Čidla ABS

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
heidix1982
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 04 bře 2014 20:17
Bydliště: pošumavi,Klatovy

Re: Čidla ABS

Příspěvek od heidix1982 »

Tak a hotovo. vsechno jsem jeste jednou rozebral a zjistil ze bylo vadne jedno cidlo,asi bylo moc nizko a venec ho roztrhal(viz obrazek) takze vymeneno a na kazde pridan odpor ze stare televize ,visledek 2.13 kohm. zatim to slape jak hodinky. :grin:
DSCF2735.JPG
DSCF2734.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) heidix1982 dne 08 srp 2015 10:24, celkem upraveno 1 x.
3,2 V6 24 valve, Frontera B,rv. 2001+lpg
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidla ABS

Příspěvek od wolf14sk »

že to šlape znamená že nesvieti kontrolka alebo si to skušal aj napr. na kamienkoch či abs reálne funguje?? :grin:
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
heidix1982
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 04 bře 2014 20:17
Bydliště: pošumavi,Klatovy

Re: Čidla ABS

Příspěvek od heidix1982 »

presne tak kontrolka ABS zhasla na 30 metrech a na kaminkach funguje jak ma :wink:
3,2 V6 24 valve, Frontera B,rv. 2001+lpg
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidla ABS

Příspěvek od wolf14sk »

Zaujímave, čakal by som to že to RJ nezožerie tak ako písal Gouald_cz, možno to skúsim aj ja..
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Čidla ABS

Příspěvek od vlado007 »

Neviem ale už som ich par pomenil tých cidiel a nikdy som tam žiadny odpor dávať nemusel.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
heidix1982
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 04 bře 2014 20:17
Bydliště: pošumavi,Klatovy

Re: Čidla ABS

Příspěvek od heidix1982 »

tak mozna ze to jde i bez tich odporu ,chtel jsem jen dosahnout hodnot originalu a povedlo se!! takze ja osobne mam radost ze to slape za 1 :-) aspon me teda.
treba to pomuze i jinym co to blbne,chce to jen zkusit- myslim ze je to rozhodne lepsi nez utracet za cidlo 2700kc a nejake to stare radio nebo televizi atd..... najde doma kazdy.takze oprava za nejakou tu hodku casu.
3,2 V6 24 valve, Frontera B,rv. 2001+lpg
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Goauld_cz »

Ani není potřeba hledat rádio, nebo televizi, novej rezistor stojí zhruba 3 koruny :wink: Jenom je potřeba vědět, kde je nejbližší obchod s elektro součástkama.

edit: Dneska sem se konečně taky dostal k tomu nabastlit to čidlo a dal sem to bez rezistoru, tak uvidím jak to bude fungovat, ještě sem to nezkoušel na ničem kluzkym, dodělal sem to někdy kolem jedné ráno a už sem nikam nechtěl jezdit to zkoušet.
Mám jeden poznatek z montáže. I když sem diagnostikou smazal všechny chyby ABS i historii, kontrolka stejně nezhasla, čehož sem se lekl a řikal si, že teda asi mám smůlu. Ale jakmile sem vyjel na silnici, tak po 20ti metrech zhasla a mě zalil pocit štěstí, že se to povedlo :lol:

edit2: dnes vyzkoušeno, funguje to výborně. Konečně můžu pořádně odvzdušnit brzdy a bude to zase brzdit jako před tím, než sem auto rozdělal :lol:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
PM palkon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 02 bře 2007 09:23
Bydliště: Ostravsko

Re: Čidla ABS

Příspěvek od PM palkon »

Mě se čidlo z Oktávky neosvědčilo, ABS s ním cvakalo i při brždění na asfaltu v zatáčkách. Vysvětluju si to tím, že kolík, který snímá rychlost otáček ze zubového věnce ABS je kratší a v kombinaci se rzí ohlodanými zuby pak posílá do řídící jednotky blbiny. Dal jsem tam čidlo ABS z Rodea a mám klid.
Frontera B 2.2dti dlouhá automat
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Goauld_cz »

Kdes to čidlo kupoval, na ebay, nebo někde jinde ? Já sem si právě říkal, že nejdřív zkusím čidlo za pár korun, protože origo sem na ebay viděl prodávat asi za 2500kč a to mě přijde hodně.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
PM palkon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 02 bře 2007 09:23
Bydliště: Ostravsko

Re: Čidla ABS

Příspěvek od PM palkon »

Nechal jsem si ho poslat z USA. Vyšlo to do 3tis Kč, což mi vzhledem k ceně orig.Opel (přes 10tis) a u mě neosvědčené oktávkové číně připadalo jako rozumný kompromis. Navíc to bylo i s kovovými držáky na kabel, které už jsem měl hyn. Jen jsem musel přehodit čtyřpinový konektor z původního čidla, protože to Isuzu bylo bez snímače opotřebení brzdových destiček.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2.2dti dlouhá automat
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Čidla ABS

Příspěvek od Goauld_cz »

No jo, u Frontery holt máte kluci smůlu, že tam je spolu s čidlem ještě senzor opotřebení brzd, to opravdu na Rodeu nemám :mrgreen:
Tak uvidím jak dlouho mě vydrží VW čidlo.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“