prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od pospaa12 »

Zdravím Vás, dnes jsem něchtěně utrhl oxidované kabely od nějakého čidla na převodovce :-( viz foto. Čidlo se nachází cca uprostřed automatické převodovky, které je umístěné v horní části, vedou k němu dva kabely. Čidlo jsem lehce vymontoval, je na ňom nějaká kulička, která jde zamáčknout. Nevěděl by někdo k čemu slouží a popřípadě kde sehnat nové? Auto jsem jel projet a žádná závada se neukazala, akorád mi stále nefunguje rychlost a km, ale to asi nebude tímto čidlem. Děkuji za pomoc . Opel frontera 3.2 automat. rv 00
20160604_190450.jpg
20160604_190419.jpg
20160604_190345.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) pospaa12 dne 04 čer 2016 20:42, celkem upraveno 2 x.
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od pospaa12 »

20160604_190459.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od Goauld_cz »

To je spínač zpátečkových světel. http://autokelly.cz/Product/EPS-1-860-0 ... 3;38589982
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od pospaa12 »

Super, diky , nenapadlo me se podivat na autokelly. Jeste nez objednam, nahodou nevis jak se rekne anglicky? ze bych mrknu na ebay . diky moc
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od pospaa12 »

Tak cidlo mam venku a kdyz dam zpatecku tak zpateckova svetla normalne sviti :shock: je to opravdu na zpatecku???
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od Goauld_cz »

Tak pak to není na zpátečku samozřejmě. Může to být nějaky čidlo od 4x4, nebo u automatu by to mohl být spínač neutrálu, ale to bys nenastartoval. Zkusím to najít v servisním manuálu.

edit: Tak nevím co to je, v servisním manuálu sem to nenašel. Jediny dva spínače sou u automatu jenom spínač zpátečky a neutrálu. Má to na sobě nějaky číslo dílu, nebo popis ? Jaky sou barvy drátu co od toho vedou ?
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od vlado007 »

Na rozvodovke z ktorej vychadza vyvod na predny kardan je jeden spinac. Spinac pripnutia predneho kardanu. Z fotky je to zle vidiet ale to bude asi on. Skus ci ti 4x4 funguje ako ma.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od pospaa12 »

Cidlo jsem tam vratil aby tam nebyla dira, ale kabely pretrzene. Dnes jsem s autem jel a bezproblemu, zadna chyba, vse radi jak ma, zpatecka sviti. 4x4 jsem nezkousel, nenapadlo me to, zitra vyzkousim a dam vedet. Barvy kabelu ted zas nevim, pak pod to vlezu a kouknu. Ale je divny ze to autokelly prodava jako cidlo zpatecky , podle fotky je uplne stejné
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od Goauld_cz »

To čidlo zařazené 4x4 sem si řikal taky, ale nezmínil sem to, protože v tom servisním manuálu to u automatu není (nebo sem to přehlídl), ale u manuální převodovky je.
Jinak ty čidla, repsektive spínače budou možná uplně stejny jak pro zpátečku tak pro to 4x4. Akorát že automat má spínání zpátečky někde v tom mechanismu voliče a je jiny, kdežto manuální má tenhle spínač někde na převodovce. Aspoň tak sem to z toho nákresu pochopil, možná je to jinak.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od pospaa12 »

Takze to ma vliv na 4x4 , kdyz zmacknu cudlik na zarazeni 4x4 tak se mi zda ze auto sice zaradi, ale kontrolka nahonu 4x4 furt blika.
Opet jsem cidlo vyndal a je na nom nejaky cislo (myslim) 3WB , nic víc. Cidlo je napojene na dva kabely - cerny kabel a modro/bílí . Cidlo umistene u vystupu na predni kardan. Rad bych ho sehnal nove, ale vubec nevim jak hledat. diky
20160606_113602.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od Goauld_cz »

Takže je jasny že je to spínač pozice 4x4. To blikání značí, že jednotka neví, jestli se v převodovce 4x4 zařadilo.
Bohužel sem nenašel číslo dílu a celkově se to bude asi blbě shánět. Chtělo by to fyzicky porovnat, jestli je to čidlo stejny s tím spínačem pro zpátečku, nebo jestli má jinej závit, jinou délku atd. Nebo zajít do Opelu, kolik to stojí tam, nebo objednat z ebay náhradu. http://www.ebay.com/itm/Standard-Motor- ... Nm&vxp=mtr Ale zrovna moc levně to nevychází.
Možná by nebylo špatny zkusit vyšťárat tu hmotu zezadu toho spínače a napájet tam dráty zpátky.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: prosím o Identifikaci nějakého čidla na převodovce

Příspěvek od pospaa12 »

No vypada ze to je ono na tom ebay. Litr se mi nejak nechce davat :-/ jedine zkusit nekde z bouracky sehnat. Z toho auto kelly jak prodavaji pro zpatecku to taky vypada stejne. Tady jsem nasel jeste levnejsi http://www.autodily-rt.cz/cs/katalog/op ... /11033173/
Taky me napadlo tu hmotu nejak vystourat a napajet kabely, te hmoty je tam docela dost, takze kabely by mohly byt dostacujici. No zkusim si s tim nejak pohrat. Jinak dekuji vsem za rady
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“