Startér

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
lukes 2,5 tds
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 30 kvě 2011 15:49
Bydliště: SR hrabovka frontera 2,5 tds A krátka 97r.v

Re: Startér

Příspěvek od lukes 2,5 tds »

nazdarek ,tak predsa som štarter vybral :) a pritom som nemusel davať turbo a vyfukove potrubie dole :)ide to aj so spodu :) a celkom dobre :) treba dať koleso dole , gumenny krit, plechovy krit z
vnutra ho držia 2 šrobi , so spodu odpojiť karden ,držia ho 4 šrobi ,povoliť vyfukove potrubie čo je pod turbom ktore držia 2 štefty , ja som na to potreboval 50 cm majzel :grin: krit štarteru 2 šroby a odpojiť kontakty ,povoliť ho s priruby a je to :) vytiahol som ho pomedzi rám a diferak prednej nápravi. POZOR kardan treba dať s prednej časti dole !!! inak štarter sa nedá vybrať podotikam je to celodenná robota :( skoro som pri tom zmaturoval :grin:
Fillipes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2012 14:33

Re: Startér

Příspěvek od Fillipes »

Čau lidi, mám takovej malej problém, vyndal jsem na 2.4ce starér, komplet rozebral, vyčistil a složil. Jenže se nějak jaksi netočí, a když otočim klíčem začne mi palůbka silně blikat a ozívat se jakoby praskání ale spíš to bude jiskření ve startéru, nevíte co sem v tom rotoru moh při skládání posrat když je to všechno dělaný na antiblba?
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Startér

Příspěvek od Janeš Petr »

Fillipes píše:nevíte co sem v tom rotoru moh při skládání posrat ?
kolego, uplně všechno, pokud ti elektrikařina nic neříká
Fillipes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2012 14:33

Re: Startér

Příspěvek od Fillipes »

no eletrika mi toho řiká dost jelikož sem jí studoval, ale já a elektro motory se prostě nekamarádíme...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Startér

Příspěvek od Janeš Petr »

tak potom by pro tebe neměl být problém zjistit, co , kde a proč jiskří. tohle se opravdu na dálku od klavesnice odhalit nedá, co jsi kde poskládal blbě
Fillipes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2012 14:33

Re: Startér

Příspěvek od Fillipes »

No já ho v podstatě složil dobře, nejdřív sem šoupl rotor do toho "obalu" mezi magnety a pak nasadil klasicky tu část s uhlíkama, zakrytoval a složil. no a nic... musim tovyndat a pustit do něj šťávu na stole.....
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Startér

Příspěvek od Janeš Petr »

nedotýkaj se ti štefty statorového vinutí ?
Fillipes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2012 14:33

Re: Startér

Příspěvek od Fillipes »

No nemělo by se dotýka nic.....
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Startér

Příspěvek od vlado007 »

No a co keby si to dal ten starter normalne zrepasovat do firmy kde ti z oho spravia da sa povedat novy, a zo zarukov. A mas pokoj. Takto to budes rozoberat X krat a nakonec zistis ze je mozno nieco prepalene a stejne to bude treba vymenit. A za dalsie starter je dost podstatna vec ktora by mala fungovat spolahlivo.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Fillipes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2012 14:33

Re: Startér

Příspěvek od Fillipes »

no tak po vejplatě by to bylo řešení, ale já bych to potřeboval dát do kupy teď a je jen špatně složenej.....
lukes 2,5 tds
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 30 kvě 2011 15:49
Bydliště: SR hrabovka frontera 2,5 tds A krátka 97r.v

Re: Startér

Příspěvek od lukes 2,5 tds »

zdar chlapi dneskajšim dnom som nemohol naštartovať štarter po oprave, dal som klučik do 3 polohi kontrolki zhasli a nič . stahuje mi elektriku s displeja radia , ked dam do polohi štartovania ,tak mi zhasne displej radia ,ked kluč vratim speť tak sa znovu rozsvieti, kontrolki svietia ako maju . len auto ani necukne absolutne nič.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Startér

Příspěvek od vlado007 »

Starter po oprave znamena :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Startér

Příspěvek od Slaava »

Víc než kolegovi Filipsovi ti asi neporadíme.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Startér

Příspěvek od Janeš Petr »

asi tak nějak. ve starteru bych to asi vůbec nehledal, spíš to bude baterkou, svorkama, kostřením motoru a podobně
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Startér

Příspěvek od Standa27Cepec »

Můj zážitek se startérem dopadl celkem dobře. Problém byl, že neměl výkon a tím pádem starty stáli na prd. V zimě ani nemluvím.
Fud jsem si myslel, že je problém v baterce, ale byl špatnej (vypálenej) hl. kontak na cívce a celkově byl startér zasranej karbónem.
Cívka bosch stála 820,- Skrátil jsem i přívodní kábl kterej je origo dlouhej cca 160cm na asi 60cm , starty jsou těď super, chytá na "brnk".
Přístup jak penězům ale celkem to šlo, stačilo odělat expansku i s držákem a dátl jsem ho bokem ani jsem nemusel vypustil vodu.
P1110708.JPG
P1110695.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“