Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
frontik

gumová spojka

Příspěvek od frontik »

z jake lady to pasuje?
ja uz ji mam taky nejakou popraskanou tak bych ji vymenil.
kolik asi stoji a kde se na ladu da sehnat?
campo12

kardan

Příspěvek od campo12 »

Dotaz k tomu kardanu z Avie. Moc jsem to nepochopil. Avie ma nahon na zadek. Takže dlouhý kardan. Ten je z více částí z nichž se dá některá použít? Nebo je tam ještě nějaký jiný? Avii jsem nikdy nekuchal. Nebo snad uříznout koncovky a navařit na původní kardan?
pipi
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2006 16:42
Bydliště: Kladno

Re: kardan

Příspěvek od pipi »

panove oprava kardanu nebo repase v jakem koli stavu ,vymena krizu vymena vysuvnych drazek zaruka zajistena neni problem a je to za par penez rad vam pomuzu tel. 777236860.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

opel

Příspěvek od farmář »

na netu byl vrakáč jmenovalo se to nějak jako vseproopla.cz nebovseprovasehoopla.cz když takto dej jen do vyhledávačů jako rekl.text, byla to mám dojem Ostrava,měl dobrou cenu na papíry i motor,ale nechtěl miho dát i s turbem,jinak nastrojenej,tak se zkus zeptat.Co ta Avie?Pasovala? Já už jednou koupil přes Annonci kardan na Campo za 4000.-
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
dan 17
Začínající diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: 21 kvě 2006 08:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od dan 17 »

Vše pro vašeho opla TEL.558655144, 606781111, 608781111 Je to v Zabni kousek od Ostravy směr Frydek-Mistek.Jinak ještě maji fronteru na vrakovišti v Paskově,je to 2.2i a je tam vadna řidici jednotka ale nevim jestli by s toho chtěli prodat nějaké dily nebo jestli to chcou dat pryč celé.
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Igino »

Na Slovensku robia kardany v Žiline http://www.kardanservis.sk Neviem aký sú ale zajtra si tam vezem totálne rozlámaný (nie len vybitý) kardan na repas, takže dám vedeť ako som dopadol. Oni vraj kardany nielen opravujú ale aj vyrábajú a vyvážujú taktiež. Uvidím ale Fronteru poznali velmi dobre tak dúfam že pochodím.
Cissi

KARDAN

Příspěvek od Cissi »

Zdravím
potřeboval bych poradit ,s opravou zadního křížku kardanu viz obr (Frontera Sport 2.0i Hardtop).Kardan má v tomto místě velkou vůli.Je možná výměna pouze poškozeného křížku? Děkuji
new1eu8.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Kardan

Příspěvek od Slaava »

Dá se vyměnit i jenom křížek (pokud je vymletej nebo ruplej) nebo jenom jehličkový ložiska na jednotlivých čepech křížového kloubu. Jeden křížek tu mám volnej k dispozici.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Kardan

Příspěvek od Slaava »

Slaava píše:Dá se vyměnit i jenom křížek (pokud je vymletej nebo ruplej) nebo jenom jehličkový ložiska na jednotlivých čepech křížového kloubu. Jeden křížek tu mám volnej k dispozici.
Tak je bohužel vymletej. Původně byl tak zasranej, že to nebylo vidět.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: gumová spojka

Příspěvek od Slaava »

frontik píše:z jake lady to pasuje?
ja uz ji mam taky nejakou popraskanou tak bych ji vymenil.
kolik asi stoji a kde se na ladu da sehnat?
O hardyspojce viz.: viewtopic.php?t=587
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Vôľa a mazanie.

Příspěvek od fronterman »

Zdravím páni. Mám fronterku 2,2 DTi dlhú r.v.2000. Objavil som vôľu na pozdĺžnych drážkach na zadnom kardane. Vôľa je v priečnom smere, nie pozdĺžne. Vibrácie nie sú, zatiaľ to nie je ani hlučné, ale aj tak, čo s tým? A druhá otázka: kardanové kríže sú schované v gumových manžetách upevnených SK páskami. Ako ich premazať?
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Radim Solanský
Začínající diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2006 20:41

Příspěvek od Radim Solanský »

Vím že je firma v lomouci na kardany, je to kardan servis, nebo tak nějak. Jo a avie má kardan ze dvou dílu jeden díl ten přední je na kardanovém ložisku nebo tak nějak je prostě v pryži. pokud vydržíš do svátku tak si lehnu pod avii a sdělím kterej kříž(kardan) pasuje s fronterou :shock:
viper100

Příspěvek od viper100 »

Mám Opel Campo a taky jsem měl problém s předním kardanem. Povedlo se mi sehnat úplně nový přímo od výrobce a za cenu 7500,- což je úplně krásná cena a pasuje perfektně.
viper100

Příspěvek od viper100 »

Mám Opel Campo a taky jsem měl problém s předním kardanem. Povedlo se mi sehnat úplně nový přímo od výrobce a za cenu 7500,- což je úplně krásná cena a pasuje perfektně.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: kardan v háji

Příspěvek od Slaava »

Řešení všech těhle problémů nabízí http://www.kardanservis.cz - novej kompletní křížek tam vyjde cca na osm stovek.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“