Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Nahoď foto jak ti to svítí. :-)

Zapojení nechám odborníkovi, do toho se motat nebudu. Jen natáhnu kabeláž jak si řekně a zapojení nechám na něm. :wink:
Až dojdou světla, tak musím začít vymýšlet nějaký uchycení bo na příčník na hagusy se mi to moc nelíbí. A chtěl bych, to moc nečumělo nad úroveň střechy.
No nejdřív musím vyzkoušet někoil možností usazení a jak to ve tmě vůbec svítí. :-)
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od kuriatko »

Ako svietia :?: Je to pecka tu máš z palubnej kamery svietia stretávačky a zapínam ledky.
https://www.youtube.com/watch?v=GLzXvdGF0PM
https://www.youtube.com/watch?v=w5GJvKvLDok
Toto bolo v jeden den,pár krát už mi to zachránilo plechy.Naposledy som mal plné auto a vracali sme sa z hory v noci prechod cez lúku a vjazd do hory kamarát išiel predomnou a vrtel sa na tej luke jak kolotočiar čo nemohol nájsť vjazd :mrgreen: zapol som rampy a hned som nasiel cestu.Proste nelutujem a nemám ich len na okrasu :!: Vzadu mám štvorku a nechávam ju zapnutú aj štyri hodiny keď kempujeme a baterka ani nevie že snou niečo robíš :idea:
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od Goauld_cz »

Safari, tos řekl pěkně :lol:
Svítí to teda neskutečně.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od kuriatko »

Ešte by som dodal tie vrchné mám natočené trochu do strán a su širokorozptylové takže osvecuju cca 2m.do bokov.V ráme mám dialkové.Mám ich napojené na dialkové ale cez vypínač kôli policajtom.Ked je vypnutí idu klasické dialkové :wink:
Takéto vydeá robým dosť často stačí keď si s nimi len prebliknem a už im vdialke alebo mimo cesty svietia očičká :grin:
Uživatelský avatar
Martin1303
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 25 lis 2014 18:04
Skype: martinriedel2
Bydliště: Studénka

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od Martin1303 »

Ja jsem jednou viděl že někdo měl mezi hagusama trubku a na ni těsně nad střechou hranate světla, cele to nebylo vyšši jak ty hagusy, pokud si budu davat rampu tak jedině takhle.
Fotku ale nemam.
Opel Frontera 3,2 V6, r.v.1999
Jawa 350/634-7-2 Konopnice, 20,207,225,90
Dněpr M72N
Honda NX650 Dominator r.v. 88, na litačku
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Ti kdo mají dělanou rampu (držák) - nemáte nějaké foto detailu, jak jste ji přidělaly ke stávajícím hagusům? Hledám inspiraci, bo UPS hlásí led rampu na cestě. :-)

díky
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Kucí ještě bych měl dotaz, pro odborníka to asi bude znít hloupě, tak berte s rezervou.
Proč se přídavný světla zapojují přes spínací relé? Nejde to normálně natáhnout od baterky a nebo někde ze svorkovnice z volnýho kontaktu?

A nemá někdo prosím schema jak to na Fronteře zapojoval, odkud vedl šťávu a dráty a jaký relé si mám koupit?

díky :wink:
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od Goauld_cz »

Přes relé to musí jít, když příkon světel převyšuje maximální proudovy zatížení spínače. Takže relé musíš koupit takovy, ktery zvládne přenyst požadovanou hodnotu proudu, nebo vyšší.
Zapojení bych realizoval přímo od baterie s patřičnou pojistkou. Vzhledem k tomu, že elektrika je u Frontery japonskyho stylu, tak je dimenzování vodičů v pojistkové skřínce tak na hraně pro vlastní spotřebiče a na rezervu dalšího zatížení toho moc nezbývá. Tudíž bych do pojistkovky nic dalšího nepáchal, aby nedocházelo k přetěžování přívodu do ní.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od rescuer »

Máš někde teplé místo? garáž nebo tak? si kousek odemne (relativně) mohly by jsme se někdy domluvit, pomohl bych ti to vyrobit. Přes měřín jezdívám.
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Díky za nabídku, kdyby to nešlo jinak, tak bych se určitě ozval. Ale kamarád co dělá u Opel-u má asi sto metrů ode mě vybavenou autodílnu a jeho brácha dělá autoelektrikáře, tak že s čím si nevím rady otravuji je. :-)
Ale mívají toho většinou dost, bo dělají jen večer po práci, tak uvidíme. :-)
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
wanas222
Příspěvky: 6
Registrován: 16 dub 2015 20:16
Skype: kondor a nimrod

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od wanas222 »

IMG_20150417_105413.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Budu muset nahodit taky svůj výtvor rampy, ale ještě to nemám komplet. :-)
Jinak čtyři wesemy o průměru patnáct centimetrů svítí dost dobře, zvlášť když jsem do nich dal NightBreakery. Jsem zkoušel klasiku v jednom a NB v druhým a ten svit je fakt o raketu lepší. :-)
Jinak jakou mám dát do pojistkový vložky pojistku, resp. jak silnou? Jsem tam fouknul pětiampérovou a čtyři světla udrží v pohodě. Stačí to a nebo raději přidat?
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
maniacse
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 18 pro 2014 12:36
Bydliště: Jacovce (SK)

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od maniacse »

Jozin, ved si to tu uz niekde pisal, ake prudy ti tam budu tiect, tak preco tam chces dat 5A poistku? Inak cudujem sa, ze to drzalo dlhsie ako par sekund. Ked neratam zo ziadnymi stratami ani nicim okolo, len surova implementacia ohmovho zakona a vypocet vykonu, tak by si mal mat odber pre 4x H1 nasledovny:
P=U*I
I=P/U
I=(4*55)/12
I=18.33 A

V podstate by to pri nastartovanom aute malo byt pod 16A, ale asi by som to istil poistkou vacsiou ako 20A (v pripade ze ti prskne ziarovka, aby neodisla aj poistka a zostanes potme).

Samozrejme, som uz zo skoly dlhsie prec, a z elektro sa zaoberam uz len ako dplnkovym hobby, takze ak som niekde vo vypocte urobil chybu, alebo som zabudol nieco zohladnit, dajte mi vediet, rad sa priucim/ozivim vedomosti..

BTW, ako ja vam zavidim tie hagusy na B-ckach. Ta krytka a diera pod nou, no nadhera. Moja rampa lezi stale v garazi a caka, ako vymyslim vyvod kabelaze..
A 2.5TDS Sport + Golf 2 + docasne odhlaseny Golf 1
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od rescuer »

mrkni na webu do naše práce nebo jak to tam je, je tam moje A frontera, co Kondor s Nimrodem dělali světelnou rampu na Ačku. Žádný díry do střechy, nic se nedělalo. Vše takžený sloupkama. A rampa byla přidělaná na příčníku kterej se dával jakoby mezi dveře a kastli, přitaženej, už si to moc nepamatuju ale je to tu: http://www.offroad-frontera.com/html/pr ... index.html a taky : viewtopic.php?f=25&t=697&p=6115&hilit=Rescuerova#p6115
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
maniacse
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 18 pro 2014 12:36
Bydliště: Jacovce (SK)

Re: Světelná rampa nejen na Béčko

Příspěvek od maniacse »

To je sice viac nez pekne, ale kable k nim museli niekade vytiahnut. Ten priecnik mi je tiez na dve veci, jednak ho neviem zohnat, a tiez mi sedia soferove dvere, takze by som to tam asi nenarval. Ja mam priecnik kombinacia kupeny-homemade, a ten chcem dat priamo na hagusy. Lenze teraz mam hagusy dole (odkedy som mal jazdu bez strechy), a rozmyslam nad nejakou upravou, resp nahradou hagusov. Zatial len vymyslam hovadiny, a rampa 4x Wesem (2x hmlovka + 2x dialkove) nakablovana na 3pin Narva komektor caka na svoj udel v garazi..
A 2.5TDS Sport + Golf 2 + docasne odhlaseny Golf 1
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“