nesvítí světla

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

nesvítí světla

Příspěvek od Sergio »

Zdravim! Večer sednu do auta a rozsvítim světla, pak mlhovky, bliklo to a světla už od tý doby nesvítěj :evil:
Postupoval sem následovně: Kontrola pojistek
Kontrola relátek
Kontrola spínače
Kontrola žárovek
Měření napětí na konektoru spínače, světel, relé
Prohlídka kabeláže (pouze tam kde to šlo tzn.: kolem světel, v motorovém prostoru a pod palubkou)
Kontrola ukostření
A dopadlo to tak, že jsem na nic nepřišel :cry:

Dálkový jdou, ale jenom když je podržim :|
Tak doufám, že mi někdo poradí, jak to opravit???
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Světla umřely :-(

Příspěvek od farmář »

dyť jsi na to asi přišel, hele. Jde ti flash a světla fungujou, takže od vypínačů to je asi v cajku,ale na vypínačích? Vyndej si vypínač a na přívodu zkus voltmetrem jestli je tam šťáva.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla umřely :-(

Příspěvek od Sergio »

farmář píše:dyť jsi na to asi přišel, hele. Jde ti flash a světla fungujou, takže od vypínačů to je asi v cajku,ale na vypínačích? Vyndej si vypínač a na přívodu zkus voltmetrem jestli je tam šťáva.
No asi sem měl dodat, že šťáva na vypínač jde a vypínač je zcela funkční, ale na světlo šťáva nedojde :idea:
Pojistky OK a relátka sem prohazoval cvakaj v pohodě.
Taky sem zapomněl dodat, že mi to od tý doby ani netroubí, jo a zadní lampy taky nesvítěj :|
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Světla umřely :-(

Příspěvek od farmář »

hmmm, že by někde kostřička? tak to by chtělo schémátko elektriky,že. Sry nemám :(
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla umřely :-(

Příspěvek od Sergio »

Kostry sem zkouknul, povolil a ještě víc dotáhl a nic, nějaký schémata tu mám, ale nejsem si jistej jestli to tam někde vystopuju :?
A největší potupou pro mě je, že sem slaboproudař :oops:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Světla umřely :-(

Příspěvek od Žanek »

Nedojde tam napětí z + a nebo kostra ? Uvažuj hlavou potkávačky a mlhovky mají společný co ? :roll:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Světla umřely :-(

Příspěvek od Janeš Petr »

pozor na jednu věc. u frontery jde na světla od spínacího relé stálé plus a tlumené/dálkové se přepíná kostrou :wink: takže napiš, jestli tam plus na žárovkách po zapnutí máš, nebo ne. jestli se nepletu, světla ti živí jedna z těch velkejch pojistek, 30 nebo 60A v elektrárně pod kapotou. musel bych mrknout do schéma
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí světla

Příspěvek od Sergio »

No zejtra to ještě proměřim a sepíšu si výsledky, jo a ty dvě pojistky 30 a 60A sou obě v cajku. Světla potkávací a mlhovky maj stejnou kostru jestli se nepletu :?
A na žárovky po zapnutí + nedojde
Zejtra udělám velký měření a udělám protokol
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí světla

Příspěvek od Sergio »

Taky sem napnutej jak struna :)
Hele a takovej malej dotaz :idea: proč mi to přestalo i troubiti?
Kostry sem prohledal a všechno v cajku :idea:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: nesvítí světla

Příspěvek od Žanek »

Jestli to opravdu odešlo najednou všechno, tak to bude jen jedna ptákovina. Ale jaká ? Pokud máš jako slaboproudař multimetr tak si dopr..le prozvoň dráty který k tomu vedou. Elektikář nejsem ale přece poznám kam až jo a pak najednou nic. Pojistky jsi proměřoval a nebo jen vokometricky zkoukl ? Frontera je na dráty mrška. Oxidují jak potvora. Taky cvakání relátek je k ničemu když do nich nedojde to co má projít dál. To , že cvakají je jenom známka sepnutí cívky (možná) ale to jako slaboproudař asi znáš.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nesvítí světla

Příspěvek od Janeš Petr »

Sergio píše: Světla potkávací a mlhovky maj stejnou kostru jestli se nepletu :?
pleteš. psal jsem ti to o pár příspěvků vejš, jak jsou dělané kostry světel na fronteře. je třeba číst :wink:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nesvítí světla

Příspěvek od Janeš Petr »

jsi blízko :wink: světla se opravdu kostří až v kabině přepínačem světel, houkačka též... musí holt číst všechno a pořádně hledat :wink:
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí světla

Příspěvek od Sergio »

Všem se moc omlouvám, ale Frontera mě opět vyškolila jak malý dítě :oops:
Ty dvě velký pojistky byly v pohodě, jenže tam byly ještě dvě pojistky myslim že obě 30A, ale ty byly pod takovým malým, černým, plastovým deklíkem, kterej sem přehlídl :evil:
A tam byla jedna 30A pojistka vypálená, pojistku jsem obnovil a šel jsem po příčině a příčinou byla pravděpodobně žárovička v mlhovce :o , což mi nepřijde jako něco co spálí 30A pojistku
Takže ještě jednou se omlouvám za neznalost a zbrklost, taktéž se omlouvám za špatně čtení příspěvků :roll:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: nesvítí světla

Příspěvek od Žanek »

Učíme se všichni a pořád. Důležitý je co ? No přece , že už ti to funguje. :P
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nesvítí světla

Příspěvek od Janeš Petr »

závadu jsi našel, tak ještě najdi příčinu. tou žárovkou v mlhovce to fakt nebude. ta má v okruhu vsazenou ještě pojistku 10A, která by shořela první
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“