Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

hele,do tý gumy, v tý kardance zaleze ten čep co kouká uprostřed hardispojky z toho předního dílu???? tak to jí tam taky teda už nemám :(
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:hele,do tý gumy, v tý kardance zaleze ten čep co kouká uprostřed hardispojky z toho předního dílu???? tak to jí tam taky teda už nemám :(
Hele, já jsem z toho stejně v prdeli jako ty... :cry:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Žanek »

I já už su z toho vedle protože se mě zdá že si furt nerozumíme. Na té straně kardanu co je tisícihran je dovnitř kardanu zalisovaná (nalepená) guma s otvorem jehož průměr už si nepamatuju.Hardyspojka je na druhým konci tohoto dílu. :!: :?:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

jako uvnitř tý díry s tisícihranem? ale na co by to tam bylo?jako doraz proti přílišnýmu zasunutí do skříně?
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Milda »

Janeš Petr píše:jako uvnitř tý díry s tisícihranem? ale na co by to tam bylo?jako doraz proti přílišnýmu zasunutí do skříně?

Píše: Na té straně kardanu co je tisícihran je dovnitř kardanu zalisovaná (nalepená) guma . Tak to chápu, že do té tyče kardanové. Né do díry v převodovce.
Naposledy upravil(a) Milda dne 03 úno 2008 00:07, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od premek_k »

Nechcete si sem hodit fotku nebo výkres ... :roll: :roll:
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Žanek »

Milda píše:
Janeš Petr píše:jako uvnitř tý díry s tisícihranem? ale na co by to tam bylo?jako doraz proti přílišnýmu zasunutí do skříně?

Píše: Na té straně kardanu co je tisícihran je dovnitř kardanu zalisovaná (nalepená) guma . Tak to chápu, ře do té tyče kardanové. Né do díry v převodovce.
Mildo dík ! Já už sem myslel ,že to nikdo nepochopí . Na to abych znova rozebíral kardan kvůli fotce nemám náladu. Příště už radši každou opravu nafotím hned. :P
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Slaava »

Jan Sekanina píše:
Milda píše:
Janeš Petr píše:jako uvnitř tý díry s tisícihranem? ale na co by to tam bylo?jako doraz proti přílišnýmu zasunutí do skříně?

Píše: Na té straně kardanu co je tisícihran je dovnitř kardanu zalisovaná (nalepená) guma . Tak to chápu, ře do té tyče kardanové. Né do díry v převodovce.
Mildo dík ! Já už sem myslel ,že to nikdo nepochopí . Na to abych znova rozebíral kardan kvůli fotce nemám náladu. Příště už radši každou opravu nafotím hned. :P
Nevím jak máte kardan vyřešenej vy ale u mě je to takhle (rozebírat kvůli fotce nebo kreslit se mi to nechce): Z převodovky vystupuje hřídel s vnějším drážkováním (vy tomu říkáte tisícihran). Na ní se nasazuje kardan, kterej začíná trubkovou částí s vnitřním drážkováním (uvnitř by měla bejt ta guma). Z vnějšku je tato trubka kardanu hladká a slouží jako styčná plocha pro gufero, které je v dutině výstupu z převodovky. Na začátku kardanu je ještě "hrncový" kryt, který bez styku s převodovkou chrání celý spoj proti fatálnímu bordelu.

Jak tu už dvakrát bylo zmíněno: guma může sloužit jenom jako jakýsi doraz proti přílišnému zasunutí kardanu do převodovky, protože podle Honzovo popisu je v dutině s drážkováním. Nebo to má jiný účel?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

ja to pochopil uplně stejně.ten kus ale za běžného provozu po tom tisícihranu v životě nemůže popojet do sříně tak hluboko.já tam mám ještě tak 3cm rezervu, když mám nápravu max.zatíženou.leda že je to jako pojistka,aby se nepoškodila kardanka,když to dostane ránu na fuc až popojede celej agregát dozadu :grin: :grin: fakt tam nic neni...mám jednu forotní,tak mi to nedalo.....
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Žanek »

Tak teď ste mě dokonale zblbli . Já to snad fakt rozdělám . Už si nejsem jistej ničím. :?:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

už je tma,vyprdni se na to :grin: ja mám v maštali uskladněnou i skříň,tak to ráno vyblejsknu
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

takže díra s tisícihranem
P1000435.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

Janeš Petr píše:hele,do tý gumy, v tý kardance zaleze ten čep co kouká uprostřed hardispojky z toho předního dílu???? tak to jí tam taky teda už nemám :(
nebo myslíme oba to samé
P1000439.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Slaava »

Díky za fotky. Takhel vypadá ten konec s drážkováním i u mě.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Žanek »

Tak chlapci všechno co jsem napsal je ptákovina. :oops: Ta guma je z té druhé strany (druhá fotka). Nějak sem si to popletl tak jestli sem někoho zmátl tak se omlouvám. :oops: :oops: :oops:
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“