Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od Žanek »

Na Áčko v Kardanservisu zadni kříž asi 360kč nedávno sem ho měnil.
viper100

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od viper100 »

Ahoj. Měl jsem taky Campo se stejným problém měl jsem přední kardan v háji. Podařilo se mi sehnat úplně nový za cenu asi kolem 8 tisíc. byla to firma kardany cz a byl perfektní a za docela dobrou cenu.
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od sowwwa »

Potreboval bych poradit s prednim kardanem. Kolegovi se vysypaly loziska na jednom krizi, ale doslo to tak daleko, ze se kriz kousnul a utrhnul kus oka z unasece. Kardan se pak zarazil o podlahu. Nahradni kriz s loziskama mam, ale nevim co s tim unasecem. V kardanservisu tenhle typ nevedou, opravit to pry nejde. Nevite kde by se dal sehnat, prip. nemate nekdo navic vadnej kardan s jednim dobrym unasecem?
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od Janeš Petr »

to oko se mu utrhlo na trubce nebo na unašeči ? na trubku by pasoval aviáckej, na unašeči by se musel asi trochu upravit ( stočit ten origo do roviny a napasovat a zavařit na něj ten z avie ) nemáš fotku ?
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od sowwwa »

Utrhlo se na unaseci (na strane u prevodovky, coz je ale celkem jedno ..), proste ta cast co skrz ni jdou srouby. Kardan je jeste v kardanservisu v Praze, pojede tam pro nej v pondeli, takze fotky bohuzel nemam. To je zajimavej napad, s tim unasecem z Avie .. jeste najit nekoho, kdo by to umel. Taky je otazka, jestli se pak spis nevyplati kardan z vrakace za 4k ..
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
andre
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 srp 2007 11:20
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od andre »

Zdravím, mám Fronteru 2.3TD r.v.94. Četl jsem vaše příspěvky odhledně záměny hardyspojky na zadním náhonu origo za hardyspojku z Lady.Jelikož jsem zjistil že ji mám také popraskanou tak se chci zeptat zda mi může někdo z vás s jistotou řící že opravdu jde použít ta z Lady 1500??Dál mám hodně vychozené i to ložisko ve kterém je kardan vedený,dělá se i tohle v nějaké náhražce nebo jen origo Opel?? Kolik to stojí??Díky
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od vlado007 »

No neviem ako ostatny ale ja som tam tam tiez chcel dat tu hardymu z lady, a mne tam nepasovala. Diery na sroby boli inej, mensej roztece. A mam 2.3td
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od Janeš Petr »

tady se řešili ty průměry viewtopic.php?f=23&t=587&start=45&st=0& ... ardyspojka
Hardyspojka
Uživatelský avatar
andre
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 srp 2007 11:20
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od andre »

Tak nějak se v tom nemůžu vyznat :) pasuje tedy hardy spojka z Lady nebo ne? Orig. totiž stojí u Oplu 4500,- a to je docela balík a to gumové ložisko kterým kardan prochází taky není zrovna levné :/ za 3500,- Pokud máte nějaké levnější dodavatele budu rád za radu. Díky :wink:
Jarda D
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2007 21:57
Bydliště: Vysočina

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od Jarda D »

Ja mam 2,3td r.v.92 a použíl jsem hardyspojku z Lady 1500 (250,-)a kříže kardanu tam jdou z Avie (350,-).
Zatím vše bezproblémů :)
Dlouhé Á 2,3td r.v.92
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od stavitel1 »

:roll: na B-ečo na predny kardan tieš pasuju tie aviacke kríže :?: :?: lebo minule ako som bol pod autom tak to malo trochu volu a potom ako som chodil po snehu samozrejme 4x4 inak to ani nejde takpri nejakej 50-60 som dal dole nohu s plynu tak to strasne plechovo chcalo ale potom mi to doslo (kardan)inak kolko ste isli max. na 4x4 ja som skusal 90km/h a bol to zaujimavy pocit :| :roll: :wink:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od stavitel1 »

to tu nikto ešte neriešil kríže do predného kardanu :roll: potreboval by som vediet či tam pasuje nejaka náhrada :?: :?: alebo budem prvý čo ju najdem ??
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od Janeš Petr »

stavitel1 píše:......inak kolko ste isli max. na 4x4 ja som skusal 90km/h a bol to zaujimavy pocit :| :roll: :wink:
myslím, že to neni výrobcem omezené. já normálně jezdím i na suchu tak do té stovky ( bodů není nazbyt :grin: ) ale když je někde sníh, nechávám tam předek i v téhle rychlosti. nic to nedělá, jen malinko víc žere ( tak o 1,5 litru )
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od sowwwa »

stavitel1: Na prednim jsou krize vzdycky stejny, Acko i Bcko. Jsou zajisteny zavlackou zvenku.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle v křížových kloubech, jejich výměna, výměna hardyspojky

Příspěvek od stavitel1 »

takže križe v prednom kardane vymenene pasuju s avie rozmer 27x74,6 11eur kus keby chcel niekto davať kardan dole niekde na ceste že sa mu rozleti tak ten moj by dole určite nedal to lepidlo na skrutky to je teda vec :? a pristup pri prevodovke nadherny :| dufam že som to robyl naposledy :roll: ehm ešte som trochu premeraval a križe na zadnom kardane by mali byt take iste vie mi to niekto potvrdit či som dobre meral ?? :wink:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“