Otáčkomě a tachometr

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Žanek »

Dík všem ! Nějak to vyšpekuluju. Nejhorší je čas. Nějak se ho v této době nedostává. Žárovky odešly během cca 3 měsíců, takže počítám ta poslední pude do 14 dní. :P
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Goauld_cz »

Možná by to chtělo zkontrolovat, jestli nepřebíjí alternátor, protože první příznak je, že popraskají žárovky podsvícení a pak odejde baterka.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Žanek »

Žárovky v budíkách vyměněny. Originál jsou tam dvouvláknový asi kvůli lepšímu rozptylu světla a k paticím jsou kontakty bodnutý, ale i tak je to v cajku. Dík pánové! :P
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od wolf14sk »

Mne trošku blbne display ktorý zobrazuje kilometre, niektoré písmená sú zle čitatelné, niekedy mám pocit že je to podľa teploty, môže to byť tiež nejakým zlým spojom alebo už bude fuč display?
A ručička na tachometer sa mi zdá že nejde plynule ale tak s ňou trošku cuká, ale inak ukazuje presne.
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Žanek »

Tak to ti budíky asi taky brzo odejdou. Zkus jinak nastavit sílu podsvícení jestli to nepřestane poskakovat.
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Jelikož mi nejde tachometr a občas mi spadnou všechny budíky a po drncnutí zase naskočí, tak bych se chtěl zeptat, jestli to tady někdo opravuje.
Koukal jsem, že to umí uživatel "DJ.Tom" - tak bych ho chtěl poprosit, jestli měl čas. Klidně třeba přes sz, je to jedno. Nebo někdo další kdo se v tom vyzná?

děkuji
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od rescuer »

Ehm, prosíiiim, dotaz - když sem měl vytažený dráty od autozapalovače, tak sem si ehm, škrtnul o kostru plusem :-D mno, pojistka nezhořela, ovšem, na palubce zhasla kontrolka ABS která mi neustále svítila - což za předpokladu že by začala ABS fungovat by mne moc netrápilo :-D následně, otáčkoměr začal škubat (cukat se ručička a občas ukazuje kraviny), dále počítadlo kilometrů - celé se nerožne (většinou ne vždy) dokud nerožnu světla aspoň na obrysovky. Nejde z 98% vymazat, je náhoda když se denní počítadlo povede. Jinak vše funguje jak má :-D

Nějaké nápady co s tím, krom puštění ze skály?
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
Maken-CZ
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2015 14:20

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Maken-CZ »

Pánové, trpělivost došla a po víkendové laboraci s pájkou nad rozebranými budíky a neúspěchu jsem se rozhodl pro koupení jiných použitých apod.

Mám Fronteru B, 3.2, 1998 MANUÁL a první mi přišly pod ruku ze stejného vozu z roku 1999 a je to AUTOMAT - vyměnil někdo z přítomných, bojujících s budíky, takovým způsobem a narazil na problémy ?

Pro budíky teprve pojedu a na místě si je vyzkouším, ale nerad bych popojel za vrata a zjistil, že jedu 400 Km/h a palivoměr se točí dokola :shock:
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Nimrod »

Už si přesně nepamatuju co tam bylo za problém, ale vím že budíky z jednotlivých typů nebyli záměnné. Vždy tam byla nějaká drobnost co nefungovalo.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Maken-CZ
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2015 14:20

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Maken-CZ »

Díky za info - hlásím úspěch !

Pro ty, co řeší stejný problém, budíky z automatu 3.2 na manuál 3.2 sedí a fungují perfektně (zatím :roll: ).
Byly v mílích, přehodil jsem vnitřky a mám info, že mohu v opelu přehodit počítání mílí na kilometry.

Vzhledem k tomu, že mám radio stále v SAFE modu, zajedu asi do opelu a zkusim se zeptat kolik si účtujou :shock:

Měl někdo podobnou zkušenost s přehozením počítadla km z mílí na km ?! díky
Grande Punto
Příspěvky: 5
Registrován: 27 bře 2015 20:43

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Grande Punto »

Daj se přehodut budíky mezi automatem a manuálem, aniž by se muselo něco upravovat?
Mám na mysli fronteru B a motorizaci 2,2dti 85kw
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Janeš Petr »

že by ses mrknul o dva příspěvky vejš ????
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od DJ.Tom »

Maken-CZ píše:Díky za info - hlásím úspěch !

Pro ty, co řeší stejný problém, budíky z automatu 3.2 na manuál 3.2 sedí a fungují perfektně (zatím :roll: ).
Byly v mílích, přehodil jsem vnitřky a mám info, že mohu v opelu přehodit počítání mílí na kilometry.

Vzhledem k tomu, že mám radio stále v SAFE modu, zajedu asi do opelu a zkusim se zeptat kolik si účtujou :shock:

Měl někdo podobnou zkušenost s přehozením počítadla km z mílí na km ?! díky

Ahoj, z mílí ti budíky na kilometry nepřehodí. Budíky nemají vývod na diagnostiku. Jediné řešení je, pokud máš ještě ty původní vytáhnout znich pamět eeprom a tu přendat, nebo přepsat do nových budíků.

jinak jdou veškeré motorizace a verze přehodit na veškeré jiné motorizace a verze, ale musí se udělat toto, tím s ezároveň i zachrání počet ujetých km
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
PM palkon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 02 bře 2007 09:23
Bydliště: Ostravsko

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od PM palkon »

Přidám taky svou zkušenost s budíkama. Nešel mi rychloměr a počítadlo kilometrů na přístrojovce. (palubní počítač kilometry načítal - takže budíky) Po dvou neúspěšných pokusech najít studený spoj v místech, kde vedly informace o rychlosti, jsem přeletoval všechny součástky na plošném spoji přístrojovky a povedlo se.
Frontera B 2.2dti dlouhá automat
miooo1980
Příspěvky: 10
Registrován: 05 zář 2015 07:03

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od miooo1980 »

Ahojte pani fronteraci... Od včera som aj ja majiteľom Frontera 2,2 DTi rv. 04...mam však pre mňa menšiu záhadu... Neviem vynulovat km... Tlačítko stlacam co to dá a nič... A tiež mi je divne ze budíky sa preberú k životu až po zapnutí svetiel... Kontrolky sa normálne rozsvietia len budíky a stav km idú až po zapnutí svetiel... Inak počas jazdy ide všetko ako má... Tém som prešiel viacero ale nenašiel som nič konkrétne o by to mohlo byt... Ďakujem za akúkoľvek radu a prajem všetkým veľa šťastných km...
Byvale:Hyundai Santa Fe 2,7 V6 (svoju prácu urobilo)
Súčasné : Opel Frontera 2,2 DTi 2004
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“