Kam s CB anténou?

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

farmář píše:někde jsem ve všeobecném měl sekci o CB...byl tam myslím odkaz na vyhlášku to upravující.Není to tak dlouhé,aby to nešlo přečíst.Co k ní říct?nic míň a nic víc.

Jo pane, kdybys byl mladá dáma a ne chlap, klidně bych se jebat nechal :( .
Tak přítelkyně díky tvému dovětku málem umřela smíchy... :lol: Jinak, ve škole mě učily že se mám ke starším chovat slušně tak se snažím :twisted: :roll:
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

farmář píše:Jde o to, že pokud máš citlivou anténu a chodí ti to skvěle, máš v tom hafo šumu.pomocí squelche (SQL) si zvýšíš leda práh výstupu do repra...čili jen hlasitější zvuky, což bývají bližší vysílání...
Jen upozornění (doufám že se tu zas nebudeme dvě stránky hádat): SQL, resp ASC, jak se to jmenuje na mém CB (Pressident Johnson II) mi funguje trochu odlišně. A to né dle síly signálu, ale modulace. Můžu mít signál na hranici příjmu, ale s jakouž takouž modulací, tak ASC mi ho pustí. Naopak můžu mít silný signál ale bez modulace (typicky šum) a ASC ho nepustí. To jen na doplnění, že né vždy tato funkce funguje stejně.
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

premek_k píše:
farmář píše:Jde o to, že pokud máš citlivou anténu a chodí ti to skvěle, máš v tom hafo šumu.pomocí squelche (SQL) si zvýšíš leda práh výstupu do repra...čili jen hlasitější zvuky, což bývají bližší vysílání...
Jen upozornění (doufám že se tu zas nebudeme dvě stránky hádat): SQL, resp ASC, jak se to jmenuje na mém CB (Pressident Johnson II) mi funguje trochu odlišně. A to né dle síly signálu, ale modulace. Můžu mít signál na hranici příjmu, ale s jakouž takouž modulací, tak ASC mi ho pustí. Naopak můžu mít silný signál ale bez modulace (typicky šum) a ASC ho nepustí. To jen na doplnění, že né vždy tato funkce funguje stejně.
ASQ - Neboli Inteligentní Squelch - přemek má pravdu, ASQ nejde po signálu, je mu jedno jestli seš za 1s nebo 9+30 ASQ jde po modulaci, pokud v ní vycítí znaky modulace ty lepší (77s) lidské řeči, otevře SQL a pustí to do repráku, pokud to je šum od vysokého napětí, nebo běžné rušení, bordel nebo cokoli jiného - neotevře. Některé stanice (77s) pokud mají zaplý ASQ - umí i z velkého rušení (9+) vyfiltrovat slaboučké stanice za 1s a pustit je docela čitelně do repráku. klasický SQL pouze posouvá hranici, kdy se SQL otevře, a ten se řídí podle signálu. Takže souhlaśim s přemkem a pouze dodávám přesnější popis (snad pochopitelný)
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

když si dám ASQ, lehce mi stále šumí.To mne irituje.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

farmář píše:když si dám ASQ, lehce mi stále šumí.To mne irituje.
Protože ASQ u 296tky je úúúplně nahovno a to bez nadsázky. To je funkce na expedice na kopce. Né do auta. Celá stanice není do auta.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

Tak jí měli dát vlastní kolečka, aby to bylo jasný a ne držák do auta!! Měl bys jim napsat že to serou.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

farmář píše:Tak jí měli dát vlastní kolečka, aby to bylo jasný a ne držák do auta!! Měl bys jim napsat že to serou.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Já se s klukama allamaťˇakama znám, sem je za to už drbal...
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milda »

Rescuer píše:
Jan Sekanina píše:Přečetl jsem všechno a stejně rozumím hovno vo čem jste psali. :oops:


Vydržať, ještě udělám na svém webu nějaký všeobecný článek o pravidlech na CB :-) Pak si počteš v klidu.
Myslím, že problematika kolem CB provozu, stanic, montáží a nepsaných či psaných a vyhláškou daných pravidel je tady na fóru již několikrát probrána ze všech stran. Stejně tak jako se různí názory na jiná technická zařízení, motory, úpravy či materiál a barvu povrchopvé úpravy, tak se budou lišit názory mezi uživateli CB stanic. Myslím, že dávat zde nějaká pravidla či doporučení se mine s účelem. Třeba by úplně stačilo, kdyby si zájemce mrknul na nížeuvedené odkazy. Ale už jsem je tu dával zjara v jiné sekci. Téma CB a věci kolem něj se nám tu rozvětvuje. Asi ke škodě a přehlednosti. Ale mít dobrou CB v autě je fakt supper.....
http://www.volny.cz/cak.cb/nezzapcb/
http://web.quick.cz/libor.kleprlik/cbra ... _Uvod.html
http://www.volny.cz/milan42/w_vyzva/vyzvauv.htm
http://www.cbrkl.cz/poradce/poradce.html
http://www.cbradio.cz/cb/cb.php3
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s CB anténou?

Příspěvek od patas »

koukam jak to ctu ze ste se kurna odklonili od tematu Kam s NIM :mrgreen: Resim jeden mensi problem a to ze mam sice antenu ve strese (kvuli sibru posunutou kousek do zadu) ale budu na to davat na leto stresni stan kvuli expedici a ted babo rad kam tu antenu dat aby aspon na expedici jela pac tu co mam na strese asi budu muset hodit dolu.Magnetku nechci.
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Kam s CB anténou?

Příspěvek od farmář »

Víš ty co? jako náhradní nouzové řešení bych jí prdl na kraj držáku rezervy...rám na áčku, nebude to ono,ale co naděláš.Nebo si pořiď skládací hliníkovou či stožár Magirus či jak se jmenuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ten na kliku....to by čuměli i turci!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s CB anténou?

Příspěvek od premek_k »

Na první stránce tohoto treadu napsal Rescuer:

I když tohle vše vím tak sem si nabastlil anténu na kufrové dveře, až zařvala stanice tak mi konečně znovu došlo že to nevodrbu a musí nastřechu viz. Rescuerova Frontera ve výtvorech z dílny OFFROAD-FRONTERA

Svůj názor si nechám pro sebe, nerad bych tu zase vyvolal nějakou slovní přestřelku.
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Kam s CB anténou?

Příspěvek od farmář »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jj co mu taky poradit,že.... na rámu ji měl i Petr-Jitka, na předním,a nic nezmrvil, takže řešením by byl ten rám a to buď vpředu nebo vzadu, ... :mrgreen: ale proti gustu žádný dišputát.Leda se to znova zopakuje,no. Na rámu si stíní autem a nebude to ideální, vím, proč ji mám uprostřed střechy a jsem plně spokojenej.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Kam s CB anténou u SPORTKY?

Příspěvek od Milda »

Ptal se mě při telefonním pokecu Čelda z Pardubic, jestli mu neporadím, kam dát CB ant na jeho krásnou černou SPORTKU, aby to trochu i vypadalo. Má nad řidičem šíbr a vzadu plastovou střechu s možností a požadavkem střechu-laminátku v létě sundavat. Já mu poradit neumím. Kdo má na sportce slušně fláknutou anténu :?: Poraďte kam. Vylučuji přední rám (má sice nerez), laminátovou skořepinu střechy ani držák rezervy. Vešlo by se ještě poblíž šíbru (např) :?: :?:
Čeldova SPORT.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s CB anténou?

Příspěvek od patas »

ten podelanej sibr je problem.Mildo vidim dobre ze tam na te cerne sportce ma svetelnou rampu? Co to chytit na ni?
Jebu jezky pude dopredu na ram a bude pokoj.Sice uz vidim jak bude rescuer a milda na srazu prskat ale to se neda nic delat.Jeste je moznost ta prihloupla magnetka ale kdyz se pod ni dostane sajrajt tak to tim jak se mele likviduje lak.I kdyz jestli se na tom o laku da mluvit.Tak to tam asi budu jako jedinej s 2ma antenama aspon to vyzkousim jak se budou chovat 2 radia s takhle umistenejma antenama :mrgreen:
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s CB anténou?

Příspěvek od Milda »

Já teda prskat nebudu. Mě je to na salámu, kdo bude mít se svou staničkou dosah až na Ukrajinu nebo jen na druhou stranu motocrosové tratě. To je každého vkus a věc. Jen si dovolím jednu poznámečku (nebo dvě....tři....dvě!....):
Dnes jsem sundal z haggusů příčníky s majákama (bo zítra jdu na STK), co byly těsně u antény. A i se sklopenou anténou (asi 10°) a v garáži za domem :!: , jsem slyšel i pokec ze Štětí (27km luftem). Ale když jsem sevřel tu cívku nad kloubem do dlaně, tak bylo po signálu,ačkoliv zbytek prutu byl volný. Ono se fakt nezdá, ale cokoliv v blízkosti antény velmi výrazně ovlivňuje její parametry a příjem signálu. Při vysílání je to ještě markantnější. Dejte za pravdu Míšovi (Rescuer), že CB vysílací anténa patří doprostřed střechy a nikdy jinam. Bohužel v případě Čeldy to asi bude problém a musí se spokojit s compromisem, že nebudou učinnost s citlivostí optimální.
Mě napadlo jedno řešení: Vzhledem k tomu, že má zadní část "boudy" v laminu, tak by bouda tolik nevadila šíření VF výkonu, jako když jsem viděl přidělanou ant. na nárazníku. Proto si myslím, že by třeba šla přidělat nad levou zadní lampu. je tam takový kousek místa asi 7x5 cm. Bohužel není moc plochý. Ale Sirio TURBO 1000 (s kloubem) by tam snad nevypadala blbě a pro spojení v conwoy, v Rumunu nebo v terénu při offroadu do 3-15km by to mohlo makat, pokud se doladí PSVčkem. A tohle zase umí výborně Míša (Rescuer). Doufám, že do Hydčic s sebou bezme toto užitečné nádobíčko.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“