nejdou směrová světla

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Uživatelský avatar
stefi_ul
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 964
Registrován: 22 bře 2011 09:21
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: nefungují blinkry

Příspěvek od stefi_ul »

mozna nekde neco zavoxidovany a pri nejakym drncnuti se to zase spojilo... kazdopadne je to fakt blby, kdyz se neco opravi samo.
Jeep G Ch 98, 5.2,156kW,e85 - BFG KM2
A 1992, 2.4i, - uz jen par organu
OII 2.0TDi, 103kW.
Canon 40d, Canon 14-40l/f4, Canon 70-200l/f2,8, Sherpa 450R,
Benq DV M23
608201193,60347163
Uživatelský avatar
Frontera4343
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 24 črc 2010 07:52
Skype: veronika.eva.vitova
Bydliště: Česká Lípa

Re: nefungují blinkry

Příspěvek od Frontera4343 »

Tak závada se opět objevila. Jednou to funguje, podruhé zase ne. Nic moc, když stojíte na křižovatce a najednou nic nebliká.
Opel Frontera B, 2.2 DTi, r.v. 1998, načipována na 110 kW
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: nefungují blinkry

Příspěvek od myslivec »

Frontera4343 píše:Tak blinkry opet funguji a cim to bylo? Netusim! Proste zase zacaly chodit.
Měl jsem stejnej problém, ta závada se bude zase opakovat, je potřeba přeletovat spoj na relátku na sloupku vedle otevírání kapoty pod plastovým krytem :wink:
Uživatelský avatar
Frontera4343
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 24 črc 2010 07:52
Skype: veronika.eva.vitova
Bydliště: Česká Lípa

Re: nefungují blinkry

Příspěvek od Frontera4343 »

Jééé, díky za radu.
Opel Frontera B, 2.2 DTi, r.v. 1998, načipována na 110 kW
Zbrojovák
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 05 pro 2011 12:20

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Zbrojovák »

Zdar pánové.
Mám trochu problém a potřeboval bych poradit, zda už se stím někdo nesetkal a neřešil to.
Blbnou mi blinkry a to tak že, buď nejdou vůbec ani jeden směr, nebo bliknou třeba jen jednou až párkrát a přestanou. Někdy před koncem i trochu rychleji. To samé výstražný trojúhelník nad volantem, buď nic, nebo jen párkrát blikne. Zdá se mi, že pokud je v autě hic, např. při stání na slunci, blinry a trojúhelník se na čas rozběhnou. zčlo to tak že mi vyply blinkry, dal jsem trojúhelník pro ověření, ten šel, žárovky též a po této akci se zase blinkry na pár dní rozběhly. Nyní už nejdou vůbec a to platí i pro trojúhleník.
V čem může být problém? Relé, páčka, dráty, spínač trojúhelníku?
Ještě dotaz - je normální při blinkrování pohyb ručičky napětí nahoru dolů v řádech voltů?

Moc díky
Zbrojovák
Frontera A, 5ti dvéř. 2,2i,r.v.1996, LPG
Výbava: sekera, zápalky...spacák :-)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Slaava »

Čuss. Jestli si dobře vzpomínám, tak nimlich to samý mi to dělalo, když byly zasraný kontakty v páčce. Matně si vzpomínám, že ten mechanismus je společnej pro blinkry i "trojůhelník" a je tam nějaká kulička s pružinkou. To, že sebou rafika napěťometru mlátí při blikání je normální - nesmíš ten měřák brát jako nějakej kalibrovanej voltmetr, je to jenom takovej orientační ciferník - pokud ti to bude kazit spaní, tak si na to vem měřák přesnej a měř přímo na baterce (lepší asi bude rafikovej měřák, digitální nereaguje tak rychle).
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Zbrojovák
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 05 pro 2011 12:20

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Zbrojovák »

Bylo to v relé pro blinkry u levé nohy šoféra, pod kobercem. Výměna proběhla za škodovácké a jede to. :wink:
Frontera A, 5ti dvéř. 2,2i,r.v.1996, LPG
Výbava: sekera, zápalky...spacák :-)
Zbrojovák
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 05 pro 2011 12:20

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Zbrojovák »

Tak zase problém s blinkry, ale jiného rázu než minule... :?
trojúhelník bez problémů, směrovky někdy jo, někdy ne (rychlé cvakání přerušovače), když do toho pořádně klepnu tak většinou jo. Někdy úplně bez problémů...
Jsou zašpiněné kontakty či co? Jak se do toho dostat a jak to vyčistit, či jinak vyřešit?
Předem díky za tipy a rady!
Frontera A, 5ti dvéř. 2,2i,r.v.1996, LPG
Výbava: sekera, zápalky...spacák :-)
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od vlado007 »

Kontakty v packe na smerovky. :wink: Je tu o tom popisane
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Fillipes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2012 14:33

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Fillipes »

Měl bych dotaz, vyčetl sem něco o tom že relátko blinkrů(předpokládám že je to přerušovač) je někde u levý nohy šoféra, můžete mi prosím íct kde přesně bych to měl hledat? díky moc
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Janeš Petr »

u levé nohy šoféra, jestli máš obě nohy levé, pak je to u té, co máš víc u dvëří.... :grin: a jinak ta věc vypadá opravdu jako relé, černá krabička se třemi, nebo pokud máš kontrolku přívěsu, pak se čtyřmi konektory
Fillipes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2012 14:33

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Fillipes »

To vim jak to vypadá, páč sem si koupil nový, já jen že tam vede tuna kabelů, palůbka pod volantem se rozebírá hůř než cokoliv co sem kdy montoval a přístup je tam jak k diamantům :D tak mi šlo u nějaký upřesnění abych se neposral do vešky až to budu měnit :D
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Janeš Petr »

o palubce tu nikdo nic nemluvil, když napíšu, že je to u levé nohy, tak tím myslím, že je to na sloupku, jak je napsáno i v tom vlákně, co jsi četl. ten deklík na sloupku, jestli se nepletu, drží jen jeden šroubek a asi tři klipsy
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Janeš Petr »

tak už i já. pravej blinkr je ok, furtblik taky. blinkr doleva si někdy dvakrát blikne, někdy ani to ne, jen přerušovač zrychlí cvrkot. Být to blinkr doprava, nechám to do léta, jezdim s tím od září, tak by to ještě chvilku vydrželo. Co je komu do toho, kam jedu, že ? jenže blinkr doleva je to už taková loterie a zvlášť po Budějcích, kde mne půlka lidí nezná a tak nevědi, že přece jednou za měsíc jedu nakoupit do kauflandu.
Prostě klasika, kontakt v páčce. Pro ostatní postup určení závady a oprava
natáhnout od baterky kusem kabelu + a připojit ho v konektoru pod páčkou na zelenobílej a pak na zelenočernej drát. Pokud se blinkry rosvítí, musí páčka ven. Sundat volant, sundat plasty sloupku a levej plast palubky a sundat páčku. Na páčce to jde už rychle. Ze spodní strany odšroubovat plošnej spoj ( čtyři samořezné šroubky ) a opatrně ho vysunout zpod zajišťovacího plastíku furtblikového vypínače. Pro ty s volšovejma rukama rada - šroubek co ten plastík drží jsem tam po dobu čištění zas vrátil, aby se mi ten vypínač nerozpadl. pak už jen diamantovej pilníček, nebo kus glaspapíru, kontakty očistit a jepo ptákách. zas mám na rok co se oprav froncka, týče splněno
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od kresta »

tohle dělám tak jednou do roka :lol: rozebrat a promazat a chodí jak zamlada :grin: a taky to dělá kupodivu :shock: levej blinkr :lol: práce na max deset minut :grin:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“