Zásuvka v kufru

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Zásuvka v kufru

Příspěvek od tirlin »

Zdravím pánové, nejsem elektrikář, tak se mi nesmějte, potřeboval bych v kufru zásuvku - stejnou jako je zapalovač (třeba někde do plastu vedle krabičky na nářadí), dá se to koupit. Jak to zapojím? Mám natáhnout dráty ze předku auta nebo se dají pro napájení použít z nějakého svazku, co je v zadu. nerad bych něco v elektrice zkurvil nebo podpálil. Nikde jsem to nenašel, že by top tu někdo řešil. děkuji všem a elektrikářům zvláště.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
matrix26
Začínající diskutér
Příspěvky: 198
Registrován: 08 dub 2006 21:58
Skype: matrix261218
Bydliště: ZL

Re: Zásuvka v kufru

Příspěvek od matrix26 »

Záleží na tom co na to chceš napojit vlastně. Na zapalovač můžeš zapojit max 8-10A spotřebič a na to by měly jít dráty o 1,5mm2 s pojistkou co má taky 10A a takové asi vzadu na autě v rezervě mít nebudeš takže bych doporučoval nové dráty o daném průřezu natahnout od pojistek. obdobným ypůsobem je tažená origo zástrčka zapalovače tak by tos měl udělat stejně. tedy solo.
ex Opel Frontera A 2,5TDS, CB Team Roadcom 80k, 255/65R16 Conti CrossContact AT, šnorchl, světelná rampa, naviják přední 12000lbs a naviják zadní ATV3500lbs.
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Zásuvka v kufru B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj kup si hezkou kvalitní zásuvku lepší starší ze značkovýho auta než někde čínu za 50 V kufru si jí umísti někde kde je místečko kolem víčka u heveru (tedy na levé straně kufru) tam najdeš svazek kabelů. kde se napojíš. (černý drát je mínus můžeš klidně i rovnou někde pod šroubek za očko./ + napoj na bílý drát je poměrně silnější než ostatní i tím ho poznáš. Budeš to mít jištěný pojistkou 20 A... pro tažné jenž je ve sklříni v motoru. Dráty použí 1,2-2 mm ideálně 1,5mm tak aby se ti stím dobře pracovalo. (uršitě né slabší než 1 mm Na tomto (bílém) drátu je stálý 1 tedy i po vyndání klíčku ! ber tedy na vědomí že když tam dáš ledníčku a necháš jí zaplou 2 dny už asi nenastartuješ.
pokud to nebudeš moc najít udělám ti fotku, ale až příští týden ted jsem mimo
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: Zásuvka v kufru

Příspěvek od tirlin »

No díky, ta fotka, to by bylo super. Ještě bych pak potřeboval doladit to napojení. Tím, že vyrobím větev z bílého nic neposeru? Bude to tedy pořád mít štrum? bez nastartování to stejně používat nebudu. ten druhý, ukostření, to očko myslíš jako na šroubek na nějaký plech v kastli nebo raději taky vetev přidat na drát? protože nejsem elektrikář, chci mít 100% jistotu, že to auto nezačně někdy hořet. zatím díky, počkám, nespěchá to.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka v kufru

Příspěvek od patas »

minusovej pol jak rikas uzemneni pripojis nekde pobliz idealni pod sroub kde uz nejake minus pooly jsou jinak je potreba pokud to budes davat pod jinej sroubek oskrabat barvu pod ockem az na plech.
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Uživatelský avatar
PM palkon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 02 bře 2007 09:23
Bydliště: Ostravsko

Re: Zásuvka v kufru

Příspěvek od PM palkon »

Nevím, jestli to je ještě aktuální, třeba se to bude hodit někomu dalšímu. Zásuvka je napojená přímo do konektoru a trvale napájená. Tam, kde mám zástrčku namontovanou já, je pro ni od výroby místo - ze zadní strany plastu není v tomto místě nalepená odhlučňující izolace a je tam prolis ve tvaru kolečka, který když odvrtáš, tak tam zásuvka akorát pásne.
P1020219.JPG
P1020220.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2.2dti dlouhá automat
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: Zásuvka v kufru

Příspěvek od D@ve »

A 2,2 long
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Zásuvka 12 V v kufru

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, pokud jste někdo řešil zásuvku 12V v kufru na Bčko, je naprosto dokonalé řešení. V oblasti heveru naleznete pravděpodobně nezapojený 3pinový konektor, který je určen pro více pinovou zásuvku závěsu. většina znás má zásuvku 7mi pinovou, tedy tento konektor bude volný. Nachází se na něm zem (černý) + spínaný (zelený) + modro fialový stálý+ bez klíčku jištěný pojjistkou zažné 20A v mot. prostoru. Kablík má navíc takovou vůli, že popkud umístíte zásuvku jako já, nemusíte nic prodlužovat jen nacvaknete konektory faston. No a pokud budete fajnšmekři dáte si tam zásuvky 2 jednu jako stálé napětí, a druhou jako spínané. Zásuvvka na obrázku stojí cca 110 kč drží protimatkou a v místě kde je daná je tvrdý plast a dostatek místa, tedy je to ideální místo. Celá instalace zabere cca 20 minut. Zásuvka: http://www.stualarm.cz/produkt/34510-cl ... do-panelu/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“