různé závady spouštěčů

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Uživatelský avatar
JuraMaděra
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2010 12:39
Bydliště: Bratrušov
Kontaktovat uživatele:

různé závady spouštěčů a startování

Příspěvek od JuraMaděra »

Zdarvím, 8)
Opět mám kuriozní problem, :twisted: při strovani se stane že starter se normalně točí, ale nedochazí k vyjetí pastorku a tím otočením setrvačniku.Předpokladam že to ma co dělat s elektromagnetem :idea: .Pozoroval jsem, že při staní do kopce starter pokažde nastartuje :!: .Při stani na rovině se jen protočí starter, někdy ovšem nastartuje tak z 20 pokusu na jeden :idea: .Nemá někdo podobnou zkušenost ?? Díky MaDe :?
Jiří Maděra Opel Frontera 1997 A, Druh : Kombi 5DV . Typ motoru X22 XE Varianta 2,2 16V
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od Janeš Petr »

máš v háji volnoběžku, nebo, pokud se v tom někdo vrtal, je blbě nasazená vidlička vysouvání pastorku
Uživatelský avatar
JuraMaděra
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2010 12:39
Bydliště: Bratrušov
Kontaktovat uživatele:

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od JuraMaděra »

Janeš Petr píše:máš v háji volnoběžku, nebo, pokud se v tom někdo vrtal, je blbě nasazená vidlička vysouvání pastorku
8) No zatim se v tom nikdo nevrtal =D Zachvíli asik budu první 8) ale pokud mam tu "volnoběžku" v háji, Jak to mohu opravit? :) A navic ani nevím co si mam pod pojmem "volnoběžkou" představit :roll:
Jiří Maděra Opel Frontera 1997 A, Druh : Kombi 5DV . Typ motoru X22 XE Varianta 2,2 16V
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od Janeš Petr »

volnoběžka je věc neopravitelná, objednává se jako celek. je to ten výsuvnej kus s pastorkem ( volnoběžka je v té válcové zapertlované části hned za pastorkem )
Uživatelský avatar
JuraMaděra
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2010 12:39
Bydliště: Bratrušov
Kontaktovat uživatele:

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od JuraMaděra »

Oki, moc diky. 8) Tak starter ven, a rozborka :grin: to bude mazec :grin:
Jiří Maděra Opel Frontera 1997 A, Druh : Kombi 5DV . Typ motoru X22 XE Varianta 2,2 16V
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od janoduch »

starter funguje ako ma chyba bola v poistkovej skrinke kde je rozvetvene + slab utiahnute kontakty tusim 8 maticka 2x
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
Uživatelský avatar
DerrickCuster
Začínající diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2010 16:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od DerrickCuster »

Je možné, že by nezapojená přístrojovka měla vliv na startování? Měl jsem jí venku kvůli zlobícímu tachometru (neřád blbne nadále), chtěl jsem popojet autem a hle, nestartovalo. Startér se točil, ale motor ani neškytnul. Po připojení přístrojovky všechno zase funguje. Zkoumal jsem schéma a nenašel jsem nic, co by do přístrojovky vedlo a mohlo mít nějakou spojitost se startováním. Tak se jenom pro zajímavost ptám.
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od Franta44 »

DerrickCuster píše:Je možné, že by nezapojená přístrojovka měla vliv na startování? .
Nevím jak u benzinu,ale mě to nastartovat šlo- mám naftu.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od janoduch »

ja mam B a mne to roby tiez.ak odpojim budiki nenastartujem auto hoc ten co mi robil palubnu tak tvrdil ze by malo ist a nestretol sa s tym este. tak asi je to na benzine normalka, ze ked das budiki prec nejazdis :mrgreen:
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
adamkuk8
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 08 kvě 2010 10:20
Bydliště: Lubochna.Auto Frontera A 2,5 TD

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od adamkuk8 »

zdravim ,moj problem je ze som zvaral na aute samozrejme ze som odpojil baterku ale ked som ju nahodil naspet a chcel nastrtovat tak prvikrat na prvej polohe klucika zasvietili vsetky kontrolky normalene. ked zhaslo zhavenie tak som otocil klucik do druhej polohy a nieco tuklo a tma. ziadna kontrolka uz nesvietila. ked som to skusil znova tak kontrolky sa len pomali rosvecovali a ked sa rosvietili zacalo nieco rychle tukat v pristrojovke ale zhavenie sa uz nerosvietilo a ked stocim kluc do druhej polohy tak nic len vsetko zhasne. moze to tukanie sposobovat nejake rele ktore je zaseknute ale bo co to moze byt?
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od Janeš Petr »

máš někde vysokej přechodovej odpor. vzhledem k tom, že jsi odpojoval baterku, hledal bych to nejprve ve svorkách kabelů na baterce a upevnění vlastních kabelů do svorek. pokud tam nic nenajdeš, zkontrolovat ukostření baterky a motoru a dotažení plusového kabelu na starteru.
adamkuk8
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 08 kvě 2010 10:20
Bydliště: Lubochna.Auto Frontera A 2,5 TD

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od adamkuk8 »

baterku som presiel celu nic zvlastne som si nevsimol vsetko vyzeralo tak ako predtym . skusim este to ukostrenie a starter.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od Janeš Petr »

zapni všechny světla, pak vezmi žárovkovou zkoušečku, připoj si jeden konec na mínus baterky ( pokud možno přímo na vývod, né na svorku ) a druhým koncem jdi po spojích směrem od baterky, až najdeš spoj, na kterém už ti zkoušečka svítit nebude. pokud dojdeš až na starter a bude všechno v pořádku, zkus obrácené zapojení. jeden konec zkoušečky podrž přímo na vývodu baterky a druhým postupuj směrem od baterky, tj. vývod - vývod, vývod - kabelová svorka, vývod - kabel, vývod - druhý konec kabelu, vývod - kabelové očko a tak tál. pokud vlastníš voltmetr, bude to ještě přesnější, uvidíš přesně, na kterém spoji bude ubytek napětí. také není nikde napsáno, že ti neodešla baterka. prostě někde se ti ztratilo napětí a to málo so tam zůstalo neudrží sepnutá relátka, proto cvakaji
adamkuk8
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 08 kvě 2010 10:20
Bydliště: Lubochna.Auto Frontera A 2,5 TD

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od adamkuk8 »

dakujem za radu ,zajtra sa nato pozriem lebo dnes sluzim
adamkuk8
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 08 kvě 2010 10:20
Bydliště: Lubochna.Auto Frontera A 2,5 TD

Re: různé závady spouštěčů

Příspěvek od adamkuk8 »

este ma tak napadlo i ked sa do elektriky nevyznam ale nebude problem zistovat napetie v kabli kedze je izolovany?
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“