Stěrač zadního okna

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Jirka V.

Stěrač zadního okna

Příspěvek od Jirka V. »

Zdarec lidi, mám dlouhý Bčko r.v.99 a nedávno mi zastavil zadní stěrač na skle a už nesjel do výchozí polohy, myslel jsem si prkotina, ale tohle auto mne stále překvapuje. Nemaje elektro schéma jsem závadu nenalezl, takže jezdím bez stěrače. Motorek je v pořádku. Nemáte někdo schéma, nebo netušíte co s tím? Za projevení účasti s mým problémem předem děkuji, za rady a náměty vás budu velebit. Díky Jirka
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Ahoj,tak z toho nejsem moudrej, motorek funguje a stěrač stojí na okně??? .... Tak dotahni matku na raménku
Pokud funguje a zůstává někde na půl cestě, tak mrkni jestli se to raménko nepovolilo a trošku se raménko neprotočilo a pak by mohlo zůstávat viset někde na skle
A pokud máš dobrej motorek, veškeré šrouby dotažené, elektrika k motorku jde tak jak má a přesto nefunguje, tak máš špatnej doběhovej mechanismus!!!! To znamená,že jakmile vypneš stěrač,tak se okamžitě zastaví a je mu jedno kde zrovna stojí :D
Víc ti zatím asi nepovím,protože dost dobře nevím,co ti to teda dělá a nedělá :wink:
Jirka V.

Příspěvek od Jirka V. »

Motorek je dobrý ale ovládání ne, chyba je někde v elektrice, proto se sháním po schématu, né že bych byl tak blbé a nepoznal uvolněný ramínko stěrače :lol:
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

motorek

Příspěvek od vesmir »

Ahoj, asi ti to moc nepomůže, ale mám podobný problém. Mám ale asi strženou převodovku. Když se ramínko zastaví tak je v absolutním tichu slišet, že se motorek snaží točit a když mu pomůžu rukou tak se rozjede. Počítám, že nějaký silonový ozubený kolečko dosloužilo. Až jednou, tak to rozeberu a nafotím.
Jirka V.

Příspěvek od Jirka V. »

Já mám motorek v pořádku, nechodí mi ovládání. Bez schématu se do toho ani nebudu pouštět, to bych zbytečně rozebral půl auta, proto prosím, nemá někdo schémata na Bčko?
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

uf

Příspěvek od DJ.Tom »

To si dáš... Stěrače totiž nejdou rovnou na páku a na primitivní cyklovač, ale na jednotku Multitimer Což je modrá krabička se 40ti vývody najdeš jí pod šuplíkem u spolujezdce na pravé stěně stím že nad ní je krabička centrálu. Pokud se hceš dostat k multitimeru musíš sundat nejdřív tuhle jednotku.
Já se snažil dát tam pamětovej cyklovač, u Ačka jsem to prohodil za 10 minut u Bčka je to práce na den :o( Takže poradím kouknout na motor stěračů na barvy drátku pak kouknout k tý jednotce k páčce. Stěrač má 3 stavy.
1. vypnuto stěrač na dveřích,
2. připraveno stěrač na skle na začátku
3. stírání mezi koncem skla a polohou 2
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Jirka V.

Příspěvek od Jirka V. »

Tome, tu krabičku jsem objevil, ale bez schématu je to šílená práce, takže doufám, že nějaká dobrá duše mi poskytne schema, bez toho bych asi skončil u demontáže páček a proměřování drátů, a do toho se mi vůbec nechce, takže zatím jezdím bez stěrače :( snad to spravím dřív než začnou podzimní plískanice :lol:
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

Jo se sshématem ti tady nikdo nepomůže. Taky jsem tady o něj žadonil prosil okousával monitor ale nikdo ho nemá :o( Taky bych ho potřeboval :o( Fňuk
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Jirka V.

Příspěvek od Jirka V. »

Aspoň v tom Tome nejsem sám, pokud ho seženu, ozvu se ti, pokud ne, bude oprava muset počkat na dlouhé zimní večery. Teť se k tomu určitě nedostanu :cry:
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Jirka V. píše:Aspoň v tom Tome nejsem sám, pokud ho seženu, ozvu se ti, pokud ne, bude oprava muset počkat na dlouhé zimní večery. Teť se k tomu určitě nedostanu :cry:
mám schéma v TISU, ale nejde to zkopírovat. Zkusím to popsat.
Z toho multitimeru jdou do motorku do zad. stěrače 4 dráty.Z kontaktů č.10-zelonožlutý,11-zelenočervený,5-hnědobílý,6-světlezelenomodrý.Z kontaktů 5 a 6 to jde přímo na motorek,
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Jirka V.

Příspěvek od Jirka V. »

Díky Franto, Mohl byses mrknout ještě po kterých drátech jdou ovládací vstupy zadního stěrače od přepinače pod volantem? Jinak moc děkuji, asi se do toho budu muset pustit :cry:
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Jirka V. píše:Díky Franto, Mohl byses mrknout ještě po kterých drátech jdou ovládací vstupy zadního stěrače od přepinače pod volantem? Jinak moc děkuji, asi se do toho budu muset pustit :cry:
Od přepínače pod volantem jdou dva.Jeden je na stěrač druhý na ostřik. zad. skla. Na tom multi jsou to kontakty 6-světlezelenobílý,7-žlutočervený.
Je toschéma na rok 2002, ale myslím,že tam moc rozdíly nebudou.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Dva konektory jsou ve dveřích kufru, další za tím multitemerem. Zkusil bych je rozpojit a prostříknout sprejem na kontakty, jestli tam někde není chyba.Může to být zaoxidované a neprochází proud.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Pavel Mirtl
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 729
Registrován: 15 srp 2006 21:44
Bydliště: Plzeň,Frontera B2.2DTI/99 sport RS

Příspěvek od Pavel Mirtl »

V nejhorším jde ofotit obrazovka compu a poslat foto mailem.:mrgreen:
B 2.2 DTI sport RS 99-je minulost,nyní Suzuki grand vitara 2006 2.0 benzin.Mé moto:suzuki intruder VS800černá/chrom,příští GOLDWING 1500-1800.
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

Jééé Franto a jakpak to že to nejde zkopírovat ? na čem to máš ? Udělám cokoliv aby jsi mi ty schémata poslal :o)

Tom
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“