palivoměr a problémy kolem něj

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
MaTTin22
Příspěvky: 6
Registrován: 02 dub 2012 20:24
Bydliště: Horni Roven

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od MaTTin22 »

Čau, potřeboval bych poradit jak jsou zapojeny dráty u Campa 2,5 d 1993 opravoval sem nádrž a dráty se utrhly dřív než sem je okouk. Joum tam tři Černej, zelenožlutej a žlutočervenej. Vlevo uprostřed a vpravo, kterej kam?
MaTTin22
Příspěvky: 6
Registrován: 02 dub 2012 20:24
Bydliště: Horni Roven

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od MaTTin22 »

Děkuju za rady :D ale už sem si to zjistil.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Janeš Petr »

tak to jsi moc hodnej, že jsi se podělil o poznatky s ostatními, kdyby to příště třeba někdo zas potřeboval zapojit. fakt je to super a o tom tohle celé forum je - jen víc takovejch šikovnejch a sdílnejch členů.....
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od D@ve »

jj presne tak ... a tech odpovedi kolik si dostal na tu otazku :lol: :lol: :lol:
A 2,2 long
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Janeš Petr »

tak obecně tu campisty spočítáš na prstech jedné ruky, takže je dost možné, že ještě nikdo z nich nádrž neměl potřebu sundavat. takže to bych pochopil, že se tu odpovědi nedočkal. to co tu ale napsal je jen zasírání tématu, nic víc
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od kout.jk »

se tě to nějak dotklo- bylo to :Černej na černej, zelenožlutej na zelenožlutej a žlutočervenej na žlutočervenej :wink:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Janeš Petr »

ale nedotklo, jen mne serou lidi, co tu ždímou informace ale sami sem pro ostatní nepřihodí vůbec nic
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj kluci,
mam demontovanou palubku z duvodu utrzeneho nahonu tachometru, ale mam jeste problem s palivomerem, ktery porad sviti. Mel jsem sundanou nadrz a nasel jsem rozpadnuty konektor kabelaze (jeho kryt) od privodu. Nesehnal jsem nahradu a tak jsem ty kolky prilepil tmelem. Nevim vsak jestli jsem je nahodou neotocil - nedal obracene. I pred touto operaci mi palivomer na budiku porad svitil. A sviti porad. Da se na demontovane palubce nejak zkontrolovat funkcnost palivomeru? Nemuzete nekdo poradit jak zkontrolovat - promerit - kabelaz pripadne funkcnost palivomeru? Pri vizualni kontrole plovaku a palivomeru na nem jsem nezaregistroval poskozeni dratku - tak nevim,co to muze byt. Mam Fronteru A, 2,4i, rok vyr. 1992. Potreboval bych radu rychle - blizi se zima a ja nemam garaz.
Diky, preju pekny den.
Jura L.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Janeš Petr »

kontrolka je spínaná polohou rafiky v budíku, takže s plovákem a nádrží to nemá nic společného
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj Petre,
pises, ze kontrolka palivomeru je spinana polohou rafiky v budiku. Mam tomu rozumet, ze chyba je v budiku? Nebo v napajeni budiku? Nevis jak to funguje? Kde hledat chybu? Blbe otazky, ze?
Dekuju a preju prijemny den. Jura L.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Goauld_cz »

Zajimalo by mě jak to teda je, protože sem dnes sundal nádrž, opravil sem jezdce na odporové dráze plováku, aby měli zase kontakt, ale po připojení čerpadla na vyzkoušení venku to nereagovalo, kontrolka rezervy pořád bliká a rafička se ani nehne. Kabely k nádrži sou dobry, nebo asi dobry, protože moc nevim kam to vlastně vede, ale celkově všechna kabeláž tam vypadá krásně a netknutě. Zkoušel sem vyblikávat chybovy kody, ale o palivoměru to nehodilo vůbec nic.

edit: tak nějak sem asi zjistil, že ten jezdec je moc ubroušenej a nespojí dostatečny množství té odporové dráhy, takže nejspiš proto to nic neukáže. Novej ten snímací prvek se dá z ebay koupit i s poštovnym asi za 880kč, tak teď zvažuju jestli to koupit nebo ne.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Janeš Petr »

Juraj Lepies píše:Ahoj Petre,
pises, ze kontrolka palivomeru je spinana polohou rafiky v budiku. Mam tomu rozumet, ze chyba je v budiku? Nebo v napajeni budiku? Nevis jak to funguje? Kde hledat chybu? Blbe otazky, ze?
Dekuju a preju prijemny den. Jura L.
nějak jsem tvuj dotaz přehlédl. kontrolka je opravdu spínaná až v budíku, takže s palivoměrem v nádrži nemá nic společného
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od Goauld_cz »

Tak se mi nakonec podařilo upravit kontakty snímače, tak, že to zase hezky ukazuje palivo. Teď je jenom otázka jak dlouho to vydrží, než budu muset koupit novej.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
L.S 2,2 Sloupnice
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 25 led 2014 17:59
Bydliště: Sloupnice okres Svitavy

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od L.S 2,2 Sloupnice »

cau mam problém rafila mi ukazuje porat plnou nejdriv to zlobilo ze ukazovala najednou prestala a když sem třeba zastavil dotankoval zasej ukazovala tetka ale ukazuje uz jen porad plnou kde hledat? nevim z toho hlavu ani patu co to ma ukazovat kyz by byli prosekly třeba ty draty jestli plnou nebo prave prázdnou pac pokat prazdno tak muzu jit asy zrovna po plavaku
Frontera B 2.2 DTI 85kw 5dv. Rv.2000
L.S 2,2 Sloupnice
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 25 led 2014 17:59
Bydliště: Sloupnice okres Svitavy

Re: palivoměr a problémy kolem něj

Příspěvek od L.S 2,2 Sloupnice »

dnes jsem povolil nadrz a dostal se ke konektoru zkusil jsem rozpojit a porat ukazuje plnou když jsem zkousel propojit dratkem tak porad plna chápu spravne ze jeden by mnel bejt + a druhej kostra ale je to kostra jako kostra nebo propojije okruh třeba od + do palubky? jinac když vindam budiky da se nak proměřit palubka jestli de jak ma? mnel jsem sni problémy skrze otackomer tachometr a vse ostatní ale pak to fungovalo vse v poradku az tetka jen ten ukazatel paliva
Frontera B 2.2 DTI 85kw 5dv. Rv.2000
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“