Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Rosta

Re: uzávěrka diferenciálu??

Příspěvek od Rosta »

lolin píše:Hezký den, měl bych na Vás jeden dotaz, je problém sehnat a dodatečně namontovat na Fronteru uzávěrku diferenciálu?Nemám páru, jak to funguje, tak se předem omlouvám, jestli to je moc blbá otázka :wink: Honza.
...hledej tady po foru. V principu zjistis, ze to vlastne problem neni. Jen penize. Ona totiz vyjde pres 30k.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

jestli máš naprosto volnej dif kup si ho na vrakárně samosvornej stává 5 tisíc.Plná uzávěra je darda, to jo.ale za bůra není náprava jen dif!!!! joa je to ISUZU,ale bacha na převod, poměr musí být ten samý!!!!!!!!!!!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Rosta

Příspěvek od Rosta »

farmář píše:jestli máš naprosto volnej dif kup si ho na vrakárně samosvornej stává 5 tisíc.Plná uzávěra je darda, to jo.ale za bůra není náprava jen dif!!!! joa je to ISUZU,ale bacha na převod, poměr musí být ten samý!!!!!!!!!!!
.. a rovnou rozdelat a dat novy lamely, protoze ty co tam uz jsou budou mit najeto tak na hranici zivotnosti a hlavne je to jistota do budoucna.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: uzávěrka diferenciálu??

Příspěvek od Slaava »

lolin píše:Hezký den, měl bych na Vás jeden dotaz, je problém sehnat a dodatečně namontovat na Fronteru uzávěrku diferenciálu?Nemám páru, jak to funguje, tak se předem omlouvám, jestli to je moc blbá otázka :wink: Honza.
Pokud máš normální otevřenej dif, tak by do něj teoreticky měla jít automatická uzávěra principu Aussie Locker (nejsem si jistej, jak se to píše). Jak říká Rosťa: hledej, šmudlo - někde se tady o tom píše.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

lamely

Příspěvek od vesmir »

Tak se pokusím sepsat takový souhrn:

sada lamel do trac-loku origoš u opla směšných 19000,- jinak třeba tady:
http://broncograveyard.com/bronco/i-121 ... ch_kit.htm za cca 70$ + pošt., ale jsou to vyhozený prachy. Po 50tis. je to zase v hajzlu. Navíc funkce stejně nic moc. (Pro odborně fundované, tenhle TracLok je s konstantním předpětím lamel a ještě jenom do 40% a i to je spíš zbožné přání. a jeho funkce se s opotřebením lamel snižuje k 0 narozdíl např. od tracloku v hummroj s rozvěrným mezikrouškem :cry:)
Lepší je PowerTrax za cca 13tis i s pošt.: http://www.4x4wire.com/reviews/no-slip/installation/?
ale pozor objednávat pro DANA44 LSD a 30 zubů na hřídeli.

Další možnost je sehnat někde na vrakáči jakýkoli otevřený koš dif. (z čehokoli, protože přev. poměr je dán ozub. kolem a to se přešroubuje, jen to musí být DANA 44 ze 30 zubovými unašeči (kuli poloosám)) a pak tam můžeš dát cokoli. Třeba aussie:http://www.uzaverky.unas.cz/faq.htm. Někdo v ČR je okopčil a prodává je za 12tis. to se ale myslím vyplatí koupit za tu samou cenu origoš. Jinak, pokud tam dáš normální otevřený diferák, tak tam můžeš dát uzávěrku z čehokoli na vrakáči (nevím jestli pajero nebo patrol mají DANA 44, ale pokud ano, tak bez problémů. Cherokee určitě a mnoho jiných
Jinak ještě tihle zloději mají za cca 60tis. plnou ARB uzávěru (připočítejte si kompresor, hadici, montáž, DPH), ale za ty prachy seženeš celýho patrola na vrakáči co jí má z fabriky: http://www.offroadpoint.cz/ceniky.php
Tolik asi vše. Je to jen o penězích

Uvidím, jak na tom budu v zimě s penězi a půjdu do powertraxu. I když po shlédnutí tohoto videa: http://www.youtube.com/watch?v=xvHw8oHOsTY jsem teď trochu na pochybách. (Pro znalé cvakat to má, ale tohle se mi moc nelíbí)

PS: tohle vše platí pro B-éčko. Co má vzádu A-čko za dif. netuším.
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

re

Příspěvek od honzík »

nevim jestli tech 60 tisic jsi zjistil primo na fronteru B, ale ja ji nasel kolem 40 000,-
a kdyz pridame u ARB skoro neznicitelnost - tak asi vim co si dam pod stromecek :-) za rok :-(

ale je fakt ze mit vzadu 100% záber - to je v terenu nádhera ......

h.
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

40tis???

Příspěvek od vesmir »

kdes to vzal. 40 litrů stojí jenom uzávěrka + 13litrů za kompresor + 2tis hadice + práce (při těch cenách odhaduji tak 3 litry) = 57tis (+ neznámo kolik za sehnání otevřeného koše diferáku + neznámo kolik za nalisování nových ložisek a stranového seřízení náběhu na hrušku)
můžeš trochu ušetřit na jednodušším kompr. za 7tis. bez dofukování pneu

mimochodem přímo v ceníku mají napsáno, že montáž jedině u prodejce, takže si to tam ani sám nedáš. Leda jí sehnat jinde
Rosta

Re: re

Příspěvek od Rosta »

honzík píše:
ale je fakt ze mit vzadu 100% záber - to je v terenu nádhera ......

h.
...me to jeste nejede. Musim doladit podtlaky a pak to bude :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

Re: 40tis???

Příspěvek od honzík »

vesmir píše:kdes to vzal. 40 litrů stojí jenom uzávěrka + 13litrů za kompresor + 2tis hadice + práce (při těch cenách odhaduji tak 3 litry) = 57tis (+ neznámo kolik za sehnání otevřeného koše diferáku + neznámo kolik za nalisování nových ložisek a stranového seřízení náběhu na hrušku)
můžeš trochu ušetřit na jednodušším kompr. za 7tis. bez dofukování pneu

mimochodem přímo v ceníku mají napsáno, že montáž jedině u prodejce, takže si to tam ani sám nedáš. Leda jí sehnat jinde

no treba tady

http://tomhonet.blog.cz/0611/arb-uzaverka-diferencialu

a myslim ze by se nechala sehnat jeste levnejc a sikovny lidi taky jeste nevymreli

jen jsem nepocital ten koš .................
asi pujdu v noci na nakup
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

60

Příspěvek od vesmir »

tak to jó, jinde samozřejmě. Já bych si jí nechal poslat přímo z usa (cca 700$ + pošt.). Já myslel, že reagujeme na ty pány co jsem tak nelichotivě pojmenoval z http://www.offroadpoint.cz
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

re

Příspěvek od honzík »

no amerika...........

uz cekam treti mesic na ten pevnostak a uz jsem jim dal nuz na krk

smejdi.........
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Pevnostní nárazník

Příspěvek od Slaava »

honzík píše:...uz cekam treti mesic na ten pevnostak a uz jsem jim dal nuz na krk...
Mimochodem, bude ti to pasovat na auto, když ho máš vyliftovaný? Nebo si to upravíš pak sám?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

re

Příspěvek od honzík »

mam pripravenýho kámoše s heverem,zvedákem,palicí a svářečkou

jsem srozumenej ze chvíli jezdit nebudu a bude se pasovat jeste navijak

ale uz se tesim na jeziska :-)))))

h.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Špéra

Příspěvek od Slaava »

vesmir píše:tak to jó, jinde samozřejmě. Já bych si jí nechal poslat přímo z usa (cca 700$ + pošt.). Já myslel, že reagujeme na ty pány co jsem tak nelichotivě pojmenoval z http://www.offroadpoint.cz
"ARB" uzavíratelnej koš za 700USD? To je za hubičku. Nemáte někdo nějakej odkazík?

Mimochodem je nějakej způsob, jak použít původní diferenciál (koš diferenciálu) a upravit jeden satelit na jeho možné spojení s košem?
spera.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Uzávěrka diferenciálu - jaká, kde a za kolik?

Příspěvek od Slaava »

Nigdo nic neví?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“