palivoměr a problémy kolem něj

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: rafika palivoměru-jak komu ukazuje??

Příspěvek od Slaava »

Varianta A) Nádrž se zimou smrskla a hladina vylezla nahoru.
Varianta B) Děláš machry, že máš na plnou nádrž.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: rafika palivoměru-jak komu ukazuje??

Příspěvek od sherpa »

varianta A: jelikoz nadrz je plastova {pokud vim} tak muze bejt ze tou kosou se zmrstil ochranny kovovej obal nadrze :-)....kov se prece hejbe vic.
ale co bude v minus 25 :-), to mi bude kroutit rafiku dokola?
varianta B: muj problem je ze nadrz ma jen 75 litru..... a problem je ze benzin se tankuje hodne pomalu :-).
jo....u nas je 1L N95 za necele 1 euro...tak se to fajne pocita... ~ 70 euro nadrz a jede se dal.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: rafika palivoměru-jak komu ukazuje??

Příspěvek od Janeš Petr »

nevím přesně, jestli po odpojení drátu od plováku za normálních podmínek vyletí rafika uplně nahoru nebo uplně dolu. je to tak 50% na 50% . takže jestli jde po odpojení nahoru, máš teď někde studenej spoj. jestli jde po odpojení dolu, někde to teď někde spojené na kostru :wink:
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: rafika palivoměru-jak komu ukazuje??

Příspěvek od Milda »

Typuju na odpojení kostry u plováku nebo v palubce tachometru. Protože pak neplní napěťový dělič svoji funkci a na cívku měřáku ti vletí plná palba palubního napětí. Vlastně se ti z voltmetru stane ampérmetr. :idea:
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: rafika palivoměru-jak komu ukazuje??

Příspěvek od Janeš Petr »

to nemusí bejt zrovna kostra. stačí, když mu nepovede některá ze svorkovnic. třeba ta na nádrži
kexx
Příspěvky: 5
Registrován: 11 pro 2008 20:23

palivoměr

Příspěvek od kexx »

Přátelé,kamarádi,zničeho nic mě začal palivoměr ukazovat plnou,i když jsem tam měl bajvoko tak 15 litrů dehtu.Odpojil jsem konektor u nádrže,v domění,že to bude zaseknutý plovák a pořád to šlo do plné.Že by kix v palubovce?Tak pokud se někomu z vás stalo něco podobného,dejte echo.Dík moc za jakékoliv info.Kexx
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: palivoměr

Příspěvek od pida3.2v6 »

jééé,bezedná nádrž,já chci taky :grin:
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: palivoměr

Příspěvek od Janeš Petr »

kexx píše:Přátelé,kamarádi,zničeho nic mě začal palivoměr ukazovat plnou,i když jsem tam měl bajvoko tak 15 litrů dehtu.Odpojil jsem konektor u nádrže,v domění,že to bude zaseknutý plovák a pořád to šlo do plné.Že by kix v palubovce?Tak pokud se někomu z vás stalo něco podobného,dejte echo.Dík moc za jakékoliv info.Kexx
teď nevím, jestli plnou vykazuje rafika při max. nebo minimálním odporu potenciometru. v každém případě spoj ty dva dráty na nádrži. pokud rafika nebude reagovat obráceným směrem ( jako stav prázdné nádrže ) máš problém někde ve vedení. bohužel ti neřeknu, jestli zkrat nebo přerušení
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od D@ve »

mel sem megana a tam sem mel problem se svicenim kontrolky rezervy ... kdyz sem otocil klickem tak svitila .. kdyz sem nastartoval, tak zhasla.... pri dojiti benzinu do sucha se stejne nerozsvitila ... a ten samy problem mam na svoji frontere

na meganu sem mel vytazene cerpadlo ven.... byla tam navic schovana takova dirava kapsle s takovym jakoby odporem uvnitr ktery sem mel praskly na dve pulky ... pri preklenovani svitila rezerva trvale .... v servise mi zvlast tuto kapsli neprodali .. pouze s cerpadlem za nejaky ten tisic ci kolik, takze sem se na to vybodl....
nebude neco takoveho i u frontery????

neboli v cem bude pravdepodobne pricina zavady ???

btw ... a kontrolka mi zhasina ne ihned, ale po chvilce .. cca do 2 sekund ... takze nejake prejeti nejakeho bodu rucickou tady nehrozi
jedna se o benzin 2,2 :wink:
A 2,2 long
kexx
Příspěvky: 5
Registrován: 11 pro 2008 20:23

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od kexx »

Ahoj.Tak jsem se včera konečně dostal pod auto a spojil ty konektory.A nic.Furt plná.Takže bude kix asi ve vedení a nebo na tišťáku v palubovce.Z té elektriky mě u toho auta asi hrábne.Tak zatím.Kexx
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Vokoun »

Nazdar, na jaké fronteře jezdíš :?:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
kexx
Příspěvky: 5
Registrován: 11 pro 2008 20:23

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od kexx »

Ahoj.Sedlám dlouhou B rv.1999.Agregát 2.2 DTI.Najeto přes 140 tis. A díky tomuto fóru s ní určite ještě pár tisícovek urazím.Kexx
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Vokoun »

Než se v tom začneš rýpat, nech si proměřit alternátor, že ti dává do sitě, co má :!:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Tankan
Začínající diskutér
Příspěvky: 443
Registrován: 20 dub 2008 20:23
Bydliště: Lysovice, Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Tankan »

Nazdar pánové
Měl bych prosbu. Nevíte někdo o plováku do nádrže na Nisan Pick-up(720, nebo D21). :roll: Musel jsem vyměnit nádrž na mojem Campu a nesehnal jsem origo tak jsem implantoval nádrž z nisanu. Všechno je v pohodě, ale nemám palivoměr, a zatím jsem ho nikde nesehnal, tak jezdím na odhad dle km, a s kanystrem :wink:
Mazda B 2,5D ,udělá spoustu práce, a terénu se nebojíme. Neustálou údržbou k dalším kilometrům. Motorová pila a další udělátka. (fšecko enem na prácu)"Pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta!"
kexx
Příspěvky: 5
Registrován: 11 pro 2008 20:23

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od kexx »

Tak to bylo v palobovce.Kexx
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“