Otáčkomě a tachometr

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Vokoun »

Samo, ze ideal je prepajet to cely, ale melo by stacit propajet tu polovinu, kde je nulovac kilometru a do budoucna durazne doporucuji nenulovat, jak na mechanickych, tim myslim netlacit :!:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od myslivec »

Vokoun píše:Samo, ze ideal je prepajet to cely, ale melo by stacit propajet tu polovinu, kde je nulovac kilometru a do budoucna durazne doporucuji nenulovat, jak na mechanickych, tim myslim netlacit :!:
Amen Rome :wink: :mrgreen:
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od RowenWirow »

Tak jsem provadel nejake zoufale testy, ale na muj tachometr asi plati jen kdyz se prohreje palubovka. V prave poledne, kdyz je v aute tak 60°C, tachometr ukazuje. Vecer uz zase ne. Rozbehne se po cca 30min. jizdy, kdyz zapnu topeni. Ale v techto vedrech je lepsi jezdit bez tachometru :-). Zjistil jsem ovsem, ze pocitadlo normalne pricita, takze cidlo rychlomeru by melo byt v poradku a problem je asi primo v servomotorku.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Žanek »

Kdepak chlapče, máš tu stejnou závadu jako všichni ostatní-studeňák.Pokud se palubovka ohřeje tak se studený spoj trochu dotkne a už to funguje.
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Vokoun »

Že by měl kolega něco extra? Nemá :-) Prostě to chce trochu oprášit fyziku :wink:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od RowenWirow »

Njn, ale kde ten studenak mam hledat? Pravdepodobne je tam i domrseny mikrospinac nulovani dennich kilometru, takze stjejne pujde palubka znovu ven. Navic mi porad vrta hlavou, proc se mi nevrati rucicka palivomeru zpet do nuly.
EMIL
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 06 bře 2009 13:11

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od EMIL »

Měl jsem podobné problemy za 300 kč mi to opravil počitačovy elektrikář a šlape to jak má EMIL
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Žanek »

Divoši, jak se ty budíky na Bčku vyndávají ven. Už mě v nich svítí jediná žárovka tak to musím rozdělat. Hledám tady a asi blbě. Nikde ten návod nemůžu najít. Ještě jak se mění žárovky ve vypínačích ? Jde to vyloupnout zepředu ?Dík.
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od myslivec »

Žanek píše:Divoši, jak se ty budíky na Bčku vyndávají ven. Už mě v nich svítí jediná žárovka tak to musím rozdělat. Hledám tady a asi blbě. Nikde ten návod nemůžu najít. Ještě jak se mění žárovky ve vypínačích ? Jde to vyloupnout zepředu ?Dík.
Zastav se :lol:
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Žanek »

Ok. Jen musím najít čas. :wink:
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od myslivec »

Žanek píše:Ok. Jen musím najít čas. :wink:
Není problém :wink:
Zevlingston
Začínající diskutér
Příspěvky: 100
Registrován: 07 led 2013 11:15
Bydliště: Uherský Brod

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Zevlingston »

Já už mám vyřešeno. Po svařování výfuku přímo na autě (baterka byla odpojená) začaly budíky fungovat normálně, jdou nulovat km, to předtím taky nešlo...Nevím teda jestli je to odpojením baterky na hodinu, nebo tím svařováním :mrgreen:
2.2 DTi, 88 kW
rejno123
Začínající diskutér
Příspěvky: 460
Registrován: 15 říj 2012 19:32
Skype: rejno11
Bydliště: Spišské Vlachy

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od rejno123 »

hlavne ze to ide ;)
Frontera A 2.5 TDS - EX
NISSAN Patrol GR Y60 2.8 TD - EX
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Vokoun »

Žanek píše:Ok. Jen musím najít čas. :wink:
Zastav se na kafe, rozeberu ti to do 10 minut :!: :wink:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Goauld_cz »

Žanek píše:Divoši, jak se ty budíky na Bčku vyndávají ven. Už mě v nich svítí jediná žárovka tak to musím rozdělat. Hledám tady a asi blbě. Nikde ten návod nemůžu najít. Ještě jak se mění žárovky ve vypínačích ? Jde to vyloupnout zepředu ?Dík.
Je potřeba odmontovat spodní plast pod palubkou, drží ho jeden šroubek vpravo dole u středové konzole a pak se akorát vytáhne směrem k sobě. Potom se dostaneš ke spodním šroubům vrchního dílu přístrojovky, ktery vyšroubuješ a ještě dva nahoře zespoda před plexisklem. Díl se sundává i se středníma výdechama topení, kde to drží jenom nacvaknuty, takže zase vysunout k sobě. Po sundání uvidíš 4 šrouby přístrojů, ty odmontuj a přístroje sou volně na kabelech. Buď můžeš kabely odpojit, nebo pokud sou dostatečně dlouhy, tak přístroje jenom vykloň, aby ses dostal k žárovkám. Doporučuju vyměnit všechny žárovky podsvícení i když budou funkční, protože zanedlouho bys rozebíral znova. Žárovky sou bezpaticovy skleněnky T10 W5W.
Co se týče spínačů, tak ty sice jdou vyloupnout zvenku, ale občas se zasekne a než udělat otlačeninu v palubce, je lepší se k nim dostat tak jak sem popsal výše, zvlášť když už to děláš kvůli přístrojovce.
Ve velkých spínačích sou žárovky T3. Co je za žárovky v ovladači světel a spínačích mlhovek nevím, Rodeo ta má 3 velky spínače a světla sou na páčce blinkrů.

Poznámka pro majitelé Rodea, hodiny drží zezadu dvouma šroubama, nesnažte se je vyloupnout z venku !
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“