Imobilizér

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
lukes 2,5 tds
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 30 kvě 2011 15:49
Bydliště: SR hrabovka frontera 2,5 tds A krátka 97r.v

Re: Imobilizér

Příspěvek od lukes 2,5 tds »

nazdarek prosim chcem stručnu odpoved na imolibizer. ked štartujem tak mi blika .je jedno či je motor tepli alebo studeny .Par krat vytiahnem kluč so spinačky zasuniem speť a motor naskoči . AKO HO MáM ODPOJIť nemám ani kartu nič. len kupnopradajnu zmluvu a 2 kluče a to je všetko . prosim o radu
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Imobilizér

Příspěvek od George 3D »

Jediná možnost je, vzít si velkej techničák a zajet si s ním a fronterou do autorizovanýho servisu Opel, kde ti za prachy zjistí kód k odpojení imobilizéru, případně ti ho rovnou odpojí. Předem si tam však zavolej jestli ti to udělají a kolik to bude stát.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér

Příspěvek od marfusak »

PeterSO píše:vraj ho ozivil tym ze ho prebehol teplym vzdychom tak som to poxopil ze asi vybral jednotku imobilizeru a rozobral a plosak prebehol teplovzdusnou pistolu...
Trchu OT, ale ta oprava teplym vzdychem me celkem zaujala...;) ...neslo by to aplikovat i na jine casti vozu? Treba na cerpadlo?...;) ...sezenu hosana, necham ho heknout do motoru a jedem...;)
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: Imobilizér

Příspěvek od fronterman »

Franta píše:U Béčka se to ladí tak že se zapne klíček až se zapne zapalování, takže až se rozsvíti kontrolky , zmáčkne se jedno ze dvou tlačítek na klíčku, je jedno které a auto by se mělo zamknout a odemknout samo. Pokud se takto podaří mělo by to být synchronizované. Tak píše origoš návod od auta.
Ahojte.
Toto som teraz vyskúšal. Nič sa nedialo. Ako je to možné?
Blbne mi štartovanie, už sme prešli všetko, včera som založil novú vartu 85Ah, 800A. Dnes ráno minus 6, šiel som štartovať s malou dušičkou. Nažhavené, štart, motor sa hádam ešte neprevalil a chytilo...nádhera. Poobede okolo 16:30 teplota plus 2,5 štartujem...ani bohovi. Nežhavilo. Mám tlačítko na dožhavenie, stláčam, štartujem....nič. Ani na tretíkrát. Z výfuku nič. Posledná vec, čo by tam mohla byť, že teda blbne imobilizér a nejako nechce pustiť naftu. Má to súvis z "chcípákom"?
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Imobilizér

Příspěvek od George 3D »

Nevím jak je to u Béčka, ale na mým Áčku když mi zazlobí imobilizér, tak se po otočení klíčku před nastartováním rozbliká kontrolka motoru. Motor jde protočit, ale ne nastartovat, diagnostika mi pak vypíše závadu imobilizéru. Předpokládám, že Béčko to má podobně, takže pokud ti to taky tak dělá, asi to bude fakt závada imobilizéru. Dost často to však bejvá jen špatnej kontakt k čidlu čipu v klíčku. Jestliže ti to však nebliká, tak bych hledal závadu jinde, právě někde směrem k čerpadlu, nebo možná v naftě, ta tuhle zimu potrápila hodně lidí a to i tady.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Imobilizér

Příspěvek od majo »

fronterman píše: Poobede okolo 16:30 teplota plus 2,5 štartujem...ani bohovi. Nežhavilo. Mám tlačítko na dožhavenie, stláčam, štartujem....nič. Ani na tretíkrát. Z výfuku nič. Posledná vec, čo by tam mohla byť, že teda blbne imobilizér a nejako nechce pustiť naftu. Má to súvis z "chcípákom"?
Moja otázka znie. Pri otočení kľúčika do polohy svietiacich kontroliek je počuť cvaknutie a následné jemné bučanie z riadiacej jednotky čerpadla? Teda je aktivovaný elektromag. ventil? Bzučanie je počuť, len ak je všade ticho, alebo použi trubku,alebo fonoscop. Inak neaktivovaný immo. sa dá vyčítať na diagnostike v dátovom liste.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: Imobilizér

Příspěvek od fronterman »

Majo, teraz som to bol vyskúšať. Vonku je mínus dva. Urobilo presne to, čo si povedal. Otočil som kľúč, cvaklo a pobzučalo. Mal som otvorenú kapotu, vonku je ticho, tak to bolo dobre počuť. Urobilo to aj viackrát za sebou. Skúsil som preto natočiť. Chytilo na brnk. Ja som z toho jeleň. Uvidím zajtra ráno, či natočí a potom poobede, keď pôjdem z roboty.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: Imobilizér

Příspěvek od fronterman »

Majo, včera ráno minus dva, chytilo. Poobede z roboty, plus 6, chytilo až na 2x aj to na dlhšie točenie, dnes ráno minus štyri, ani bohovi. Už som chystal sprej, ale ešte som skúsil...chytilo na dlhšie točenie, už aj odpaľovalo, ale nerozbehlo sa hneď. Ja už kurva neviem, čo je v tom dáky poltergeist?
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
milos028bc
Příspěvky: 12
Registrován: 24 led 2011 19:18

Re: Imobilizér

Příspěvek od milos028bc »

To bude asi tym ze to mas zdvihnute o 6 cm ja to mam tak isto a startuje to presne ako tebe :-) Motor aj odpaluje a za boha sa nerozbehne! Skusali sme asi vsetko ale zatial nic. Kamarat kupil astru 2008 a presne to iste
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Imobilizér

Příspěvek od václav »

Ahoj, já bych to viděl na čidlo teploty, připadá mi že dává špatný údaje řídící jednotce a ta pak na studený motor dává málo paliva. Mě to taky při +4 točí dýl než při -7. Ale chytne vždzy do 4 vteřin. A to dělá i když dvakrát nažhavím. :wink:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
liborabrit
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 12 srp 2011 16:13
Bydliště: Telč,okres Jihlava

Re: Imobilizér

Příspěvek od liborabrit »

Čau,neporadil by někdo,kde konkrétně pod volantem je ten snímač imobilizéru?Sundal jsem teď kryt pod volantem,abych vyzkoušel pročistit kontakty mezi snímačem imob. a ŘJ,jak jsem se zde dočetl,jenže tam na mě kouká jen milion drátů a jsem opět v koncích..Díky za radu
Frontera B 2,2 DTi,Sport,r.v.2000,Chip 107kW,péra Maxík+7cm,naviják 5,4t,šnorchl,rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,světel.rampa
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Imobilizér

Příspěvek od Goauld_cz »

Snímač je cívka, která je kolem spínací skříňky. Cívku jako takovou asi neuvidíš, ale hledej dráty co vedou někam do spínačky a nejsou silové, ale tenké. Zezadu do spínačky povede hromada drátů do velkého konektoru, v tom to nebude, abych řekl pravdu, nevím jak je to u Frontery, ale obecně to takhle platí.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér

Příspěvek od stavitel1 »

ked daš dole plasty nad a pod volanom tak uvidíš že ten plast prstenec okolo spínačky je vlastne snímač imobilizéru a tam aj uvídíš kábel ktorý k tomu ide je taký hrubší a je v takel šedej tkanine a od toho plasového kúžku odpojit nejde je tam zalisovaný
ps: aký máš problém s tým imobilizérom ?? ked to chceš čistit
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
liborabrit
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 12 srp 2011 16:13
Bydliště: Telč,okres Jihlava

Re: Imobilizér

Příspěvek od liborabrit »

Jojo,díky chlapy,ten prstenec jsem už včera našel,akorát jsem se po tom káblu od něj daleko nedostal.To se musí hold asi vyndat i ta celá přístrojová deska,jak zde píše Kondor,co :roll: A navíc pak,abych mohl zkontrolovat ty kábly od snímače k ŘJ,tak to musím sundat uplně celou palubní desku,nemýlím-li se,když to vede někde pod ní?
Frontera B 2,2 DTi,Sport,r.v.2000,Chip 107kW,péra Maxík+7cm,naviják 5,4t,šnorchl,rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,světel.rampa
Uživatelský avatar
liborabrit
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 12 srp 2011 16:13
Bydliště: Telč,okres Jihlava

Re: Imobilizér

Příspěvek od liborabrit »

stavitel1 píše:ked daš dole plasty nad a pod volanom tak uvidíš že ten plast prstenec okolo spínačky je vlastne snímač imobilizéru a tam aj uvídíš kábel ktorý k tomu ide je taký hrubší a je v takel šedej tkanine a od toho plasového kúžku odpojit nejde je tam zalisovaný
ps: aký máš problém s tým imobilizérom ?? ked to chceš čistit


Promiň,jak jsem chvátal,tak jsem přehlídl tu tvou otázku.No ten imobilizér se mi zničeno nic zbláznil.Jako jednomu z mnoha.... :) Pokud to tedy je on,ale jak jsem zde vyčetl,tak nejspíš jo.Prostě mi před pár dny začala blikat ta oranžová kontrolka motoru a nejde nastartovat.Pokaždé to chytne,ale jen tak na dvě vteřiny,než se ta potvora opět rozbliká,pak je zas vymalováno.Chtěl jsem prvně zkusit pročistit ty kábly,ale tam je k tomu tak skvělej přístup,že jsem se na to vykašlal.Navíc se mi včera podařilo nějakým zázrakem najít tu žlutou kartičku s kodem,tak se to pokusím přes diagnostiku vyřadit.Akorát je ještě problém nějakou sehnat,poněvadž jak je auto nepojízdné,tak musí diagnostika k němu.Tahat už se mi to nikam nechce...Ale to už se snad zařídí.
Frontera B 2,2 DTi,Sport,r.v.2000,Chip 107kW,péra Maxík+7cm,naviják 5,4t,šnorchl,rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,světel.rampa
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“