Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
maxim
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 03 črc 2005 19:15
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

hučí rozvodovka

Příspěvek od maxim »

Ahoj všichni fronteráci.tak konečně mi chodí internet tak sem tu,po dlouhé době.lišta na řetězu je vyměněná,povedlo se vcelku slušně.frontera líp jezdí,líp táhne
žere jen o litr nafty víc tak jsem spokojenej.zhruba před čtrnácti dny začala hučet rozvodovka (diferák).při dobržďování motorem slušně hučí.v tahu ne.zjistil sem akorád volný ložisko na zadním diferáku na hřídeli kardanky tak to budu zítra vyndavat.měl jste někdo stejný prolém?dík maxim frontera 2.3 td 94
maxim frontera 2.2 DTI Limited 2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: něco hučí

Příspěvek od Janeš Petr »

nic nevyndavej. nejdřív si dotahni matku na unašeči ( tu středovou ) a uvidíš. až pokud nebude změna, můžeš začít kuchat. ty matky se povolujou a tím se udělá na hrušce velká vůle. už se to tu řešilo několikrát
maxim
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 03 črc 2005 19:15
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: něco hučí

Příspěvek od maxim »

paráda .díky,zítra skusím.sned to bude tím.ještě si cvičně vyndám altík a nechám poladit.málo dobíjí.vyměnit oleje v převodovkách a snad to bude vše
maxim frontera 2.2 DTI Limited 2000
maxim
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 03 črc 2005 19:15
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hučí rozvodovka

Příspěvek od maxim »

tak kardanka je dole.matka byla úplně povolená tak vyměním gufero.víte někdo číslo ?na tom mím je dost nečitelný.dík maxim2.3 td 94
maxim frontera 2.2 DTI Limited 2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: hučí rozvodovka

Příspěvek od Janeš Petr »

pokud to ještě neteklo, nebo to jen lehce vlhlo, vydloubni pružinku ( bez vyndání gufera ), zkrať ji o 5mm na silném konci a vrať ji zpátky. uvidíš, že to nepoteče a ušetříš si fůru práce s výrobou mezikroužků a podobnejch vylepšení. rozměr tu je někde napsanej, musíš trošku hledat :wink:
maxim
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 03 črc 2005 19:15
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hučí rozvodovka

Příspěvek od maxim »

už jsem to dohledal.paráda.zítra zkusím.a jde to dosebe.ještě musím vyvařit víko diferáku.mam tam dírku.maxim 2,3td94
maxim frontera 2.2 DTI Limited 2000
maxim
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 03 črc 2005 19:15
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hučí rozvodovka

Příspěvek od maxim »

diferák je hotovej.oleje v převodovkách taky .kardanka namazaná.zítra snad bude hotovej altík tak snad už zítra vyjedu.už mě ten manželky fiátek štve.doufám že bude na chvíli klid od oprav
maxim frontera 2.2 DTI Limited 2000
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od David.hub »

zdravím
Fronteráci,mám na vás prosbu.byl by někaký znalec fronter ochotnej si poslechnout mou fronteru A sport a pokusit se diagnostikovat zavadu?Pokud možno v okolí Hradce Králové ,nebo Pardubic. Jsem kutil amatér a tak bych byl rád za každou radu.Myslím že je to dif,ale vite jak..........myslet znamená...... :(
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od Janeš Petr »

koukám do inzerce (viewtopic.php?f=33&t=3903 ) , že už máš asi jasno. na co jsi tak vážného přišel, že hned chceš diferenciál měnit ??? máš snad očesané zuby, nebo vypadanou cementaci ze zubů ? pokud ne, myslím, že výměnou moc nezískáš a jednáš ukvapeně. ona to není zas taková sranda, napasovat po výměně rozvodovky kola do záběru tak, aby nehučela, takže bacha na to, aby sis to neudělal horší, než to máš teď. napiš, na jakou diagnozu jsi přišel a jakým způsobem a pak se uvidí, co se s tím dá dělat
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od David.hub »

zdravím
vím že je to asi ukvapené shánět jiný dif, ale raději jsem ten inz pisnul,protože jich asi kloudnejch moc v oběhu není,tak kdyby náhodou.No popravdě mě to docela sere. Jeden problém se odstraní a je tu hned další. Hučí mi dif. No spíš bych ten zvuk popsal nee jako hUUUUU ,ale jak zvuk,když tam není olej,takovej ostřejší.No ale zas já měl auta jen s předním náhonm,takže jakej je zvuk,když"hučí"dif fakt nevím.Dal jssem celý auto na špalky. Prubnul jsme si přední volnoběžky a nic,tak jsem to rozdělal a vyčistil a už tak nějak nevolnoběžkovaly.Bylo tam prasklý péro a jak kdyby tam bylo nadrcený.No tenle problém už je vyřešenej.No a pak jsme se zaměřil na ten zadek(zadní nápravu).Z venku oproti zevnitř je to fakt šílenej zvuk,si říkám že za mnou jed to musí bejt hrůza.No a po přidržení jednoho kola se zvuk neměmí ,ale zadržené kolo má chvění.Tak jako lehce se klepe.je to tak na obou stranách.Olej jsem v difu měnil.Mysllel jsme pak ještě,že to dělaj kříže.Tak je asi taky pro jistotu vyměním.
Nějakej tip s dobrou cenovkou bych uvítal.
Tak taková moje laikská diagnoza.
Za každá nápak,radu předem moc díky.Dave
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od farmář »

a co jsi tam dal za olej? jen jestli ti díky tomu neřvou lamely.A před výměnou dobrý?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od Janeš Petr »

tož od začátku. tobě se to hučení ozyvá po celou dobu, co fronteru vlastníš, nebo to začlo až nedavno. pokud ti hučí diferenciál, bude hučet jen v zatáčkách, nebo při prokluzu jednoho z kol ( totéž platí o lamelách samosvoru ). pokud ti hučí ozubení blbě sesazeného talířového kola a hrušky, bude se to měnit v závislosti, jestli je motor v tahu, nebo jestli motorem brzdíš. je tu možnost vypadané cementace ze zubů kol. pak to též hučí jen pouze v jednom směru záběru, jako u blbě sesazených kol. pokud máš pořád pocit, že ten zvuk jde zrovna z prostředka zadní nápravy, sundej zadní víko a všechno prohlédni. v oleji nesmí být žádné lesklé částice, natož metalízový odstín, zuby musí být hladké a lesklé, a to všechny - jak na talíři, tak na hrušce. pak lehni pod auto a zahejbej s unašečem kardanu. musí byt bez vůle. pokud nějakou má, máš povolenou matku unašeče a tím i rozhozenené sesazení kol rozvodovky( je to tu někde párkrát dobře popsáno ). pokud bude na unašeči i pod víkem všechno v pořádku, je třeba to pořádně podložit a zkusit to nastartovat a zařadit rychlost. pak jen lehneš pod auto a budeš poslouchat. poslouchat se dá různě ale nejlepší je, koupit si nebo si něde pujčit ( třeba od doktora ) , naslouchátko. v nejhorším jde poslouchat i přes násadu kladiva nebo šroubovák ale není to na přenos zvuku uplně ideální.
pokud nic neuslyšíš, nic nerozebírej. pokud ano, je to jasné. pokud vyloučím takové zvuky, jako je hučení gum po silnici ( nevím, o jak silnej zvuk se u tebe jedná ale takové emtéčka hučí hodně slyšitelně a konec konců, obyčejné zimáky jsou slyšet do auta také dost ) osobně bych se přikláněl spíše vadnému ložisku zadní poloosy, než k diferenciálu nebo rozvodovce. o hučení a výměně ložisek poloos je tu popsáno už také dost.
to, že ti kolo při ručním otáčení mírně cuká, může být právě tím, jak se ti v ložisku přesejpaj ty šišaté kuličky. jinak lehké cukání kola ti budou dělat i odvalující se zuby satelitů a centrálních kol - není to závada.
co se týče křížů, pokud nemaji vůli, je jejich výměna zbytečná. když je budeš pravidelně mazat ( v náročných podmínkách po 5000km, v normálních po 10 000km ) vydrží poměrně dlouho, než jsou zralé na výměnu. o cenovkách křížů je to napsáno už taky mraky příspěvků. nejlevnější jsou z avie za +/- 200,-kč
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od David.hub »

díky díky a ještě jednou díky
hned jak budu mít time ,tak na to pujdu.
Jinak hučení je jak za jízdy,tak na špalkách.ale projevuje se až při vyšších otáčkách.Pří jízdě tak nad 40km/h a na špalkách při vytočený trojce.Hučelo to i před výměnou oleje.V oleji nic nebylo,to jsme pečlivě prohlížel.
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od Janeš Petr »

až to budeš poslouchat, nezapomeň to poslechnout u těch ložisek poloos ( na konci nápravnice u brzd )
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od David.hub »

Tak jsem pod to dnes lehl.Naslouchátko zatím nemám ale kamoška sestřička mi ho prý donese,tak pak to bude jak u doktora(jen aby to nemusela bejt eutanazie diferencialu) :cry:
Jinak kardan má vůli,jde s ním hýbat tak cca o 2 cm pootočit na každou stranu a ke konci to "hezky"cvakne kov na kov. Kříže vypadají oki.
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“