Kam s CB anténou?

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Hele, já přece neříkám že nemáš pravdu. Abych se přiznal, tak mě to ani nenapadlo, že to může mít takové důsledky - i když je to asi tím, že se vesměs chovám stejným stylem jako ty - v momentě, kdy chci mluvit si šumovou bránu vypnu a sleduji, zda někdo nemluví. Ale já jsem u nás celkem jen posluchač, maximálně nějaké upozornění na CH10, nebo pokud někdo háže výzvu na kanál a nikdo mu neodpovída, tak se ozvu. A u toho rumunska jsem to měl celkem u prdele, zda někoho maznu či ne.

Ona to je další nevýhoda CB v autě - když už někam jedeš, tak nemá cenu navazovat sálodlouhé hovory, jelikož za chvíli jsi stejně mimo dosah, no a když sedíš v autě u baráku, tak si zase sousedi říkají, jaký si tukan....
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

premek_k píše:Hele, já přece neříkám že nemáš pravdu. Abych se přiznal, tak mě to ani nenapadlo, že to může mít takové důsledky - i když je to asi tím, že se vesměs chovám stejným stylem jako ty - v momentě, kdy chci mluvit si šumovou bránu vypnu a sleduji, zda někdo nemluví. Ale já jsem u nás celkem jen posluchač, maximálně nějaké upozornění na CH10, nebo pokud někdo háže výzvu na kanál a nikdo mu neodpovída, tak se ozvu. A u toho rumunska jsem to měl celkem u prdele, zda někoho maznu či ne.

Ona to je další nevýhoda CB v autě - když už někam jedeš, tak nemá cenu navazovat sálodlouhé hovory, jelikož za chvíli jsi stejně mimo dosah, no a když sedíš v autě u baráku, tak si zase sousedi říkají, jaký si tukan....
Jasně no, vše má svý pro a proti, ale vem si, že já jezdím z Brna do Žďáru nad Sázavou kde máme chatu. Vzduchem cca 60Km, možná míň. Celou dobu až na chatu slyším některý borce z Brna se kterejma kecáváme, takže když vyrazím zapnem cb na B18 a kecáme dokud nedorazím na chatu, pak se akorát přehodím na velkou anténu a kecáme dál. Takže já se dlouho vykecávám v autě a už sem tak nějak naučenej ten SQL ani radši nezavírat... Ale jako dlooouholetého CBčkáře mě takový věci vytáčí... Tak pak řvu a nadávám... :twisted: . Naopak ty by si mě asi zase na silnici zabil :D Jezdím teprv druhým rokem... :lol: :lol: :oops: Tak tak jak třeba ty nedomýšlíš souvislosti u CB já zas negomu všecko na silnici :-) ale jo, v pohodě, hlavně že sme si to ujasnily:-)
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Ne, mě prostě sralo jen to, že se ty informace o cb ubíraly k honu za nejcitlivějšími přístroji a na to jsem reagoval.

Ono je to taky tou oblastí. Nevím jestli jsi byl na severní moravě, ale u nás obec navazuje na obec a vesměs celé ostravsko projedeš víceméně obcí a mezi šachtami. To třeba jinde v republice tak není. A tento stav má samozřejmě na příjem velký vliv - není takový dosah, je rušení a podobně. Takže tady u nás si o bezproblémovém kecání 30 km můžu nechat zdát.
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

premek_k píše:Ne, mě prostě sralo jen to, že se ty informace o cb ubíraly k honu za nejcitlivějšími přístroji a na to jsem reagoval.

Ono je to taky tou oblastí. Nevím jestli jsi byl na severní moravě, ale u nás obec navazuje na obec a vesměs celé ostravsko projedeš víceméně obcí a mezi šachtami. To třeba jinde v republice tak není. A tento stav má samozřejmě na příjem velký vliv - není takový dosah, je rušení a podobně. Takže tady u nás si o bezproblémovém kecání 30 km můžu nechat zdát.
Jasný, je to určitě daný tím kde seš. Ale minimálně byto mělo být asi takto: Na jeden kopec postavíš Elix77s + 5/8 R8 na druhý kopec to stejný... cca 30km od sebe. obě stanice musí dávat jak na příjem tak na vysílání report 59 pokud je příjem 58 vysílání 59 je to chyba. Pokud je to naopak taky chyba. Ideální stav je 59 - 59. Proto, je hon na citlivé stanice, aby tento potenciál zůstal zachovaný. Jasný, znám stanice který přijímají líp než vysílají, ale ty tady taky neprezentuju :-)
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Rescuer píše:Jasný, je to určitě daný tím kde seš. Ale minimálně byto mělo být asi takto: Na jeden kopec postavíš Elix77s + 5/8 R8 na druhý kopec to stejný... cca 30km od sebe. obě stanice musí dávat jak na příjem tak na vysílání report 59 pokud je příjem 58 vysílání 59 je to chyba. Pokud je to naopak taky chyba. Ideální stav je 59 - 59. Proto, je hon na citlivé stanice, aby tento potenciál zůstal zachovaný. Jasný, znám stanice který přijímají líp než vysílají, ale ty tady taky neprezentuju :-)
No sepisoval jsem tady na to tvé tvrzení oponenturu, ale nakonec jsem to smázl. Takhle bychom se mohli bavit do nekonečna. Ale na jiném fóru....
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

premek_k píše:
Rescuer píše:Jasný, je to určitě daný tím kde seš. Ale minimálně byto mělo být asi takto: Na jeden kopec postavíš Elix77s + 5/8 R8 na druhý kopec to stejný... cca 30km od sebe. obě stanice musí dávat jak na příjem tak na vysílání report 59 pokud je příjem 58 vysílání 59 je to chyba. Pokud je to naopak taky chyba. Ideální stav je 59 - 59. Proto, je hon na citlivé stanice, aby tento potenciál zůstal zachovaný. Jasný, znám stanice který přijímají líp než vysílají, ale ty tady taky neprezentuju :-)
No sepisoval jsem tady na to tvé tvrzení oponenturu, ale nakonec jsem to smázl. Takhle bychom se mohli bavit do nekonečna. Ale na jiném fóru....
OK... Můžem se přesunout na mé fórum :D Nebo na ICQ :D
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

pánové,jako vždy je to někde uprostřed,řekl bych.Sám lehce stahuji obojí, protože mám takovou citlivost,že slyším 80km vzdálené vysílačky, co jsou zkreslené a šumí. Celkovej šum je pak kurva znát, takže stáhnu SQL a aby nemuselo být skoro naplno, uberu citlivost příjmu,což mi dovolí zase SQL dát někam pod půlku...a i tak si představte,že slyším čistě 40km vzdálené hovory, o něco hůře 60km....rusáky neřeším, jsou zralí na ránu tyčí mezi světla, je jedno jaká....nejhorší jsou topenáři,co mají krystalku s bídným majkem a hovno anténou,ale briketu jako hrom.To je pak praskotu po kopcích, že kvetu.S těmi pásmy...přednost si nepřineseš,ale každej s normální vysílačkou zjistí, že někde houstne provoz a pohyblivý přeladí.Když máš někde spicha na kanále a je tam plno, slušně požádám aby pustili brejka.Když na tom sedí bukvice, co mi začne nadávat, tipni si, co udělám.Jinak ... určitě nejsou CB kanály například na pouštění muziky, to je dokonce zakázané.Ale mám hafo příhod, kdy jsem to slyšel.Většinou takoví magoři mají jen 40 kanálů tak si najdu něco jiného....stejně na silnici sedím na desítce a sem tam si vrazím DW na 33tku...kdysi jsme se takhle nějak dohodli.Ale ne vždy to ladím, takže jsem většinou jen na desině.

Je pravda, že u enormně citlivých CB je nutné trochu ubrat,abys neslyšel šum z druhé strany republiky.Ubírá se ovšem pouze tak, aby ses vyhnul šumu kanálu,různé zkreslené odrazy z měst atd...,ne hovorům, u mne je to např. že slyším těch cca 50km a myslím,že je toho až do prd... ještě že v jižních čechách není takovej provoz.....a na druhou stranu, pokud má někdo krystalku a kus drátu, neměl by hledat řešení v topení!!! kurňa to jsem se rozepsal, ale nemyslím si, že by se někdo normální, kdo se v tom trochu pohybuje,choval jinak.Jo, taky jsou tady kreténi, co se na desítce začnou vyžvejkávat a nenapadne je, že tam určitě nejsou sami a ostatní nezajímá, zda jejich pes měl průjem a stárá má krámy, on plíseň na nohou a tchyně žije,svině. Ale nikdy netrvá dlouho a někdo jim to připomene, a takové případy jsou vzácnější.

Třeba se někdy někde uslyšíme,ahoj.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

farmář píše:pánové,jako vždy je to někde uprostřed,řekl bych.Sám lehce stahuji obojí, protože mám takovou citlivost,že slyším 80km vzdálené vysílačky, co jsou zkreslené a šumí. Celkovej šum je pak kurva znát, takže stáhnu SQL a aby nemuselo být skoro naplno, uberu citlivost příjmu,což mi dovolí zase SQL dát někam pod půlku...a i tak si představte,že slyším čistě 40km vzdálené hovory, o něco hůře 60km....rusáky neřeším, jsou zralí na ránu tyčí mezi světla, je jedno jaká....nejhorší jsou topenáři,co mají krystalku s bídným majkem a hovno anténou,ale briketu jako hrom.To je pak praskotu po kopcích, že kvetu.S těmi pásmy...přednost si nepřineseš,ale každej s normální vysílačkou zjistí, že někde houstne provoz a pohyblivý přeladí.Když máš někde spicha na kanále a je tam plno, slušně požádám aby pustili brejka.Když na tom sedí bukvice, co mi začne nadávat, tipni si, co udělám.Jinak ... určitě nejsou CB kanály například na pouštění muziky, to je dokonce zakázané.Ale mám hafo příhod, kdy jsem to slyšel.Většinou takoví magoři mají jen 40 kanálů tak si najdu něco jiného....stejně na silnici sedím na desítce a sem tam si vrazím DW na 33tku...kdysi jsme se takhle nějak dohodli.Ale ne vždy to ladím, takže jsem většinou jen na desině.

Je pravda, že u enormně citlivých CB je nutné trochu ubrat,abys neslyšel šum z druhé strany republiky.Ubírá se ovšem pouze tak, aby ses vyhnul šumu kanálu,různé zkreslené odrazy z měst atd...,ne hovorům, u mne je to např. že slyším těch cca 50km a myslím,že je toho až do prd... ještě že v jižních čechách není takovej provoz.....a na druhou stranu, pokud má někdo krystalku a kus drátu, neměl by hledat řešení v topení!!! kurňa to jsem se rozepsal, ale nemyslím si, že by se někdo normální, kdo se v tom trochu pohybuje,choval jinak.Jo, taky jsou tady kreténi, co se na desítce začnou vyžvejkávat a nenapadne je, že tam určitě nejsou sami a ostatní nezajímá, zda jejich pes měl průjem a stárá má krámy, on plíseň na nohou a tchyně žije,svině. Ale nikdy netrvá dlouho a někdo jim to připomene, a takové případy jsou vzácnější.

Třeba se někdy někde uslyšíme,ahoj.
Pěkně vysvětlený... :-) Je fakt že těch problémů na CB pásmu je hodně, je taky jasný že nebudeš jezdit s SQL úplně otevřeným. Je jasný, že když stanice líp přijímá než vysílá, tak to přitáhneš... Ale pak se bavíme o RF Gain, který stahuje plynule, LOCAL (DX) o kterém mluvil přemek ubírá víc než 50% na příjmu a pak slyší jen cca 3 kiláky okruh a houby. Ale tebe slyší i o 20 dál.. :-) Takže ano farmáři. Pokud se někdo ozve, dá se na všem domluvit. Pokud má zamáčklý LOC DX tak mu leda ustříhat anténu.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

no, víš že mám 296tku, takže u mne jde jasně o RF Gain. :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

farmář píše:no, víš že mám 296tku, takže u mne jde jasně o RF Gain. :mrgreen:
jj, tak u té si RF zatahuj dle libosti - hlavně ne nadoraz :-)
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Přečetl jsem všechno a stejně rozumím hovno vo čem jste psali. :oops:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

tak ve skratce.Některé CB mašiny mají přepínání na menší citlivost tlačítkem, kde se to srazí na půlku(DX) čímž neslyšíš lidi okolo kterým zasahuješ svým vysíláním na 4Wattech výkonu...pokud nejsou hned vedle tebe,normálně jim vlítneš do hovoru,smázneš je a ani o tom nevíš.Lepší je RF Gain, kde si to můžeš omezit postupně....plynule.Jde o to, že pokud máš citlivou anténu a chodí ti to skvěle, máš v tom hafo šumu.pomocí squelche (SQL) si zvýšíš leda práh výstupu do repra...čili jen hlasitější zvuky, což bývají bližší vysílání.Ale např. topiči ti do toho lezou strašně. Takže ti, co dají DX,aby si omezili příjem a unikli šumu, ovšem díky tomu netuší,že tento kanál je třeba již obsazen-neslyší ty ostatní.Proto je lepší mít možnost upravit si příjem vysílačky/citlivost plynule pomocí RF Gain,než DX,cca na 40-50km...slyšíš např kamioňáky, víš kde jsou a tak si to odladíš... To je asi tak závěr. Prezentuji to doufám správně...nebo mne zjebou :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

farmář píše:tak ve skratce.Některé CB mašiny mají přepínání na menší citlivost tlačítkem, kde se to srazí na půlku(DX) čímž neslyšíš lidi okolo kterým zasahuješ svým vysíláním na 4Wattech výkonu...pokud nejsou hned vedle tebe,normálně jim vlítneš do hovoru,smázneš je a ani o tom nevíš.Lepší je RF Gain, kde si to můžeš omezit postupně....plynule.Jde o to, že pokud máš citlivou anténu a chodí ti to skvěle, máš v tom hafo šumu.pomocí squelche (SQL) si zvýšíš leda práh výstupu do repra...čili jen hlasitější zvuky, což bývají bližší vysílání.Ale např. topiči ti do toho lezou strašně. Takže ti, co dají DX,aby si omezili příjem a unikli šumu, ovšem díky tomu netuší,že tento kanál je třeba již obsazen-neslyší ty ostatní.Proto je lepší mít možnost upravit si příjem vysílačky/citlivost plynule pomocí RF Gain,než DX,cca na 40-50km...slyšíš např kamioňáky, víš kde jsou a tak si to odladíš... To je asi tak závěr. Prezentuji to doufám správně...nebo mne zjebou :mrgreen:
A tak že si to ty tak tě nikdo nezjebe :-) Je to OK.
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

Jan Sekanina píše:Přečetl jsem všechno a stejně rozumím hovno vo čem jste psali. :oops:
Vydržať, ještě udělám na svém webu nějaký všeobecný článek o pravidlech na CB :-) Pak si počteš v klidu.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

CB

Příspěvek od farmář »

někde jsem ve všeobecném měl sekci o CB...byl tam myslím odkaz na vyhlášku to upravující.Není to tak dlouhé,aby to nešlo přečíst.Co k ní říct?nic míň a nic víc.

Jo pane, kdybys byl mladá dáma a ne chlap, klidně bych se jebat nechal :( .

viewtopic.php?t=833&postdays=0&postorder=asc&start=0
Naposledy upravil(a) farmář dne 14 srp 2007 21:46, celkem upraveno 1 x.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“