Čidla ABS

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy_SCA
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 10 srp 2009 12:36
Bydliště: Děčín

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Tommy_SCA »

Měl jsem podobný problém (ABS nefungovalo,čidla zapojená, nakonec jsem zjistil že je hlavní pojistka od ABS v motor. prostoru vyndaná), ale když jsem přišel na to to co se mi vysypalo od brzdového kotouče, že to není rozlámaná brzdová destička, ale právě ozubený kolo(věnec), který je právě snímán těmi čidly a po zjištění ceny za nový jsem ABS zavrhl a radši jezdím bez něj. Sice už to je nějaký pátek, ale myslím, že mi řekli cenu kolem 4tisíc za jedno .....

Není to ideální, ale jde to ............... člověk s tím musí počítat :D :D
Frontera B 2,2 DTI SPORT RS
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Vokoun »

Tak to upřimnou soustrast :x
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Tommy_SCA
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 10 srp 2009 12:36
Bydliště: Děčín

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Tommy_SCA »

No jo no :(

Snažím se hledat na netu jestli někdo nemá něco bouraného z kterého bych si to mohl vzít, ale moc toho není a když něco najdu, tak nikdo tohle nerozebre, protože radši prodá celou polonápravu.....
Frontera B 2,2 DTI SPORT RS
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

Re: Čidla ABS

Příspěvek od rosta75 »

Ahojte , možno mi bude niekto vedieť poradiť , tak skúsim po poriadku: rozsvietila sa mi kontrolka ABS, cca 6 mesiacov som to neriešil ,až som sa tu dočítal , že pasuje z octávie a stojí nie origo 10 eur. Tak som sa rozhodol , že sa do toho pustím. Diagnostika ukázala poruchu predného pravého čidla. Tak som to vymenil to staré pri premeraní, žiaden odpor to nové okolo 1,2. Operacia sa podarila po výmene som prešiel asi 30 metrov kontolka zhasla a po odskúšaní ABS fungovalo. Fungovalo- ale asi tri týždne. Znovu sa rozsvietila kontrolka a tak znova diagnostika a to isté- predné pravé čidlo. Tak som si myslel, že nejaký cínovaný spoj alebo odišlo to nový čínske čidlo. Teraz som to premeral a všetko v pohode odpor 1,2 . tak som rozspojil na konektore nad kolesom snímač prešiel 1 km a zase spojil a abs zhaslo :grin: no po ďalšom km zase svieti. :roll: tak ma napadlo či nebude problém v tom, že riadiaca jednotka si načíta ten odpor a porovna s ľavým a kedže ten aspoň podľa toho čo som sa tu dočítal má 2,2 tak ten pravý vyhodnotí ako prerušený- chybný . Kamarát to iste riešil tri dni po výmene môjho čidla, on predné pravé , dal to isté čidlo z octávky ako ja a jeho fronťa v pohode- tak nechápem čo to môže byť
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
honza007
Příspěvky: 9
Registrován: 10 srp 2011 12:52
Skype: jonyr1317
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidla ABS

Příspěvek od honza007 »

[q

Nemáš náhodou porušenej ,nebo zanešenej ten kroužek co to čidlo snímá ? Mohlo by ten snímač hlásit jako vadný - stačí mu ,aby byl prasklej a bude mít 1 impuls jinej a bude to chyba
Uživatelský avatar
Nautic 2000
Příspěvky: 6
Registrován: 13 říj 2011 21:37
Bydliště: Praha 4

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Nautic 2000 »

Stalo se mi to samé, koupil jsem levné čínské čidlo na Octávku, někdy fungovalo a někdy ne. Vyměnil jsem ho za čidlo z prvovýroby a vše funguje tak jak má. Šetřit je OK, ale přehánět se to také nemá.
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... tavia.html
Frontera B 2.2 DTI Sport, automat, r.v. 1999
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

Re: Čidla ABS

Příspěvek od rosta75 »

Dík , skúsim teda kúpiť iné čidlo len nerozumjem tomu prečo to staré pôvodné pri merani nemalo žiadnu hodnotu teda bolo chybné a to nove malo 1,2 po výmene bolo všetko v pohode cca mesiac a taraz to svieti zase a ta hodnota sa nezmenila. Keby odišlo to nové tak predpokladám , že by som nenameral zasa nič a tak kupovať druhé trebárs z prvovýroby alebo nemecké bude asi to isté , mesiac bude všetko ok a potom sa kontrolka rozsvieti? alebo sa mýlim? Kamarát to iste čidlo dal čo ja len na druhú stranu a jemu to ide tak neviem či zase len ta smola čo ma sprevádza od kedy mám to ,,suprové" :shock: auto značky OPEL_
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

Re: Čidla ABS

Příspěvek od rosta75 »

a ešte ma napadlo hovoriť pri tomto aute o šetrení ma pobavilo :grin: auto , ktoré za necelých 5 rokov zhltlo na prevádzku 4000 eur čo je možno jeho dnešná hodnota je na zamyslenie :idea: ale mám ho rád :mrgreen:
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
Nautic 2000
Příspěvky: 6
Registrován: 13 říj 2011 21:37
Bydliště: Praha 4

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Nautic 2000 »

Když jsi odbrušoval 0,5mm z nového čidla, nedostal jsi se až na vinutí? Je tam jen malá vrstva plastu. Je možné, že teď za mokra má vinutí cívky zkrat na kostru a ŘJ to vyhodnotí jako chybu. Zkus změřit u jednotky ABS (na konektoru) odpor proti kostře. Pokud bude v řádu ohmů nebo kiloohmů, máš chybu najitou. Měřil bych, pokud máš mokrý podvozek, za sucha to může být OK.
Frontera B 2.2 DTI Sport, automat, r.v. 1999
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Čidla ABS

Příspěvek od vlado007 »

A si si isty ze je spatne to cidlo? nemoze byt chyba inde?
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidla ABS

Příspěvek od lasky »

neobrusovat cidla ja jsem mel ten samy problem 2x za sebou jsem menil cidla ze jsem je obrousil a pokazde mi odeslo tak jsem zvetsil ovor v těhlici vlozil tam nove cidlo a ok :?:
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Žanek »

Mám tam to čínský čidlo už víc jak 4 roky a zatím OK.
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

Re: Čidla ABS

Příspěvek od rosta75 »

Však vravím to moje auto AKTY X :grin:
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

Re: Čidla ABS

Příspěvek od rosta75 »

Ešte jedna rada ako viete , že odišlo čidlo :?: ja to moje merám a má rovnaký odpor ako ked som ho kúpil. alebo to čidlo môže byť zle aj s nameraným odporom
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
Stolarik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 lis 2010 21:11
Bydliště: Bratislava-Rača

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Stolarik »

Nazdar hosi
Citam citam na vymenu prednych cidiel by som uz navod mal, ale neriesil nekto aj zadne cidlo? jak ho vybrat,ake tam dat nove,a tak. Dajte nejake rozumy do placu.dik
Opel Frontera,2.2DTi,2001,dlha,5cm lift, cierna je dobra
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“