadlo takže když jí natáhneš tak napůl aby to nešlo nakrev tak jak to zbrzdí i to kolo co se točí naplno tak to tu sílu srovná ? Fakt to nějak pomůže ?

Nimrod
Opravdu to funguje. Problém je v tom, že to je hodně krajní řešení, jelikož dostávají strašně na destičky a kotouče.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
Kodl
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 16 kvě 2005 20:40
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Kodl »

Frontera r.v. 96 má kotouče na kapalinové brzdy a v nich jsou malé bubny s paknama pouze pro ruční brzdu stejně jako např. PEUGEOT 605
Uživatelský avatar
Martin Dudík
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 28 dub 2005 10:55
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Dudík »

To asi všechny Frontery, ne? Moje (1998) to tak teda má taky.
Důďa
Frontera A 1998, 2,2i 16v.

... hledáš cíl a směr svý ztracený cesty bude to krutej boj, čekaj tě hromy a blesky
Ref: na konci motor přestane vít a duše najde svůj klid...
Uživatelský avatar
Martin Dudík
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 28 dub 2005 10:55
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Typy diferenciálů

Příspěvek od Martin Dudík »

Nevíte náhodou někdo jaké typy diferenciálů (náprav) Frontery používají? Přední by snad mohla být DANA 44 (i zadni u Fronter bez limited slip) a zadní s omezenym prokluzem GM 7,625" rg.
Důďa
Frontera A 1998, 2,2i 16v.

... hledáš cíl a směr svý ztracený cesty bude to krutej boj, čekaj tě hromy a blesky
Ref: na konci motor přestane vít a duše najde svůj klid...
Mina

100% uzavěrka v zadním diferáku - pneumatické ovládání

Příspěvek od Mina »

Zdravím,potřeboval bych poradit zda je možná dodatečná montáž pokud možno obou 100% uzávěrek na Fronteru A sport.To je jediné co tomuto autu chybí k plnému využití v terénu.Děkuji
Mina

Příspěvek od Mina »

Zdravím,není možné,že nikdo z tak velké skupiny lidí,kteří vlastní Frontery neví jaký typ nápravy mají.Tento názor ,že je to DANA 44 jsem už slyšel,ale nikdo mi nedokáže říci nic s jistotou.Nechápu tvrzení ,že obě nápravy jsou stejné,když každá má úplně jiný diferenciál.Dneska mi technik ze servisu ,který se specializuje na americká auta řekl,že pokud jsou nápravy DANA 44 tak po sundání víka diferenciálu je vidět vyražený typ nápravy a převodový poměr.Štítek na dif.už není.Poradí mi někdo.Delší dobu se pokouším různě zjíšťovat informace,ale marně.
Luláš

Příspěvek od Luláš »

Vzduchem ovládaná mechanická uzávěrka funguje tak, že se pomocí zubové spojky natvrdo spojí jedna poloosa s klecí diferenciálu. Tím se vyřadí soukolí diferenciálu z činnosti. Dodatečná zástavba je dost náročná. Ja nutné upravit skříň rozvodovky (banjo), vyměnit klec diferenciálu a poloosy. Samozřejmě taky natahat rozvod vzduchu.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Uzávěrka

Příspěvek od Slaava »

Mina píše:Zdravím,potřeboval bych poradit zda je možná dodatečná montáž pokud možno obou 100% uzávěrek na Fronteru A sport.To je jediné co tomuto autu chybí k plnému využití v terénu.Děkuji
Nějak nikdo neodpověděl. Nevíte teda někdo, kde a za kolik se do toho dá namontovat manuální stoprocentní uzávěra? Jde to i do zadního difu s omezeným prokluzem? Přední dif. by měl jít v poho, mít ale obě uzávěry, to je už extrémek.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Jde to.

Příspěvek od Nimrod »

Slaava píše:
Mina píše:Zdravím,potřeboval bych poradit zda je možná dodatečná montáž pokud možno obou 100% uzávěrek na Fronteru A sport.To je jediné co tomuto autu chybí k plnému využití v terénu.Děkuji
Nějak nikdo neodpověděl. Nevíte teda někdo, kde a za kolik se do toho dá namontovat manuální stoprocentní uzávěra? Jde to i do zadního difu s omezeným prokluzem? Přední dif. by měl jít v poho, mít ale obě uzávěry, to je už extrémek.
Cena je okolo 50.000,- Kč. Teda šlo to dokud se to dodávalo nevím jak je to teď.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Špéra

Příspěvek od Slaava »

Nimrod píše:Cena je okolo 50.000,- Kč. Teda šlo to dokud se to dodávalo nevím jak je to teď.
Kulantní sumička. Co to bylo za firmu? Já sem našel např. toto:

http://www.taubenreuther.cz/?q=uzaverky-offrotec
http://www.offroadpoint.cz/arb_uzaverky.php
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Mina

Příspěvek od Mina »

Zdravím,tu uzavěrku z 4x4 nazory mám namontovanou na zadní napravě a prozatím šlape jak hodinky.Mám ji asi 4 měsíce.Cena okolo 30 000kč.Uvažuju i o přední kterou taky mají je to ,ale dost peněz.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Dotazy

Příspěvek od Slaava »

Mina píše:Zdravím,tu uzavěrku z 4x4 nazory mám namontovanou na zadní napravě a prozatím šlape jak hodinky.Mám ji asi 4 měsíce.Cena okolo 30 000kč.Uvažuju i o přední kterou taky mají je to ,ale dost peněz.
Montoval sis ji tam sám, nebo to bylo na klíč? Jakej si měl původně vzadu diferák - normoš nebo samosvor? A co objednávka - znali to a stečilo jenom říct "jednu uzávěrku na Froncka prosím" nebo to bylo problém? Sem zvědavej jak vopice. :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Mina

Příspěvek od Mina »

Slaava píše:
Mina píše:Zdravím,tu uzavěrku z 4x4 nazory mám namontovanou na zadní napravě a prozatím šlape jak hodinky.Mám ji asi 4 měsíce.Cena okolo 30 000kč.Uvažuju i o přední kterou taky mají je to ,ale dost peněz.
Montoval sis ji tam sám, nebo to bylo na klíč? Jakej si měl původně vzadu diferák - normoš nebo samosvor? A co objednávka - znali to a stečilo jenom říct "jednu uzávěrku na Froncka prosím" nebo to bylo problém? Sem zvědavej jak vopice. :lol:
Uzavěrku mi poslali poštou.Montoval jsem ji u kamoše v servisu nic těžkého jenom nutné přesné nastavení zavaděcí vidlice.Na Frontery mají běžně přední i zadní.Já mám normální dif. na samosvor nevím.Jenom ta cena kdyby byla alespoň poloviční.Jinak funce na 100%.Páčkou na palubní desce se ovládá.Při zapnutí rožne červená kontrolka a zasyčí vzduch v hadičkách.Sám bych montáž asi nezvládl,ale s pomocí kamoše to byla hračka.V terénu je zapnutá uzávěrka hodně poznat.Doporučuji všem.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

uzávěrka

Příspěvek od Slaava »

Díky za odpověď.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od lolin »

Hezký den, měl bych na Vás jeden dotaz, je problém sehnat a dodatečně namontovat na Fronteru uzávěrku diferenciálu?Nemám páru, jak to funguje, tak se předem omlouvám, jestli to je moc blbá otázka :wink: Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“