starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od Janeš Petr »

je to tim, že přechodové odpory stoupají s teplotou
Šmuk
Příspěvky: 16
Registrován: 19 zář 2006 14:23
Bydliště: Brno, Frontera A 2,3TD r.1992

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od Šmuk »

Měl jsem přesně tyhle problémy taky, postupně se to zhoršovalo, hlavně v létě. Po otočení klíčku při startování se nepochopitelně NIC nedělo, startovalo to až na druhý, někdy na pátý pokus a někdy jsem odjel až po chvíli, až se fronterka uráčila nastartovat. Zkoušel jsem různý fígle,zdálo se mi že by to mohlo být různým přitlačením klíčku, nechal jsem vyměnit elektrickou část spínací skříňky za hříšný peníze, ale nic nepomáhalo. Před asi 2 roky jsem si pozval k autu elektrikáře a ze zoufalství zavolal Petru Janešovi. Na jeho rady jsme namontovali to přídavný relátko podle schematu, co sem do tématu Petr umístil, a ejhle -ono to FUNGUJE ! Problém. zmizel. Od té chvíle startuju bez problémů. Ještě jednou moc díky Petrovi .
Šmuk
Šmuk
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od Janeš Petr »

:oops: ...teď mi ukápla slza. většinou mne jen všichni jebou, že jsem jim někde něco smazal a teď tohle
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od palto111 »

tak,tak,Petře čo by sme tu bez teba robili.si proste jednotka na trhu :grin:
ja mám ten istý problem,ale nejak sa nad tým nevzrušujem.keď to nechce chytiť,mám pripravený šroubovák a idem na priamo.
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od farmář »

voni tě jebou a ty pak mažeš ještě víc. Už to vypadá, jako bych sem ani nechodil, co napíšu mi smažeš :evil: :lol: :lol: :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od vlado007 »

Tak definivne vyrieseny problem, keby to zaulimalo nejakého majitela 2,3. Bolo treba natiahnut novy kabel z baterky cez poistku na poistkovu skrinku vo vnutri auta. Problem je v tom ze povodny kabel ide cez 3 (primitivne vyriesene) konektory, na ktorych sa stracaju ampere, a takisto sa hnedy privodny kabel deli na viacero dalsich. Na tento dost tenky kabel je napojene snáď všetko, od brzd svetel az po vyhrievanie okna, a konci v poistkovej skrini. Na prvej fotke je videt povodny kabel a na druhej je uz dorobeny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od Janeš Petr »

u frontery není nikdy nic definitivní :grin:
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od vlado007 »

To je pravda, ale este som zabudol napisat ze sa tym vyriesili dalsi 2 veci. A to ovela lepsie toci starter, (asi viac prilaci ta kotva kontakt v statery a tym je lepsi prechod prudu) a za druhe zvysilo sa napetie vo vnutri auta. Ta palicka na budiku je o 5mm vyssie a na meraku som nameral pri zatazi mimalny pokles voltov. Kdez to predtym pri kazdom zapnuti niakeho spotrebicu klesla ta rucicka nizsie a nizsie.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od palto111 »

toto tvoje riešenie asi vyskúšam,lebo ma už nebavý strkať šroubovak pod kapotu.už sa mi to sere viac a viac.
takže stačí kábel od baterky vložiť tam ako je to na fotke?
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od vlado007 »

Ano tak ako som to tam odfotil. Treba to dat ale cez poistku. Ja som tam dal 40 A.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od palto111 »

DSCF9921.jpg
tak som sa na to pozrel.
ja som už ten kábel mal.aj cez poistku 30A .už to musel niekto robiť.ale vplyv na štartovanie to nemalo.aspoň u mňa.všimol som si že keď klesne napätie /napr. zapnute rádio,ventilátor,nútený obeh vody pri žhavení/ nenaštartovalo.až na cca 10 krát. pátral som ďalej.mne to poriadne nedobíjalo bol v prdeli klínový remeň,takže baterka nebola oživovaná ako potrebovala,ale na krátko šrovbovákom naštartovala.vymenil som klinový remeň/ruky mám krvavé/ dobíja z altíka mám 14.1 a na baterke 13,9V a ono to štartuje jedna báseň.aj rafiku na budíkoch zodvihlo.takže u mňa to bolo aj dobíjaním.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od vlado007 »

Jak krvave :?: Mne raz odisiel remen za jazdy na ceste daleko od domu, a vymenil som ten remen len z naradim co som nasiel pod sedackou. Jeden obojstranny sroubovak, 17 a 13 vydlicovy kluc . To bola robota. :mrgreen: Ale vidim na fotke ze ty tam mas toho prepajaneho uz pozehnane tych kablov. :grin:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: starter 2,3td startuje až na druhé otočení klíčku

Příspěvek od palto111 »

si šikovný mechanik :grin: ja som sa stým sral hodinu a pol,ale pravda je že som nezohnal origoš remeň ale o čosi menší čo som našiel niekde doma tak som to tam ledva natiahol.
tie kable sú od svetelnej rampy cez tie dve ružové relatka a ta ružova svorka to je tá poistka na ten pridaný kábel do poistkovej skrínky čo si robil aj ty.

ale aj tak frontera má požehnane vela káblov aspoň na môj vkus.alebo sa mi to len zdá? :lol: dávno je ten čas keď som čosi niečo kutil pod kapotou.zlatá embečka :lol: :lol:
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“