nejdou směrová světla

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

nejdou směrová světla

Příspěvek od jaspy318 »

Zdravim, mam 2.4i 1992 a mam problem s blinkrama. Doprava blikaji normalne, vystrazny vsechny taky blikaji, ale doleva ne - jen bzuci prerusovac. Vypada to jako by se proud nedostal k zarovkam a melo to nulovej odpor. V ostatnich stavech prerusovac cvaka, takze by mel byt v poradku. Nevi nekdo cim by to mohlo byt? budu rad za kazdy napad.
Napada me to parozi pod volantem, ale volant se mi zatim nepodarilo sundat, tak se chci poradit, nez na to pouziju hrubou silu :lol:
Jo a jeste, jak se sundavaji ty male blinkry na blatnicich?
Dik moc.
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Bliká divně

Příspěvek od Janeš Petr »

jestli ti jdou varovné blinkry na obou stranách, vypadá to opravdu na nějakej problém kolem přepínače. volant sundáš po vydloubnutí středové krytky a povolení matice pouhým tažením a vikláním. je na tisícihranu bez kužele. sklíčka bočních blinkru jsou na takovej bajonet, jako třeba žárovky. pootočíš o čtvrt otáčky a je dole
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re:nejdou směrová světla

Příspěvek od jaspy318 »

díky, uz jsem si hral s tim volantem, ale drzi jak prilepenej. zkousel jsem i ten patent co je v haynesovi, ale to bych akorat vyrval ten kovovy stred co v tom volantu zality. chtelo by to nejakej figl nebo s tim mam jen kroutit a vyklat dokud nepovoli :?:
prohlid jsem a ocistil kontakty na vsech zarovkach, a taky hybal s tema malejma blinkrama - ty pak prestali blikat uplne, ale po dalsim zaviklani zas uz jedou. Co se toho zapojeni tyce neni tam nic jinyho krom packy pod volantem a prerusovace :?:
Naposledy upravil(a) jaspy318 dne 07 srp 2011 20:41, celkem upraveno 1 x.
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Bliká divně

Příspěvek od vlado007 »

Bude vadna packa. Skusis to tak ze ked das smerovku do lava a zacne ti to robit tak ju skus silnejsie potlacit dole a uvidis ci to zacne blikat.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od jaspy318 »

Packa je uplne pevna-nevybehana, at s ni hybu kamkoli porad to neblika. Ale vetsi problem bude s tim volantem... :(
Naposledy upravil(a) jaspy318 dne 07 srp 2011 20:41, celkem upraveno 1 x.
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Janeš Petr »

pokud ti to na varovná světla jde a na páčku ne, jinde závada než v páčce vlastní a nebo konektoru pod páčkou na 99% nebude
009.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Žanek »

Měl jsem tu stejnou závadu na 2,4. Je to v přepínačí. Bacha až to budeš rozdělávat , je tam taková malá pružinka tak aby ti neulítla jako mě. Naštěstí jsem ji tenkrát našel.
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od jaspy318 »

Přepínačem myslíš páčku pod volantem? A jakpak si zavadu odstranil? Musel si to vymenit nebo to lze opravit?
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Žanek »

Jo přepínač na páčce. Mám takovej dojem , že jsem jen natáhl trochu tu pružinku. Uvidíš až to rozděláš. Nevím jestli jsem to tu někde nepopisoval. Myslím i kolíček tam byl jak píše tank. Už si to ale přesně nepamatuju , budou to tak 4 roky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od Janeš Petr »

už jsi zkusil ten přepínač prosvítit přes ten konektor pod ním ? barvy máš ve schématu
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: nejdou směrová světla

Příspěvek od jaspy318 »

Uz blikam...ale poresil jsem to tak, ze od prerusovace jsem si natahl novej kabel s vypinacem a napojil to do toho konektoru pod volantem...provizorni reseni, ale potrebuju jezdit a volant nejde sundat, jasny je ze je to v pacce pod volantem...mate pravdu kluci :wink: hlavne se musim hlidat abych to tam dlouho takhle nenechal :grin:
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Frontera4343
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 24 črc 2010 07:52
Skype: veronika.eva.vitova
Bydliště: Česká Lípa

nefungují blinkry

Příspěvek od Frontera4343 »

Zdravím Vás, potřebovala bych poradit, přestaly mi fungovat všechny blinkry, neblikají, nesvítí kontrolky, vč. všech čtyř. Pojistky jsem zkontrolovala, všechny ostatní světla svítí. Může to být relátkem?
Opel Frontera B, 2.2 DTi, r.v. 1998, načipována na 110 kW
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nefungují blinkry

Příspěvek od Janeš Petr »

přerušovačem blinkrů
Uživatelský avatar
Frontera4343
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 24 črc 2010 07:52
Skype: veronika.eva.vitova
Bydliště: Česká Lípa

Re: nefungují blinkry

Příspěvek od Frontera4343 »

Tak blinkry opet funguji a cim to bylo? Netusim! Proste zase zacaly chodit.
Opel Frontera B, 2.2 DTi, r.v. 1998, načipována na 110 kW
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nefungují blinkry

Příspěvek od Janeš Petr »

tak to je blbá závada, kdykoliv může zas nastat ale dokud se to nestane, nedá se ani hledat její příčina :( přesto bych tipoval ten přerušovač
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“