problémy s kontrolkami na B Fronteře

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Petr Dufek

problémy s kontrolkami na B Fronteře

Příspěvek od Petr Dufek »

Ahoj, jsem asi půl roku majitelem Frontery 2.2 DTI a v jinak bezproblémovém fungování auta mám trochu problém. V poslední době mi při nastartování nenaskočí počítadlo kilometrů a neproblikne kontrolka palivoměru. Otáčkoměr naskočí v okamžiku rozsvícení světel a zároveň naskočí i počítadlo. Včera při jízdě v docela pořádném dešti mi začala svítit oranžová kontrolka motoru a zapnulo mi to nouzový režim. Po zastavení a cca 30 minutové přestávce se všechno srovnalo. Máte někdo s tímto problémem nějakou zkušenost. Dík za odpověď a pro jistotu posílám mail dufek.podlahy@seznam.cz
Rosta

Re: problémy s kontrolkami na B Fronteře

Příspěvek od Rosta »

Petr Dufek píše:Ahoj, jsem asi půl roku majitelem Frontery 2.2 DTI a v jinak bezproblémovém fungování auta mám trochu problém. V poslední době mi při nastartování nenaskočí počítadlo kilometrů a neproblikne kontrolka palivoměru. Otáčkoměr naskočí v okamžiku rozsvícení světel a zároveň naskočí i počítadlo. Včera při jízdě v docela pořádném dešti mi začala svítit oranžová kontrolka motoru a zapnulo mi to nouzový režim. Po zastavení a cca 30 minutové přestávce se všechno srovnalo. Máte někdo s tímto problémem nějakou zkušenost. Dík za odpověď a pro jistotu posílám mail dufek.podlahy@seznam.cz

...mno, to je bordylek v elektrice. Hledat bych to nechtel, protoze prochazet elektriku auta je zatrest. Jedine co me napada je: kouknout pod auto a do motoroveho prostoru a hledat nejakou uvolnenou kostru....proste kouknout na to. Nahoda je blbec a oprava pak rychla, ale jinak se asi budes docela trapit .... hodne stesti
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kondor »

Souhlas s Rosťou, toto bude problém v elektrice. Pokud je teď v tuto chvíli všechno v pořádku, tak jezdi dál, dokud se to neprojeví "pořádně" a hlavně na trvalo. Nejhůř se totiž hledá to, co se na chvíli objeví a pak zase ztratí. To většinou nejde najít jinak, než pořádným osciloskopem a dlouhým vrtáním v autě klidně i v řádu několika dnů.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kondor »

A ještě mě napadlo při pročítání tvého příspěvku - klidně sem popisuj další věci co to dělá, třeba i každý den, možná si někdo při spatření nějaké té věci vzpomene, že mu to dělalo taky a že to odstranil tak a tak.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
Petr Dufek

kontrolky

Příspěvek od Petr Dufek »

Ahoj, díky za snahu, ale moc jste mě nepotěšili. Trochu jsem pátral a možná, že problém jsem si udělal trochu sám. Montoval jsem totiž náklonoměr a protože jsem chtěl, aby jeho osvětlení šlo od osvětlení palubní desky, trochu jsem jí rozebral. Při manipulaci jsem asi pohnul s nějakým konektorem a zlobí trochu kostra. Zatím jsem konkrétní místo ještě nenašel, ale uvidíme. Spíš mě štve to rozsvícení kontrolky motoru. Fakt je to, že v manuálu píšou, že pokud kontrolka zase zhasne nemáme tomu věnovat příliš velkou pozornost. Tak uvidíme. Dík za připomínky a mějte se. Čau Petr
Franta44

Příspěvek od Franta44 »

Ahoj, mám taky 2,2 DTI a ten samý problém jako Petr. Po nastartování nenaskočí otáčkoměr,počítadlo km, tachometr ani ukazatel stavu paliva. Až rozsvítím světla /někdy musím vypínač několikrát zapnout a vypnout/, pak to naskočí kromě počítadla km a tachometru. To naskočí někdy po 5km nebo i po více km. Určitě to bude elktrika v palubovce, kostra nebo nějaký konektor. Pokud na to příjdeš tak dej vědět,pokud na to příjdu já, tak taky napíšu. Čau Franta
Petr Dufek

Příspěvek od Petr Dufek »

Ahoj, dneska jsem mluvil s jedním autoelektrikou a říkal, že tento problém již řešil a jednalo se o vadný tištěný spoj v palubovce. Ale podle toho co jsem mu říkal já to stoprocentně netvrdil. Spíš se přikláněl ke kostře. Zjistil jsem, že pokud otáčkoměr nenaskočí stačí dát ránu levou rukou do oblasti nad vypínačem světel zezhora na přístrojovku. Zatím to fungovalo stoprocentně. Zatím čau Petr.
Petr Dufek

Příspěvek od Petr Dufek »

Ahoj všichni,
tk problém s kontrolkami je vyřešen. Je potřeba vyměnit tištěný spoj v budíkách. Já to vyřešil výměnou celého přístroje. Jediná věc bude trochu jinak a to celkový počet ujetých km. To si pamatuje tachometr a ne počítač. Cena budíků na vrakovišti je cca 2500,- . Záruka je 12měsíců.
Tak zatím čau.
Uživatelský avatar
Jan Fried
Začínající diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: 11 led 2006 14:35
Bydliště: Č. Budějovice 11 CZ

Příspěvek od Jan Fried »

Samozřejmě ti to přeji, ale je to dost podivné, že to bylo v tištěném spoji. Sám jsem také sázel na uvolněnou kostru, anebo studený spoj někde u pojistkové schránky. Píšeš, že pomohla zaručeně rána do přístrojovky. Ta by asi těžko opravila vadný tišťák, co? No hlavně že to nyní chodí. Zdar.
Čaudy-krátké béčko 99/2.2 dTi 85 kW/X22DTH/automat
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jednoznačně výměna přístrojovky problém vyřešila. Rána do palubky mohla pomoci studeňáku v tišťáku. Každopádně je to od výměny přístrojovky o.k.. Jsem přesvědčen, že tenhle problém se vyřeší přesně takhle. Čau Petr
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Tišťák

Příspěvek od Nimrod »

Je to velice pravděpodobné. Jednou jsem opravoval v Mazdě topení. Dlouho jsem nemohl přijít na to co stím je. Až teprve jsem rozdělal a roznýtoval ovladač topení jsem zjistil že je tišťák prasklý. Na první pohled vše vypadalo naprosto v púořádku, ale nakonec nebylo.
Uživatelský avatar
Jan Fried
Začínající diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: 11 led 2006 14:35
Bydliště: Č. Budějovice 11 CZ

Tišťák

Příspěvek od Jan Fried »

Je to dost záludná porucha (závada) a je velice dobré, že jsi ji hodil do placu. To jsou totiž hodně blbé (málo průhledné) závady. Určitě se to bude dříve, nebo později někomu hodit a pak nezbývá, než smeknout. Díky za všechny!!!
Čaudy-krátké béčko 99/2.2 dTi 85 kW/X22DTH/automat
pavelson
Příspěvky: 18
Registrován: 26 črc 2005 16:59

Příspěvek od pavelson »

Tak hoši,ani to dlouho netrvalo,a už někdo smeká.Asi 14 dní mi budíky naskakují do provozu po malé či větší promlce a říkám si,že takovou píčovinu bude zase problém řešit a tak dělám jako by nic.
To pojedu do servisu vesele,když vím,že se jedná o tištěný spoj v palubce.
Pro úplnost,mám 3,2 benzín,takže se to může stát komukoliv.
Velké díky.Pavel Černý
Knedel7

Zlta kontrolka motora z bleskom uprostred!!!!!

Příspěvek od Knedel7 »


mal som ten isty problem, ze pri urcitej rychlosti, myslim, ze to bolo niekde okolo 110km/h sa mi rozsvietila kontrolka motora s bleskom. Precital som si v man., ze pokial zhasne tak neni problem, lenze ona stale castejsie a castejsie svietila. Nakoniec som sa rozhodol ist do Oplu v Ziline na pocitac, kde zistili, ze mam zly prietokomer vzduchu, alebo teda nefunguje uz tak ako ma. To iste sa stalo aj kamaratovi s tou istou Fronterou. Mam Fronteru 2000rv, long, 2,2DTi LIMITED.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj, díky za tip, nechám to také prověřit. Zdraví Petr
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“