motorek stěračů A

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

motorek stěračů A

Příspěvek od tank »

Špatně mi pracuje motorek stěračů u sportky A -pravděpodobně problém s doběhem. Při běžném stírání zastaví ( po vypnutí spínače) okamžitě, v jakékoliv poloze. Pomalý cyklovaný běh je "roztrhán", a při stírání s ostřikem totéž -nedoběhne do krajní polohy.
1) jak je řešen doběh ? na motorku jsem nic nenašel...(nebo blbě hledal)
2) jak se postupuje při případné výměně motorku ? Nějak nemohu přijít na to, jak tam nacpat ruce a spojit kloubek táhel na motorek
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: motorek stěračů A

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj kluci,
potrebuju zase poradit. Na dovolene mi zacalo cukat auto. Po odpojeni predniho sterace cukani prestalo a auto jelo normalne. Jednou jsem potreboval pri jizde pustit sterac a jak jsem ho zapnul a on chcipl motor. Myslel jsem, ze je spatny motorek sterace (ze probiji nebo co) a tak jsem sehnal nahradu na vrakaci. Napojil jsem novy motorek, vymenil pojistku a sterac i auto fungovalo bez cukani. Oba sterace funkcni. Po nahodne kontrole pojistkove skrinky (asi po 50 km jizdy)bez pouziti sterace jsem zjistil, ze plast pojistky (15 A) pro sterac je uplne roztaveny. Zavolal jsem elektrikare - ne autoelektrikare - a on zjistil, ze na konektoru je mezi cernym a cerno-modrym dratem odpor 12 ohmu pri odpojenem steraci (konektor na pristrojove desce). Pri mereni konektoru od motorku sterace nebyl na dratech zadny odpor. Kluci - co to je? Poradte prosim. Je nekde studeny spoj a nebo prodrena izolace? Jak to opravit? Co navrhujete? Je to na Frontere 2,4 i, A rok vyrl. 1992 (C 24 NE).
Diky za rychlou radu (brzy bude zima - nemam garaz).
Preju pekny den. Jura L.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: motorek stěračů A

Příspěvek od Janeš Petr »

navrhuju podívat se do schéma zapojení elektroinstalace, jestli jsou ty dráty někde propojené a pokud ne, asi je budeš muset vyměnit, nebo najít místo, kde jsou spečené :wink:
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: motorek stěračů A

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj Petre,
prave, ze nerozumim schematu. Stahl jsem ho z netu v anglictine a mam ho i v nemcine. Elektrikari v blizkem okoli tomu taky nerozumi. Elektrice vubec nerozumim - mozna, ze bude lepsi natahnout nove draty, protoze ty stare vedou v hrubem svazku nekam smerem ke chladici. Nevim vsak, jestli ty 2 draty nahodou nemaji byt spojene. Nevis, prosim te, jak se dostat k pojistkove skrince zezadu od kablu. Ja ji odsrouboval vpredu, ale ona nejde vysunout. Musi se demontovat cela palubka?
Ahoj - preju pekny den. Jura L. (OF, A 2,4i/1992, dlouha)
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: motorek stěračů A

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj priatelia,
tak sa mozno podarilo vyriesit ten dlhorocny problem so steracom a vypinanim motora u mojem fronterky 2,4i (A)/1992. Najprv sme skusali rozobrat sterac (bol v poriadku - dobehy su robene mechanicky (3 pliešky behaju po plechu so zarazkami - u nahradneho steraca som mal jeden vyhnuty a dobeh nefungoval ako mal - da sa to opravit - odbrusit nity a pliesok zohnut do povodnej polohy - potom vyvrtat dierky a vyrezat zavit na sroubíky a kryt prisroubovat) , ale neporozumel som logike fungovania , ). Problem vypinania motora a cukania auta sa nasiel pod pojistkovou skrinkou v motorovom priestore - boli tam zoskvarene droty, ze vraj plusove, a ked sa auto zohrialo, pripadne ked prsalo a pustil som sterace, tak to prebijalo - zvysilo sa napatie na pluse u ostatnych drotov a potom vraj spravne nefungovali cidla a vaha vzduchu - auto cukalo a po chvilke chcipol motor. Autoelektrikar mi to vysvetloval, ale moc som tomu fungovaniu elektriky - pricine - nerozumel. Dufam, ze to bude len tato zavada. Zatial to (musim zaklepat na drevo) funguje dobre. Dodavam, ze to bolo nahodne zistenie poskodenia kabelaze. Vraj mu pomohlo schema a nahradna kabelaz, ktoru som od kamarata kupil, aby som zistil, odkial a kam idu droty od steraca.
Dufam, ze to niekomu pomoze.
Prajem pekny den.
Juro Lepies
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“