Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od Slaava »

Tak si zkus zpívat něco jinýho. :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od kout.jk »

a já ještě někdy dám na Janeše - Janeši ty jsi nedobrák - jakto, že jsi mi přesně neidentifikoval závadu :lol: - já kvůli tobě měnim ložiska v kolech ( a jak Slava psal- ty pičo, to byl zlej masakr) a nakonec to bude diferenciál, jak jsem psal. Po výměně je to úúplně to samý, jenom mi fronterak tomu přestala brzdit - zkusim ještě dorychtovat samošel, kterej jsem myslel, že se dorychtuje sám, ale vypadá to na pumpu..
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od Janeš Petr »

tak a teď si ještě dotahni tu povolenou matku na unašeči kardanu a máš to opravené. ten samoštel se dosamošteluje tak po měsíci ježdění, takže je lepší to přednastavit ručně
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od kout.jk »

Janeš Petr píše:tak a teď si ještě dotahni tu povolenou matku na unašeči kardanu a máš to opravené. ten samoštel se dosamošteluje tak po měsíci ježdění, takže je lepší to přednastavit ručně
myslíš tu středovou co leze z diferáku? A proč jsi to neporadil rovnou a naváděls mě do takový šílenosti jako měnit skoro nový ložiska kol :lol: (vyměnil jsem jenom jedno, když už to bylo dole , ale fakt nejevilo známky jakýhokoliv opotřebení...)
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od Standa27Cepec »

Mě diferák taky hučel, jako rozzuřená kráva před popravou :shock: a problém byl v tom, že po sundání výka jsem zjistil, že s košem diferencialu se dalo hejbat tak 2mm z leva do prava. Po vyndání koše jsem zjistil, že ložisko koše na straně řidiče ( vekovní kroužek) se protáčel a vydřel dosedací bok toho ložiska. Oprava byla, že jsem ložisko vypodložil kroužkem o opruměru vekovní 82mm a vnitřním 66mm s sílou 0,55mm. Půlměsíček jsem troškou zbrousil aby se vytvořil větší tlak na ložisko a to se neprotáčelo. Diferák už nemá žádnou vůli.
Diferák je 100% tichej jako by tam nebyl. :P :wink: :!:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od Standa27Cepec »

To by mě zajímalo, jest-li jsem na světě jedinej, co se takhle posral dif. na froni................ :?:
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od wolf14sk »

Zdravím, mne na Bčku pri zapnutom prednom pohone vydáva predný diferenciál taký pisklavý zvuk. Dnes nam dosť nasnežilo, cesty neodhrnuté a so zadkom to dosť lietalo, tak som zapol predok (bez redukcie) no a ten zvuk počuť pri zábere, aj pri nižšej rýchlosti no pri vyššej rýchlosti je to výraznejšie ( okolo 60-70km/h). Treba to riešiť ? Alebo je to OK?
Predchádzajúci majiteľ tvrdil že menil náplne aj v prednom aj v zadnom diferáku (keď som zo zadného vybral ABS senzor tak boli tam stopy po starom oleji ktorý dosť smrdel no keď som vytiahol trošku oleja hlbšie tak vyzeral byť čistý, vymenený, predný som zatial nekontroloval).
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Hučení diferenciálu - je to normální a co s tím dělat?

Příspěvek od vlado007 »

V prvom rade vymen ten olej a never nikomu ze to "bolo"menene. Pokial to neprestane a nebude to nejako extra vyrazne tak neries. Niejeto ojedinele ze je pocut jemne akokeby hvizdanie od predneho diferaku pri 4x4.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“