Stěrač zadního okna

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
DAN
Začínající diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: 01 zář 2005 14:18
Bydliště: HK

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od DAN »

Zdravim,
nevite nekdo jestli je el. schema v TISu u Frontery 2,2 X22SE rok 2000 totozne s Y22SE rok 2002 ?
Zatim co jsem potreboval mi pripada totozne, ale ......

Dik
Frontera B 2,2i - X22SE
PeterSO
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 28 říj 2008 10:54

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od PeterSO »

mam tiez problem zo zadnym stieracom ale taky ze ak posuniem packu do predu na 1 polohu kedy by mal v intervaloch stierat tak sa nic nedeje ale ked na 2polohu ked ide aj ostrek tak vtedy to funguje podrzim v 2polohe ostriekne my sklo a zotrie a to je vsetko, ale nevrati sa az do vychodzej polohy celkom na spodok skla ale ostane v jednej tretine a ak zas dam packu na ostrek tak ostrekne a zotrie ale vrati sa zas len do tej tretinovej polohy a nie na samy zaciatok, neviete co by to mohlo byt? a co sa s tym da robyt?

Frontera B 2001
2,2DTI 16V
Frontera B - 2001 2,2 DTI 16V
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od sherpa »

mne sa zda ze ti to funguje dobre, pretoze stierac sa mne dava po stabilizovanej polohy v drziaku {naspat} az ked packu dam do povodnej nulovej polohy. dovtedy je stierac "aktivny" a pripraveny zotriet/strieknut stale, akonahle ho das do polohy 2 {od seba}.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
PeterSO
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 28 říj 2008 10:54

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od PeterSO »

Nho nefunguje dobre lebo stierac sa nevrati ani kedd dam packu do nulovej polohy a aj ked ju prepnem z nulovej polohy do polohi 1 ked ma v cykloch stierat tak sa nic nedeje az ked posuniem packu na polohu 2 ked spusti ostrek a tak zotrie inak sa nic nedeje. Tak uz neviem co s tym
Frontera B - 2001 2,2 DTI 16V
Uživatelský avatar
FOCUS
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 89
Registrován: 20 úno 2009 17:38
Bydliště: Štrba SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od FOCUS »

Ja som mal tiež problém s tým stieračom ako som tu písal a jeden elektrotechnik mi dorobil do multitimeru nejkú doštičku aj s procesorom kde sa mu podarilo po dvoch dnoch testov vytvoriť software ktorý bol v poriadku a teraz to šlape parádne. Fakt je šikovný, ale vy môžete mať problém inde, ja som mal v multitimeri
Frontera B r.v 2001 2,2L benzín marek.gasparec@gmail.com
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od sherpa »

PeterSO píše:Nho nefunguje dobre lebo stierac sa nevrati ani kedd dam packu do nulovej polohy a aj ked ju prepnem z nulovej polohy do polohi 1 ked ma v cykloch stierat tak sa nic nedeje az ked posuniem packu na polohu 2 ked spusti ostrek a tak zotrie inak sa nic nedeje. Tak uz neviem co s tym
hmmm.....ale daj si otazku ako VELMI potrebujes mat funkcny zadny stierac? ja som prisiel na to, ze kedze mam tmave okna, tak vzadu mi je to jedno. okrem toho ak prsi tak auta svietia takze vidim co potrebujem vidiet. a cuvam minimalne. ale su ludia ktori bez toho nevedia fungovat :wink:
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
FOCUS
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 89
Registrován: 20 úno 2009 17:38
Bydliště: Štrba SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od FOCUS »

ale zas na druhej strane, keď už to máš a dá sa to opraviť tak nech to funguje
Frontera B r.v 2001 2,2L benzín marek.gasparec@gmail.com
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od sherpa »

zavisi na cene opravy a nervoch......ako obvykle :lol:
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
DerrickCuster
Začínající diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2010 16:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od DerrickCuster »

Tak jsem se také pustil do řešení nefunkčního zadního stěrače a rozebráním toho převodového mechanismu jsem zjistil, že mi ocelový šnek od motorku vybrousil do ozubení silonového kolečka moc pěknou drážku. Takže se stěrač pohybuje až do toho vybroušeného místa a pak se zastaví, motorek se chvíli snaží točit dál a pak to také vzdá. Původně jsem měl také podezření na multitimer, ale u mě je problém čistě mechanický... Toť můj poznatek k zadnímu stěrači.
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od DJ.Tom »

Když by to bylo v multitimeru, tak tu mám teď jeden rezervní. Jinak na vrakovišti vím o dalších třech takže než se stím bastlit je lepší koupit za dvojku celý. Tuším že na té fronteře v Roudnici kde jsme si vzal ten multitimer je i motorek stěrače.

Zapojení je dělané velmi složitě a to bypolárním motorem tedy přehazováním polarit motorku.
Jinak úplně nouzově lze předělat stěrač tak že bude jezdit tak že se nezastaví na skle ale vždy bude jezdit přes koncovou polohu tedy tak na občasné setření. Jinak asi je to zvláštní ale já snad zadní stěrač ještě nikdy nepoužil :)
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
DerrickCuster
Začínající diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2010 16:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od DerrickCuster »

Já se bez něj taky obejdu, takže jsem ho jenom odpojil a jeho opravu okládám na neurčito.
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od tirlin »

Mám odpojeno, ramínko odšroubováno a nečíst to tady, tak si na něj vživotě nevzpomenu. Nikdy jsem ho nepotřeboval. Já jezdím ve směru sezení a v děšti a sněžení taky. Jinak mám boční zrcátka a ty stačí.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Žanek »

Tak a už mě zadní stěrač nefunguje taky. Asi před měsícem přimrzl a omylem jsem ho zapl. I když jsem ho odlepil nefungoval. Jen jednou co jsem to potom zkoušel tak setřel a po vypnutí se vrátil do základní polohy na dveře. Od té doby už mrtvo.
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od tank »

lehce oživím mrtvé "téma" - jde u Frontery A zapojit zadní stěrač jen na spinač ( s tím, že dozadu vše nově natahám - příjemce orgánu tam stěrač neměl), bez řídící jednotky -tzn na občasné setření ? V rámci reinkarnace dělám ze 2 fronter 1 - ale co kus, to originál...
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Janeš Petr »

vzhledem k tomu, že přes rezervu stejně není nic vidět i když bude okno setřené, bych to buď řešil sehnáním celoé té jednotky ( je v levém zadní blatníku )s vypínačem, nebo to neřešit vůbec. určitě by to chvíli fungovalo i na ten vypínač, jenže by ti pokaždé raménko stěrače přelejzalo na spodní dveře a zas zpátky
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“