vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
sumec200
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2011 20:40

vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od sumec200 »

nazdar vospolok som tu novy a chcel by som vas poprosit o radu _____???
som vlastnikom 2.5tds r.v.97 už asi tri roky a doteraz som nemal problem až teraz som dosiel na detail vyhadzuje mi poistu pri motori oznacenie poitky je FI a symbol motora z bleskom 25A a druha je z obryswovych svetiel 10A na pravej strane (splujazdec) neviem kde mam hladat chybu idemi hlavne u tú prvú stym bleskom zcoho alebo naco tam ta poiska je ????,,,,,,,diky
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: vyhadzovanie poisky

Příspěvek od Slaava »

A co ti nefunguje?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
matrix26
Začínající diskutér
Příspěvky: 198
Registrován: 08 dub 2006 21:58
Skype: matrix261218
Bydliště: ZL

Re: vyhadzovanie poisky

Příspěvek od matrix26 »

Ta pojistka č.6 (F1, blesk v motoru 25A) je pro palivove cerpadlo, popr. elekrtonika motoru u karburatorovych motoru, tot rika překlad z manualu.
pokud to vyhazuje je treba jit po dratech dle schematu elektriky a hledat nejspise kratas. pokud das majl neni problem schema poslat.
ex Opel Frontera A 2,5TDS, CB Team Roadcom 80k, 255/65R16 Conti CrossContact AT, šnorchl, světelná rampa, naviják přední 12000lbs a naviják zadní ATV3500lbs.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: vyhadzovanie poisky

Příspěvek od vlado007 »

Nazdar. Skus pozret zilu v miestach za pravym prednym svetlom. Ide tam blizko toho sroubu co sa steluje vyska svetla a videl som par krat ze sa to predralo o ten sroub a skratuje to.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
sumec200
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2011 20:40

Re: vyhadzovanie poisky

Příspěvek od sumec200 »

Slaava píše:A co ti nefunguje?
prave ze mi vsetko ide ale dozvedl som sa ze by to mohlo mat nieco aj s ventilatorom ale zatial mi to chladi a neprehrieva sa tak neviem tento vikend som natom stravil cely a stale som na nic nedosiel
sumec200
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2011 20:40

Re: vyhadzovanie poisky

Příspěvek od sumec200 »

vlado007 píše:Nazdar. Skus pozret zilu v miestach za pravym prednym svetlom. Ide tam blizko toho sroubu co sa steluje vyska svetla a videl som par krat ze sa to predralo o ten sroub a skratuje to.
pozrem dik teraz som prisiel domov a stravilsom natom cely vikend ale tam som nepozeral ale pozrem dik
sumec200
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2011 20:40

Re: vyhadzovanie poisky

Příspěvek od sumec200 »

matrix26 píše:Ta pojistka č.6 (F1, blesk v motoru 25A) je pro palivove cerpadlo, popr. elekrtonika motoru u karburatorovych motoru, tot rika překlad z manualu.
pokud to vyhazuje je treba jit po dratech dle schematu elektriky a hledat nejspise kratas. pokud das majl neni problem schema poslat.
dik to by mi pomohlo ...pavolturkovic@gmail.com...dik
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od palo frontera »

Zdravim. Neviem kde to napisat, tak som to dal do tohoto starsie vlakna. Chlapi, Frontera mi vypovedala necakane sluzbu. Minule som ju normalne odstavil do garaze v poriadku. Dnes som sa chcel pustit do vymeny zadnych kotucov a potreboval som auto nastartovat a dat ho do garaze opacne. A tu je problem. Auto som nevedel nastartovat. Kontrolky sa pri zhaveni normalne rozsvietili ako obvykle, nazhavil som a motorom tocil a nic. Baterka toci dobre. Motor tocil naprazdno ako keby bez nafty a s vyfuku nesiel ziaden dym. Presiel som palivo (tam som nic nenasiel). Tak som sa pozrel na poistky. Poistky v motorovom priestore OK. Poistky na boku palubnej dosky som presiel a jedna poistka 10A (v tretom riadku piata s lava) s logom motora bola prepalena. Tak som ju vymenil a motor nastartoval pekne. Isiel som ju preto vyskusat prebehnut a cca 4km za dedinou motor s nicoho nic zhasol. Ked som chcel skusit natocit motor tak kontrolky motora a zhavenia sa uz nerozsvietili vobec. Ta ista poistka bola znovu prepalena a okrem nej prepalilo aj poistku v prvom riadku tretiu s lava 20A (tiez s logom motora). Tu hornu ked som dal druhu tak sa rozsvietila kontrolka motora a zhavenie ako pri beznom starte. Tu spodnu som uz nemal cim nahradit tak som len zavolal odtah a na lane domov. Chlapi k comu sluzia tie dve poistky :?: :?: :?: Teraz nepocut ani cvaknut niejakeho relatko pri lavej soferovej nohe ako predtym. Tam je tych relatok viac a neviem naco su. Dodam foto umiestnenia poistiek. Poistku ktoru som nasiel prepalenu ako prvu este doma som oznacil cislom 1. Ta druha co odpalilo za jazdy je cislo 2. Do elektriky som total blby.
Fotografia2798.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od palo frontera »

Demontoval som spodnu cast palubovky a dostal som sa viac ku poistkovej skrinke a niejakym relatkam alebo co to je. Ak je niektore s tych relatok KO tak moze odpalovat poistku :?: Nasiel som tu aj niejake tie schemy elektroinstalacie ale som s nich dilino. Vobec sa v tom nevyznam a anglina je pre mna velka neznama. Neviem co s tym robit :(
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od vlado007 »

Relatkom to nebude. Jedina moznost asi podla farby kablu zistit kade a kam ide. Niekde bude mozno len predrany a skratuje.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od palo frontera »

Kable som tak zbezne pozeral a nebolo nikde niejake poskodenie. Doteraz som s elektrikou na aute nemal takito problem. Auto som pred tyzdnom normalne odstavil ked som dosiel s chalupy a stalo. A vcera toto. Ale este to skusim lepsie popozerat a popripade skusim merakom premerat na kontaktoch pre poistku ci niektory neni spojeny s kostrou a neskratuje. Aj tak dakujem za radu.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od radole »

pozri si schemu 02 97-98 stranu 200-299 vpravo zo staleho prudu "30" ide cez poistku 9 (F9D) do K114 (engine main relay) potom poistku 19 (F19D) a za nou musis najst skrat je to kabel RTGN 1 spojka x22 a kabel RTGN1,5
farby mas vysvetlene na 1 strane a oznacenie pristrojov na 2 a 3 strane
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od palo frontera »

Ahoj Rado. Akurat som teraz dosiel od auta. Tie kable podla tej schemy som nasiel. Do poistky F19D ide kabel cervenocierny od hlavneho rele motora (netusim ktore a kde to je). Ta spojka X22 netusim kde moze byt. S nej ide cervenozeleny tensieho rezu. Je tam dost tesny pristup a oba kable su v mohutnom zvazku ktory sa kruti niekde nad pristrojovku a ten tensi cervenozeleny sa rozdeluje do viacerych spotrebicov. Podla schemy ide az do vahy vzduchu a dalsich somarin. Strcil som tam ruku a hybal tymi zvazkami. Zalozil som novu poistku a motor chytil. Nechal som ho bezat cca 25minut a isiel furt pokym som motor nezhasil. To bol K.K.T co tu elektriku na ten diesel napchal. Inak tu schemu s vysvetlivkami uz mam aj na papiery prefotenu a zena mi to prekladala s angliny :mrgreen:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od palo frontera »

Este doplnim,ze tu poistku vyhodilo len pri samotnom startovani motora. Ked som zopol klucom spinacku do polohy, kedy sa rozsvietia kontrolky a zhavi tak ta poistka drzala. Akonahle som stocil kluc do startu tak motorom starter tocil a zaroven tu poistku vyhodilo a motor nechytil. Ta poistka F9D ked je vybrata tak sa vobec nerozsvieti kontrolka motora a zhavenia.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vyhadzovanie poisky symbol motora z bleskom 25A

Příspěvek od palo frontera »

Auto som dnes skusil nahodne natocit a prebehnut a islo bez problemov. Ale aj tak som objednany vo stvrtok k doktorovy (osvedcenemu) cez autoelektriku a elektroniku na vysetrenie. Tak uvidim. Potom dam vediet diagnozu.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“