Přední kardan pro Campo, jeho poškození v dilatační části

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Přední kardan pro Campo, jeho poškození v dilatační části

Příspěvek od Goauld_cz »

Pokud máš ten manuál pro Fronteru s pravostranným řízením, tedy US VERSION, RIGHT HAND MODEL EXP UBS, tak je to manuál pro ISUZU Frontera prodávany v Austrálii a na novym zélandu a stejně jako americky Rodeo se v některých věcech liší. Což znamená, že kardan co vidíš je typ pro Rodeo a Opel Frontera to může mít jinak.
Origo manuál pro Opel Frontera já vůbec nemám a ani sem ho na netu nikde nenašel. Vzhledem k tomu, že mám Rodeo, tak mi to až tak moc nevadí, protože hledám v manuálu pro Rodeo, ale vám Fronterákům tam některy věci prostě nesedí.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: Přední kardan pro Campo, jeho poškození v dilatační části

Příspěvek od radole »

kardan sa roztahuje v strede ta objimka je tam nasrubovana a drzi tesniacu gumu odsrubuj ju nastriekaj niecim a tahaj
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Přední kardan pro Campo, jeho poškození v dilatační části

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Dneska jsem se stavil na výzvědy u Adama a volně přetlumočím, co mi tam řekl mechanik. :-)

"Podívejte. Von ten přední kardan byl sice původně zamýšlen jako posuvný, ale jak je vidno tak to moc nefunguje. Na všech Fronterách co tady kdy u nás byly, tak to nefungovalo ani na jedný. Všude zatuhlý nebo zarezlý. Tak že na tom vyměňte kříže a v klidu to tam dejte nazpátek v týhle poloze. Dole na autě je to uloženo prakticky na pevno s posuvem minimálním. Navíc kdyby se to hýbalo jak má o zamýšlenou část, tak by se to při jízdě po našich hrbatých a děravých silnicích prakticky nezastavilo. Tady sám vidíte, že to nepracuje, když to zamrzá na jednom místě..."

Hm, tak u Opelu to řeší asi takto. :wink:

Nicméně dneska jsem s tím nic nedělal bo nebyl čas, nechal jsem to namočený v brzdový kapalině. Ráno to zkusím nahřát a vytáhnout a když to nepůjde, tak směr traktorka a šup s tím pod lis. :-)
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přední kardan pro Campo, jeho poškození v dilatační části

Příspěvek od Janeš Petr »

no, to je typickej přístup v servisu opel. měl ses vola zeptat, kam se ten kartan ztratí, když se motor v tahu pohne na silentblokách... :grin:
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Přední kardan pro Campo, jeho poškození v dilatační části

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Halt Opel Servis. Jestli takto řeší i jiný věci, tak to je radost. :-)

No nicméně dneska rozlisováno, složeno, důkladně promazáno a utěsněno.

Ze zvědavosti jsem tu posuvnou část co kouká ven z pod tý krycí mažety napatlal vazelinou a jel to trochu projet po hrbolatý cestě. Ten posuv tam je asi tak centimetr a půl, možná i dva podle toho, jak to bylo setřený. A to nebyl žádnej extrém, jen piánko. Tak že pokud to tam je zatuhlý a nepohyblivý, tak to musí se vším na spodku solidně cloumat, když to jde prakticky natvrdo. :-)

Doporuči všem to zkontrolovat při nejbližší příležitosti, až bude auto někde na heveru.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Přední kardan pro Campo, jeho poškození v dilatační části

Příspěvek od Goauld_cz »

Hlavně to je ten důvod, proč ty křížky rychleji odchází, protože dostávají rany na tvrdo, když kardan nemá kam uhnout.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“