Diagnostika Opel

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Zdravim.Mel bych na Vas dotaz.Dostal se ke me kabel OPCOM China clone se softem 08-2010.Nainstaloval jsem ovladace, ale nemuzu vycist chybove kody motoru.Dostanu se maximalne na TID, Imobiliser II, Central a nejake dalsi drobnosti.Jinak nic.Zkousel jsem to nacist i jako ruzna auta,ale bohuzel jsem mi to nepodarilo.Nemel by nekdo radu jak nad tim zvitezit?Mam Fronteru B 2.2 benzin Y22SE.Dekuji za rady.Petr
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od DJ.Tom »

Zkus přepnout kannály připojení (piny, motor by měl být 4, nebo 5 možná to by mohlo pomoct) jinak se zkoušením jiných aut je to ideální, většinou vše načítám jako Astru, jinak ti kabel funguje, to by jink nenačetl nic.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
DerrickCuster
Začínající diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2010 16:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od DerrickCuster »

Mám úplně tu samou diagnostiku a můj dosavadní poznatek je takový, že tím ECU motorů X22SE ani Y22SE načíst prostě nejde. Zkoušel jsem to načíst jako všechny možné řídící jednotky, které jsou tam pro jiná auta, různé piny a nic. Btw Tome, piny 4 ani 5 tam vybrat nejdou. Jsou tam akorát piny 3,7,8 a 12. Imobiliser to načte, asi by mělo jít i spárovat klíč s dálkovým ovládáním, ale to nemám vyzkoušené, jelikož ke svému autu nemám Car Pass a ještě jsem se nedokopal k tomu pro něj k panu Oplovi dojít.
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od DJ.Tom »

tak pak máte asi smůlu, pak tedy jen základní diasgnostiku OBD 2 nejakou ELM stojej kolem 500 ta by měla vyjet aspon chyby podle základního protokolu.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od Goauld_cz »

Problém je asi v tom, že sou to motory Isuzu a ne Opel. Já na moje Rodeo používám ruční diagnostickej přístroj a ten funguje dobře. Ale načtu tím jenom motor, do jiných systémů se nedostanu, protože je to jenom na motory.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od DJ.Tom »

A to máš jaký přístroj ? A zkoušel si na to i nějaký univerzál ? většinou právě na motory jsou veškerý ty univerzální samo s epak vyžtou jen chyby a základní info nejde nic nastavit a samo nejde žádné příslušenství. stejně je to na hlavu co. Oni mají tolik vlastních motorů i jiných 2,2 a musí tam nacpat tu americkou jednotku, jakoby ten motor, nebyl pořád principově stejný a nešla ktomu dát jakákoliv jiná jednotka, tedy ta od evropskýho bosche jak to dělaj všichni.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od Goauld_cz »

De jenom o peníze a o to, že sou v koncernu GM, což Isuzu taky bylo, ale už není. Pak je jednodušší osadit auto tím co je v koncernu už vymyšleny, protože vývoj vlastního by byl nákladnější. Stejny je to v koncernech VW a Fiat, proto se do koncernu vstupuje, aby se ušetřilo na všem možnym a přitom výroba "zkvalitněla".
Diagnostiku mám tuhle http://www.vgateobd.co.uk/vgatescanvs550.htm ukáže jak chyby, tak měřeny hodnoty a umí to měřit a ukazovat hodnoty z lambdy. Víc to u toho konkrétního auta ukázat neumí. Ještě sem to zkoušel načíst diagnostickým počítačem Multi-Diag od Atalu a ten načetl taky jenom motor.
Jinak nevím co by se dalo v řj. myho Rodea nastavit, případně v jiných jednotkách, napadá mě maximálně korekce ukazatele paliva, ujeté vzdálenosti a podobných věcí, jak to umí například VAG.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od Gryzly_cz »

Až koupím Fronteru B 2,2 benzín, bude mi stačit bráchův kabel, kterej má na VW groupe a k tomu program OP-COM, a nebo ten kabel není záměnný?
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od Goauld_cz »

VAG kabelem načteš jenom auta koncernu VW, na nic jinyho to nefunguje :wink:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, nemáte někdo z Prahy nebo okolí Fronteru s 3,2 motorem ? Nakoupil jsme si zase nějaké diagnostiky a jen by mě zajímalo které mi na tomhle autu půjdou a které ne, jestli vůbec nějaká. Zároveň můžeme dát třeba pokec či tak.
Děkuju
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Jokerrr83
Začínající diskutér
Příspěvky: 207
Registrován: 31 říj 2013 19:24
Skype: jokerrr.
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od Jokerrr83 »

nekdo z okoli Loun, kdo by mi pujcil kabel na diagnostiku pro Fronteru A 2.0i rv.96 ? .... potreboval bych vyradit imobilizer.
Frontera A 2.0i Sport 4x4 (1996)-manualni AVM pevnostni,do terenu 31´na 11,5´ R15 Muzilla LT s diskem ET-35, predni tlumice Ironman, UP + 5 cm na podlozkach, vyhozena stabilka, koncovka Remus, naviják BESW12000, predni pevnostni naraznik
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od rescuer »

Pánové, už někdo vymyslel nějaký soft, co dokáže u B rv.2003 3.2i čísti jiné věci než motor? (ABS,4x4, imo atd?) pokud ano který? mám ELM 327 nějaký čína aukro :-D s elm scan a podobnýma vyčtu, vymažu motor (chyby) vyčtu aktuální data, ale ty programy neumí 4x4, ABS atd... jde to něčím?
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od Goauld_cz »

Myslím, že ničím jiným než TECH2 se to přečist nedá. Originál stojí nějakých 60 tisíc a čínská náhrada kolem 300kč. Těžko ale říct, jestli k tomu čiňanovi bude patřičnej soft, kterej to umí přečíst. Případně jestli se dá stáhnout jinej soft. http://www.ebay.com/itm/OBD2-EOBD-Tech2 ... ls&vxp=mtr
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od Gryzly_cz »

Já zrovna tady ten kabel včera zkoušel. Koupil jsem ho na DX: http://www.dx.com/p/opel-tech2-usb-cabl ... lue-114087
A nějak se mi to nechce spojit s autem. Zkoušel jsem to na dvou notebookach, jeden na Win 7 a druhej starej na Win XP a zkoušel jsem různy softwary a nic. Program spustím, ale když se to má spojit s jednotkou, tak napíše že není odpověd.
Když jsem to otevřel tak jsem zjistil, že piny 3,7,8,12 jsou spojeny na jeden vývod.
Nesetkal se někdo s tím?
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
STATUS68
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 05 črc 2007 08:13
Bydliště: Prešov SR

Re: Diagnostika Opel

Příspěvek od STATUS68 »

Gryzly_cz píše:Já zrovna tady ten kabel včera zkoušel. Koupil jsem ho na DX: http://www.dx.com/p/opel-tech2-usb-cabl ... lue-114087
A nějak se mi to nechce spojit s autem. Zkoušel jsem to na dvou notebookach, jeden na Win 7 a druhej starej na Win XP a zkoušel jsem různy softwary a nic. Program spustím, ale když se to má spojit s jednotkou, tak napíše že není odpověd.
Když jsem to otevřel tak jsem zjistil, že piny 3,7,8,12 jsou spojeny na jeden vývod.
Nesetkal se někdo s tím?
Ja som kúpil toto:
http://www.banggood.com/16-Pin-Auto-OBD ... 14242.html
Až to dojde, dám vedieť, či a ako funguje
Frontera-B Limited 2,2DTI X22DTH automat
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“