Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Janek

Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od Janek »

Dobry den vsem! Mam Opel Fronetra 2,5 TDS San Diego 1997 ktera trosku zlobi. Problem je v tom ze se opakovane pali pojiska 15 takze blinkry, klakson a svelo zpatecky. Prihodilo se to 3 dny zpet kdy mi za jizdy prestaly blikat blinkry. Doma jsem vymenil pojistku otocil klicem blinkry blikaly, po nastartovani pojistka opet shorela. Nevim si s tim rady vapalil jsem mraky pojistek a zkontroloval kde co ale vsak bezvysledne. Nevite nekdo co by to mohlo byt prosim? Dekuji Honza
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od premek_k »

Nevím, co vše je na té pojistce napojené, ale podle toho, co popisuješ, tak vylučovací metoda (samozřejmě se mohu mýlit, ověř si mé tvrzení):
Jediná věc, kterou zapínám až po nastartování (většinou) jsou zpátečková světla - resp. zpátečku řadím až mám nastartováno. Takže podle mě je problém v tomto okruhu. Ověř, zda se pojistka nepálí při zařazení zpátečky.
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Janek

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od Janek »

Svetlo zpatecky to nedela.Spali se to hned jak otocim klicem a nastartuje se motor. Dnes se k tomu vsemu pridala i pojstka od zpetnych zrcatek (vyhrivani) a vyhrivani zadniho okna. Nicmene jsem to objednal do servisu a uvidime co tomu je. Vsem vam moc dekuji za rady!!! :grin:
Uživatelský avatar
Mlian
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2005 20:05
Bydliště: Horní Město

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od Mlian »

podobnej problem jsem řešil taky bylo to v kabelovém svazku nad převodovkou prodřené dráty šly do kostry
Moje vozítko frontera A 2,5TDS rv.1996 momentálně pneu Nordic 235-70-16 zimní protektor.Jednu dobrou radu ti dám,porad si sám.
hipo
Příspěvky: 19
Registrován: 30 lis 2007 14:22

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od hipo »

CUss stalo se mi to samé neblika netroubí , pořad hoří pojistka , jak jsi to odstranil nebo kde to bylo ve zkratu ?
frontera A 2.5tds rv. 1997 dlouhá
aroces
Příspěvky: 1
Registrován: 16 črc 2009 19:30

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od aroces »

cau,ted resim uplne stejnej problem,2.5 TDS,97,3 dv. pristi tyden s tim jdu do servisu.vyresils to nejak?
DRAK
Příspěvky: 2
Registrován: 16 srp 2009 08:16

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od DRAK »

Ja jsem našel ten svazek nad převodovkou sundal , tu plechovou sponu o kterou se prodřeli kabely, rozřízl jsem kus hadice nacpal silikonem a nasadil. mám dva roky klid troubí, bliká, svítí a nežere pojistky
konesakj
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2011 23:08
Bydliště: okr. Domažlice

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od konesakj »

Zdravím, mám podobný problém, máme A-čkovou fronteru 2.2 benzin.
Popis co to dělá a nedělá:
1. výstražná světla fungují vždy
2. blinkry ani klakson nefungují a pálí pojistky- na pozici 15 v pojiskové skřínce jsem dal žárovku - zapnu klíček, dám blinkr, žárovka v pojiskovce se rozsvítí, blinkr nebliká (klakson netroubí) - vypnu blinkr, žárovka stále svítí - vypne někdy po vypnutí klíčku a zapnutí, někdy taky ne
3. žárovka v pojiskovce při zapnutí klíčku nesvítí, klakson troubí, blinkr bliká slabě, jako kdyby to neutáhl (jako slabý zdroj)
4. mám zapnutý klíček žárovka v pojiskovce svítí, pohnu kabely v motorové části (obr. 1) žárovka zhasne pak po dalším pohnutí se zase rozsvítí, ale prakticky úplně náhodně

Zkoušel jsem odpojit kostru červené kolečko (tento kabel je jako stíněný, ale ten oplet není nikam zapojený, nevíte k čemu tam je?) - a občas, když jsem jí ukostřil, tak se to zhaslo (žárovka v pojiskovce), po odpojení se rozsvítila - ale táké někdy úplně náhodně.
Zelené kolečko jsem odpojil, protože jsem si myslel, že někde pod ním je nějaký problém, protože při pohnutí kabelami v této oblasti buď žárovka v pojiskovce rozsvítila a nebo zhasla.

Nevíte prosím, kde by mohl být problém?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 2.2i dlouhá, r.v.97
konesakj
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2011 23:08
Bydliště: okr. Domažlice

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od konesakj »

Tak záhada vyřešena, byl prošoupaný jeden drátek za nádržkou s chladící kapalinou a dotýkal se držáku té nádržky.
Frontera A 2.2i dlouhá, r.v.97
maxim
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 03 črc 2005 19:15
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od maxim »

ahoj .bylo by někde schema na přepínání dálkových světel přímo ve vypínači?dík maxim
maxim frontera 2.2 DTI Limited 2000
sstalinn
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 16 úno 2011 19:08

Re: Blinkr, klakson....neblika , netroubi

Příspěvek od sstalinn »

to je stejne v prdeli mel sem ten samej problem blinkry,klason,zpatečka a byl to taky svazek nad převodovkou do toho my nešel tachometr a teplota chlad.kapaliny. :grin:
Frontera sport A 2.5 TDS, pevnostňák, CB president,náklonoměr,svět.rampa,do lesa T3
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“