altik campo

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

altik campo

Příspěvek od kamil9002 »

aAhoj. Jak poznam jaky mam altik na campu 93r? 50A nebo 80A.Nenasel jsem stitek. ale problem mam jiny:na vysokych otackach nedava vic jak 14 a neco....musim to poradne zmerit..Na volnobehu mam 13,6v a kdyz zapnu svetla 12,6-12,7 cca.Skace to :/.Neco dobiji ale po 2 tydnech jizdy se mi vybila baterie


tak jsem ho rozebral vycistil preletoval,vymenil loziska ,klinak taky.A je to jeste horsi .Ted v nizkyh otackach kontrolka sviti ,kdyz pridam plyn zhasina,slysim jak spina rele.Mustek mi meril odbornik,je ok.Sel jsem po dratech (po tim co je zapojeny na b+ svorku ) az k svorkovnici.zmeril jsem to "pipakem" ,a asi nejni to normalni ze pipa jak na + svorce tak - od baterky (baterka odpojena) ???muze ty vsechny problemy zpusobovat ukostreni toho kable?
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: altik campo

Příspěvek od Janeš Petr »

ty slyšíš, jak spíná rele , jo ? :lol: tak to máš teda extra sluch :wink: je tam na 99% elektronické, takže nic, co by zvuky vydávalo. 14V a něco je vcelku OK. norma je kolem 14 - 14,5 V Max. , na volnoběh 13,6 je uplná nádhera, takže mám pocit, že jsi rozebral altík uplně zbytečně a ještě jsi u toho něco zhonil. Takže až ho daš zas do stavu, v jakém byl před tvou opravou, změř hustoměrem všechny články baterky, jestli nejsou rozdíly v hustotách, přejdi si všechny kostry a zkus jaký máš odběr z baterky v klidu a určitě něco najdeš
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: altik campo

Příspěvek od kamil9002 »

tak to asi bude rele neceho jineho,mozna spinani svetel pristrojovky.Nemam ten pitomy dekel s popisem relatek.13,6 to davalo ale bez zapnutych spotrebicu.Pak to padalo na nejakych 12,5 cca po zapnuti svetel a treba ventilatoru topeni ...vicemene na to co ma baterka.Baterku mam gelovou tak ze nic nezmerim.Pred rozebranim spinalo to ale stylem:nastartuj,poradne pridej plyn a teprve to zaskocilo.Nevim jestli je to normalni u tech aut,ale nemyslim si (ale myslet si znamena hovno vedet :D ).Stejne jsem to musel otevrit kvuli zadnimu lozisku ktere bylo v haji,a pri rozdelavani jsem zjistil ze byl upadeny let mezi mustkem a regulatorem a uvolneny drat od vinuti,drzel se mezi tima packama silou vule :/.On se nekdo uz v tom hrabal predemnou tak jsem to dal aspon na promereni kdyz uz to bylo venku.Faktem je ze auto mi zdehlo,coz se mi moc nezamlouva.Pokud to nezvladnu s vasima radama tak budu ho muset strcit k mechanikovi ,a auto tyden neuvidim pri tech frontach co jsou tady v okoli,Auto mam na dojezd do prace tak ze je to spatny.Ted zrovna mam dovcu tak se v tom hrabu
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: altik campo

Příspěvek od kamil9002 »

jo a jestli jsem te dobre pochopil tak to rele je uvnitr altiku (ta cerna krabicka) :D.Aspon uz vim vic nez pred tim :D.Njn clovek musi se ucit furt,ale clovek z malou zasobou penez musi se ucit rychle :wink:
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: altik campo

Příspěvek od Goauld_cz »

Pokud je v pořádku můstek a regulátor, tak už to muže byt jenom vinutí a to sám nijak neopravíš. Buď se musí vyměnit stator, nebo rovnou celej alternátor, záleží na ceně a dostupnosti náhrady.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: altik campo

Příspěvek od kamil9002 »

no toho regulatoru nejsem si jisty.Kdyz to bylo rozebrane tak mi rekli ze to takhle nezmeri.Ted mam to pohromade ale zas ja nevim jak se to meri.Ale ono to poukazuje na ten regulator.Bud byl nacaty a odesel a nebo jsem ho zku***l ja.Vyzsi otacky dobiji ,a na volnobehu zas ne:/
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: altik campo

Příspěvek od kamil9002 »

tak uz na to kaslu.Zitra se jede k elektrikari.Po telefonu rikali ze to nemusi byt altikem.Pry je tam jeste ve sloupku nejake rele a jeste nekde neco....nemam uz na to nervy.Az to opravi dam vedet cim to bylo.Elektrika nejni muj kamarad ,a dalsi pokus se skamaradit ,nepovedl se
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: altik campo

Příspěvek od Goauld_cz »

Žádny relé ve sloupku nemá vliv na dobíjení. Alternátor je přímo spojenej s baterkou, takže pokud měříš dobíjení musí tam být 14V na volnoběh a to i při zapnutých světlech a jiných spotřebičích, jinak je něco špatně v alternátoru. Což můžou být celkem tyhle věci, diody, regulátor, vinutí na statoru, budící vinutí na rotoru, nebo krátky uhlíky. Víc věcí v něm už není :wink:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: altik campo

Příspěvek od kamil9002 »

hmmm...tak ze napalene vinuti.Nemate nekdo altik na prodej?
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: altik campo

Příspěvek od kamil9002 »

A nevite nekdo v jakych motorech se davalo stejny alternatory?
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: altik campo

Příspěvek od radole »

frontera, trooper, monterey, campo 2,8td 3,1td
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: altik campo

Příspěvek od kamil9002 »

Radole dekuji ti moc.Aspon vim podle ceho hledat :)
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
maniacse
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 18 pro 2014 12:36
Bydliště: Jacovce (SK)

Re: altik campo

Příspěvek od maniacse »

Janeš Petr píše:... na volnoběh 13,6 je uplná nádhera...
Petr, no ja neviem, vo vacsine aut by som s tebou suhlasil, ale prave na Fronu som si dal voltmeter priamo z baterky do kabiny (z dovodu planovania svetelnej rampy a celkovej kontroly napajania), a som prijemne prekvapeny, co to auto nabija: hned po starte okolo 13,6V, len co sa ukludni a vyrovnaju sa otacky na predvstrek 14V a po poklese otacok na pracovne 14,2-14,4V. To vsetko len s dennym svietenim pripadne aj radiom. Po zatazeni svetlami (predne, LED parkovacky, zadne zdvojene) to klesne na 14V ale po chvilke sa vyrovna na 14,4V. Jedine klima + svetla ho drzia na 14-14,1V
A 2.5TDS Sport + Golf 2 + docasne odhlaseny Golf 1
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“