čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
kamilsce
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 úno 2011 19:40

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od kamilsce »

Tak stále to nemám vyřešené, nové čidlo z číny dávalo signál jen chvíli a pak bylo kaput, tak jsme dali zpět staré a z toho signál jde, podle elektrikáře ten plánek tady s tím úplně nesouhlasí, protože signál od čidla jde na pin jiného čísla a do nedávna to chodilo, asi rok 1999 má jiné zapojení. Nemá někdo schéma přímo přístrojovky budíků? To by bylo nejlepší jinak jsem v koncích a už mne to pěkně točí. Fróňu mám celou udělanou a kvůli budíkům jsem na ní naštvanej. Nebo nějaký šikovný opravář, co by to rozchodil? je mi už jedno odkud...já jsme z Humpolce
kamilsce
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 úno 2011 19:40

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od kamilsce »

jo a do deseti km za hodinu to chodí, pak padne rafička na nulu a vůbec nejde tempomat. Tohle přesně nikdo neřešil? Myslím tu závadu obojího..to musí spolu souviset?
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od Nimrod »

Tomu se říká závada na budíků. Máš-li ročník 99 je na nich výrobní vada až do poloviny roku 2001. Lze to opravit, ale chce to někoho kdo umí letovat, jelikož na desce budíku vznikají studeňáky.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od Goauld_cz »

Je to určitě v přístrojích, když mu nejde tempomat ? Ten totiž podle mě bere signál přímo z čidla, ne z přistrojovky.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
kamilsce
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 úno 2011 19:40

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od kamilsce »

Tak elektrikář už mi z toho zešedivěl a teď už nejde ani otáčkoměr a měření paliva a zhasl display s počtem kilometrů, jinak signál z čidla z převodovky, jde až do palubky. Mám dvě jenže oboje s podobnýma závadama a ani na jedný nejde zapnout tempomat chci zavolat do této firmy http://www.tachometry.eu/opravy.php nemáte s nima někdo zkušenost? Potřebuju někoho, kdo to opravuje. Jen čtu jak to každému blbne, ale řešení nikdo nemá. Elektrikář to celé prý pájel dvakrát a moc to nepomohlo, já se v tom kutit nehodlám, abych to nepoškodil. Zkuste napsat odkazy na někoho, kdo to opravuje. Díky
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od Goauld_cz »

Tak to tam pan elektrikář při pájení něco zdrbal :wink:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
kamilsce
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 úno 2011 19:40

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od kamilsce »

tak na ten odkaz, co jsem posílal jsem se nedovolal..číslo už neexistuje, takže jsem si udělal výlet a budíky odvezl sem http://www.car-diagnostik.cz/ ve čtvrtek by prý mohly být hotové, že podle toho co se do nich bude objednávat, tak jsem zvědavý, jak to dopadne
kamilsce
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 úno 2011 19:40

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od kamilsce »

takže jsem přijel z toho servisu a problém byl ve svorkovnici za budíkama, takže jsem ve fázi, kdy vše chodí mimo tachometru, ten jde tak do 20km za hod a pak padne. Změřili mi tam vadu čidla co je na převodovce...kostra a přívod je ok, ale výstup jde asi do 6v a pak padne při přidání otáček na nulu. mám dvě stará čidla, ale obě se chovají stejně a to čínské z ebaye za 186kč nedává žádný signál. Druhovýrobu jsem nenašel a pan Opel chce lidumírných 8600kč! Takže pokud by měl někdo doma nějaké navíc, tak koupím. Je to na všech Béčkách s mechanickou převodovkou stejné, je jedno co to má za motor.

jinak jsem to rozporcoval, točí se tam malinký magnet oproti malé destičce a ta je asi v háji..takže korunové položky, ale kde to vzít že...
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od Goauld_cz »

Asi máš smůlu a čínsky čidlo je zrovna nefunkční. Objednal bych další čínský čidlo. http://www.ebay.com/itm/8971188100-VSS- ... ze&vxp=mtr
A taky bych napsal prodejci toho tvyho nefunkčního čidla, třeba ti vrátí prachy. Už se mi to stalo několikrát, že něco nefungovalo a čiňan prachy většinou vrátil.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: čidlo měření rychlosti vozidla frontera 3.2

Příspěvek od pospaa12 »

Tez mi nefunguje rychlost a km(tim i tempomat) jak jsem uz psal.obcas po projeti vodou to naskocilo.diagnostika hlasi ze zadny signal od cidla,tak jsem koupil nove cidlo z činy a problem nevyresen :/ takze urcite kabel,jenze kabely od cidla vedou do dalsiho svazku kabelu ktery vede nad predovku kam uz neni videt. Nevi nekdo kde hledat ci kam vedou dal kabely?popripade zda by se na to nekdo kouknul ze sev.cech?diky.
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“